04.10.22, 07:00

Business Insider uruchamia sekcję tematyczną Prawo

Bussiness Insider rozszerza swoją ofertę, fot.: materiały prasowe

Serwis Business Insider Polska uruchomił nową kategorię o tematyce prawnej. Do redakcji Business Insider Polska dołączyli kolejni dziennikarze, eksperci z dziedziny prawa: Jolanta Ojczyk i Łukasz Guza oraz – od listopada br. – Łukasz Zalewski, specjalizujący się w tematyce podatkowej.

W nowej sekcji Business Insider Polska o tematyce prawnej znajdują się zagadnienia z zakresu prawa gospodarczego, regulacji dotyczących rynku pracy i zabezpieczenia emerytalno-rentowego oraz podatków. Szefową działu „Prawo” została Jolanta Ojczyk.

Bardzo się cieszę, że dołączyłam do redakcji Business Insider Polska. To była trudna decyzja. Miałam bardzo dobrą, dającą dużo satysfakcji pracę, ale Mikołaj Kunica przekonał mnie do podjęcia nowego wyzwania, do stworzenia sekcji „Prawo” w Business Insider Polska. Wkrótce nasz zespół powiększy się o kolejnych dziennikarzy. Wierzę, że razem stworzymy sekcję z aktualnymi artykułami dotyczącymi prawa pracy, podatków i szeroko rozumianego prawa gospodarczego” – mówi Jolanta Ojczyk, szefowa nowej sekcji tematycznej „Prawo” w serwisie Business Insider Polska. „Dziś rzadko, kto zagląda na papierowe „żółte” strony. Większość z nas każdy dzień zaczyna od przejrzenia portali internetowych, a teraz w największym serwisie biznesowym znajdzie niezbędne i pogłębione informacje prawne. Można śmiało powiedzieć, że Polska jest liderem w produkcji ustaw i rozporządzeń. Problem ze śledzeniem zmian mają nawet eksperci, ale my będziemy trzymać rękę na pulsie (…)” – dodaje Ojczyk.

Jolanta Ojczyk od ponad 20 lat zajmuje się dziennikarstwem prawnym jako dziennikarka i redaktorka. Pracowała najpierw w „Gazecie Prawnej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a następnie w „Rzeczpospolitej”, gdzie była zastępcą kierownika Działu Prawa. Uczestniczyła w tworzeniu serwisu Prawo.pl z informacjami dla prawników, przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych i urzędników. Prowadziła sekcję Prawo w Biznesie, w której pisała o zmianach ważnych dla firm z różnych branż i problemach ze stosowaniem prawa.


W październiku do redakcji Business Insider Polska dołączy Łukasz Guza, specjalizujący się w tematyce prawa pracy i rynku zatrudnienia (w latach 2005-2022 w „Dzienniku Gazecie Prawnej”). Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka oraz nagród, m.in. Pracodawców RP, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Wielokrotny laureat nagrody dziennikarskiej Głównego Inspektora Pracy. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS, współautor publikacji książkowych z zakresu prawa pracy.

Łukasz Zalewski, dziennikarz podatkowy dołączy do redakcji BI w listopadzie. O podatkach dla biznesu pisze od 17 lat, wcześniej – od 2005 do 2022 r. – pracował w Dzienniku Gazecie Prawnej. Specjalizuje się m.in. w PIT, CIT, w tym rozliczeniach zysków kapitałowych, VAT i podatku od nieruchomości. Ukończył podyplomowe studia prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Komentarze

Powiązane

01.12.23, 15:51
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Michał Piasecki zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt
Michał Piasecki w roli zastępcy redaktora naczelnego Faktu dołączył do redakcji 1 grudnia br. Nowy wicenaczelny ma odpowiadać za kwestie online oraz za dalszy rozwój serwisu Fakt.pl.
30.11.23, 12:33
| internet » ludzie
WP wzmacnia rolę technologii. Jędrzej Matla awansuje, a Paulina Zyśk-Lisica i Paweł Karaszewski odchodzą z firmy
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jak tłumaczy firma jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT.
28.11.23, 08:30
| internet » e-commerce
Allegro dalej rośnie. W Czechach trzy główne marki wygrywają
Allegro na polskim rynku zanotowało wzrost sprzedaży o 10,5 proc. Z kolei w Czechach nowa platforma zyskała aż 800 tys. aktywnych klientów.
27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.