04.10.22, 07:00

Business Insider uruchamia sekcję tematyczną Prawo

Bussiness Insider rozszerza swoją ofertę, fot.: materiały prasowe

Serwis Business Insider Polska uruchomił nową kategorię o tematyce prawnej. Do redakcji Business Insider Polska dołączyli kolejni dziennikarze, eksperci z dziedziny prawa: Jolanta Ojczyk i Łukasz Guza oraz – od listopada br. – Łukasz Zalewski, specjalizujący się w tematyce podatkowej.

W nowej sekcji Business Insider Polska o tematyce prawnej znajdują się zagadnienia z zakresu prawa gospodarczego, regulacji dotyczących rynku pracy i zabezpieczenia emerytalno-rentowego oraz podatków. Szefową działu „Prawo” została Jolanta Ojczyk.

Bardzo się cieszę, że dołączyłam do redakcji Business Insider Polska. To była trudna decyzja. Miałam bardzo dobrą, dającą dużo satysfakcji pracę, ale Mikołaj Kunica przekonał mnie do podjęcia nowego wyzwania, do stworzenia sekcji „Prawo” w Business Insider Polska. Wkrótce nasz zespół powiększy się o kolejnych dziennikarzy. Wierzę, że razem stworzymy sekcję z aktualnymi artykułami dotyczącymi prawa pracy, podatków i szeroko rozumianego prawa gospodarczego” – mówi Jolanta Ojczyk, szefowa nowej sekcji tematycznej „Prawo” w serwisie Business Insider Polska. „Dziś rzadko, kto zagląda na papierowe „żółte” strony. Większość z nas każdy dzień zaczyna od przejrzenia portali internetowych, a teraz w największym serwisie biznesowym znajdzie niezbędne i pogłębione informacje prawne. Można śmiało powiedzieć, że Polska jest liderem w produkcji ustaw i rozporządzeń. Problem ze śledzeniem zmian mają nawet eksperci, ale my będziemy trzymać rękę na pulsie (…)” – dodaje Ojczyk.

Jolanta Ojczyk od ponad 20 lat zajmuje się dziennikarstwem prawnym jako dziennikarka i redaktorka. Pracowała najpierw w „Gazecie Prawnej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a następnie w „Rzeczpospolitej”, gdzie była zastępcą kierownika Działu Prawa. Uczestniczyła w tworzeniu serwisu Prawo.pl z informacjami dla prawników, przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych i urzędników. Prowadziła sekcję Prawo w Biznesie, w której pisała o zmianach ważnych dla firm z różnych branż i problemach ze stosowaniem prawa.


W październiku do redakcji Business Insider Polska dołączy Łukasz Guza, specjalizujący się w tematyce prawa pracy i rynku zatrudnienia (w latach 2005-2022 w „Dzienniku Gazecie Prawnej”). Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat stypendium Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka oraz nagród, m.in. Pracodawców RP, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Wielokrotny laureat nagrody dziennikarskiej Głównego Inspektora Pracy. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS, współautor publikacji książkowych z zakresu prawa pracy.

Łukasz Zalewski, dziennikarz podatkowy dołączy do redakcji BI w listopadzie. O podatkach dla biznesu pisze od 17 lat, wcześniej – od 2005 do 2022 r. – pracował w Dzienniku Gazecie Prawnej. Specjalizuje się m.in. w PIT, CIT, w tym rozliczeniach zysków kapitałowych, VAT i podatku od nieruchomości. Ukończył podyplomowe studia prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Komentarze

Powiązane

22.05.24, 06:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
IAB Polska/PwC AdEx: wartośc reklamy online w 2023 r. wyniosła 7,8 mld zł
W 2023 r. rynek reklamowy online utrzymał dwucyfrowe tempo rozwojowe, dzięki czemu wartość całego segmentu wyniosła 7,8 mld zł.
22.05.24, 00:09
| internet » informacje
Wirtualna Polska Media: 120 osób objętych procesem restrukturyzacji i zwolnień. Firma zwalnianym proponuje szkolenia dotyczące aktywnego poszukiwania pracy
Wirtualna Polska Media poinformowała, że przeprowadziła przegląd prowadzonych projektów oraz redukcję zatrudnienia w wybranych obszarach. Ma to pozwolić spółce na ograniczenie kosztów oraz skoncentrowanie się na strategicznych projektach wydawniczych, reklamowych i technologicznych.
21.05.24, 16:00
| internet » ludzie
Zmiany w dziale Video Havas Media Network. Radosław Zamieciński na stanowisku Head of Video
Zgodnie z wprowadzoną na początku br. strategią Data Driven, agencja Havas Media Network inwestuje w rozwój narzędzi do optymalizacji kampanii wideo, zmienia się także struktura działu odpowiedzialnego za kampanie wideo.
20.05.24, 20:17
| internet » informacje
Grupa PTWP w I kwartale 2024 r. wypracowała 21,5 mln zł netto przychodów
Grupa PTWP w I kw. 2024 r. wypracowała 21,5 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co oznacza 9 proc. wzrost rdr. Równocześnie w raportowanym okresie Grupa odnotowała wzrost kosztów działalności operacyjnej, przeznaczonych na inwestycje oraz jednorazowe koszty związane z procesem przeniesienia notowań na główny parkiet GPW.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
12.05.24, 18:00
| internet » informacje
Zielony Onet poinformuje internautów na temat polityki klimatycznej w Polsce i na świecie
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań naukowych.
10.05.24, 22:22
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba. Platformy OLX promue kategorię Wypożyczalnia
"Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba" - tak brzmi hasło najnowszej kampanii marki OLX. Projekt dotyczy reklamy kategorii w serwisie - Wypożyczalnia. Za koncepcję kreatywną i egzekucję kampanii odpowiada VML.
10.05.24, 15:30
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Łukasz Wyrzykowski dołącza do rankomat.pl. Pokieruje pracami Departamentu Marketingu
Na początku maja br. do zespołu zarządzającego porównywarki ubezpieczeń i produktów finansowych rankomat.pl dołączył Łukasz Wyrzykowski i objął stanowisko Chief Marketing Officer. Wtej roli będzie kierował pracami Departamentu Marketingu.
07.05.24, 14:45
| internet » informacje
Polska inspiruje Polskę. Mobilne studio Onetu odwiedzi 15 miast
Redakcja Onetu wyrusza ze studiem mobilnym i jedzie do najbardziej inspirujących miejsc w Polsce. Celem akcji jest pokazanie lokalnej pozytywnej Polski, w której dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności dzieją się ciekawe i inspirujące rzeczy. W ramach trzytygodniowej akcji, która ruszyła 6 maja i potrwa do 24 maja br., Onet odwiedzi w sumie 15 miejscowości na trzech trasach o łącznej długości 3,5 tys. kilometrów.
06.05.24, 08:30
| prasa » informacje | internet » informacje
KNF zatwierdziła prospekt PTWP. Grupa wejściem chce przejść na główny rynek GPW
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt notowanej na NewConnect spółki PTWP, który został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji serii A i B na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 29.06.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.