27.12.11, 16:19
Sześć polskich produkcji w międzynarodowej selekcji INPUT 2012
Polskę reprezentować będą m.in.: multiplatformowy spektakl teatru telewizji realizowany na żywo „Boska” w reż. Andrzeja Domalika i film fabularny „Skrzydlate świnie” w reż. Anny Kazejak.
Niemiecka telewizja publiczna RBB będzie gospodarzem międzynarodowej selekcji audycji telewizyjnych do programu INPUT 2012, która odbędzie się w dniach 28 stycznia - 4 lutego 2012 r. w Berlinie.
Polskę reprezentować będą:
- multiplatformowy spektakl teatru telewizji realizowany na żywo „Boska” w reż. Andrzeja Domalika
- docu-drama „Czernobyl – cztery dni w kwietniu”, w reż. Janusza Dymka
- film dokumentalny „Argentyńska lekcja” w reż. Wojciecha Staronia
- dokumentalny zapis „Ucieczki z raju” w reż. Ernesta Saja
- program edukacyjny o książkach dla dzieci „Moliki Książkowe” autorstwa Małgorzaty Berwid
- film fabularny „Skrzydlate świnie” w reż. Anny Kazejak.
W drugiej połowie lutego poznamy oficjalną listę audycji zakwalifikowanych do programu INPUT 2012, który odbędzie w Sydney w dniach 7-11 maja 2012. Organizatorami INPUT 2012 są dwie australijskie telewizje: publiczna The Australian Broadcasting Corporation (ABC) oraz Special Broadcasting Service (SBS).
Podczas australijskiej edycji konferencji, podobnie jak co roku, prezentowanych i omawianych będzie kilkadziesiąt najlepszych, najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych programów oraz filmów wyprodukowanych przez telewizje publiczne z całego świata. W projekcjach i dyskusjach bierze udział kilkuset twórców, dziennikarzy i producentów związanych z ponad 60 publicznymi telewizjami ze wszystkich kontynentów.
INPUT jest największym międzynarodowym spotkaniem środowisk telewizji publicznych. Jest jedną z tych konferencji, które nie tylko przybliżają kierunki rozwoju programowego telewizji na świecie, ale także przyczyniają się do podnoszenia standardów realizacji programów. INPUT co roku staje się dla twórców i producentów doskonałą okazją do wymianą pomysłów, doświadczeń i roboczych spotkań, a także nawiązywania prywatnych międzynarodowych kontaktów, które owocują z reguły międzynarodową współpracą koprodukcyjną.
Komentarze