17.03.25, 06:00
Do Rzeczy S.A. Nowa Nazwa, nowa era
Spółka Do Rzeczy S.A. (wcześniej Orle Pióro S.A.) oficjalnie zmieniła nazwę na mocy uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z 20 lutego 2025 r., a zmiana została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego 11 marca 2025 r. Rebranding ma być kluczowym elementem strategii wzmacniania marki i przygotowań do debiutu na rynku NewConnect.
Zmiana nazwy ma na celu ujednolicenie wizerunku spółki z jej sztandarową marką „Do Rzeczy” oraz zwiększenie jej rozpoznawalności na rynku medialnym. Przez ponad dekadę marka ta cieszy się uznaniem i lojalnością odbiorców. Rebranding jest także elementem przygotowań spółki do planowanego debiutu na rynku NewConnect, co stworzy nowe możliwości rozwoju oraz zwiększy jej transparentność i wiarygodność w oczach inwestorów. Spójna identyfikacja marki ułatwi efektywne zarządzanie jej rozwojem oraz umożliwi ekspansję na nowe obszary, takie jak cyfrowe treści multimedialne i platforma e-commerce.
Marka „Do Rzeczy” funkcjonuje na polskim rynku medialnym od ponad 12 lat, zajmując miejsce w segmencie mediów konserwatywno-liberalnych. Tygodnik został założony w 2013 r. przez grupę dziennikarzy, którzy po odejściu z redakcji „Uważam Rze” postanowili stworzyć nowe medium, opierające się na zasadach wolności słowa i publicystyki. Wśród założycieli znaleźli się m.in.: Paweł Lisicki, Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Jacek Przybylski i Mariusz Staniszewski. Okoliczności powstania tygodnika oraz motywacje jego twórców zostały opisane w książce „Po prostu Uważam Rze” autorstwa Pawła Lisickiego i Piotra Gursztyna, przedstawiającej kontekst zmian na rynku prasowym w tamtym okresie.
Pod koniec 2012 r. spółka zyskała strategicznego inwestora – PMPG Polskie Media S.A. oraz przedsiębiorcę Michała M. Lisieckiego, co przyczyniło się do rozwoju i stabilizacji finansowej projektu.
Zmiana nazwy spółki na „Do Rzeczy S.A.” to kolejny etap w procesie wzmacniania jej tożsamości oraz zwiększania rozpoznawalności. Ujednolicenie marki pozwala na skuteczniejsze komunikowanie jej misji, wartości i dalsze umacnianie pozycji na rynku. Zmiana nazwy to strategiczna decyzja wzmacniająca rozwój spółki i jej pozycję na rynku medialnym. Ujednolicenie marki "Do Rzeczy" obejmuje tygodnik, portal internetowy, miesięcznik historyczny oraz planowaną platformę e-commerce. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej i konsekwentnej strategii marka zyska większą rozpoznawalność, a jej debiut na NewConnect zwiększy atrakcyjność dla inwestorów. To krok otwierający nowe możliwości i budujący silną, nowoczesną markę gotową na ekspansję cyfrową.
Wraz ze zmianą nazwy spółki wprowadzona została nowa, spójna identyfikacja wizualna, która ma podkreślać strategiczny rozwój marki. Logo „Do Rzeczy S.A.” zachowuje nawiązania do dotychczasowej symboliki tygodnika, jednocześnie odzwierciedlając nowoczesność i dynamikę spółki.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze