04.06.24, 15:00

Agnieszka Filipiak, Konrad Sadurski i Maciej Gajek zastępcami redaktorki naczelnej Forbes i Forbes Women

Agnieszka Filipiak, fot.: materiały prasowe

Na początku czerwca br., Agnieszka Filipiak, Konrad Sadurski oraz Maciej Gajek objęli nowe funkcje zastępców redaktorki naczelnej Forbes Polska. Zastępczynią Katarzyny Dębek, odpowiedzialną za Forbes Women, będzie Agnieszka Filipiak, z kolei wicenaczelnymi z odpowiedzialnościami za magazyn Forbes i Forbes.pl będą Konrad Sadurski oraz Maciej Gajek.

Agnieszka Filipiak, obecnie redaktorka prowadząca w „Forbes Women”, od czerwca br. jest zastępczynią redaktorki naczelnej w „Forbes Women”. Konrad Sadurski, wcześniej sekretarz redakcji w „Newsweeku”, z początkiem czerwca został pierwszym zastępcą redaktorki naczelnej Forbes i odpowiada za treści w magazynie Forbes oraz działania wspierające rozwój marki Forbes.

Drugim zastępcą Katarzyny Dębek w Forbes został Maciej Gajek, który m.in. będzie odpowiedzialny za serwis Forbes.pl. „Marka „Forbes” to dziś nie tylko miesięcznik drukowany. To również magazyn „Forbes Women”, serwis internetowy, będący częścią pakietu Onet Premium, liczne eventy oraz dodatki specjalne, takie jak Yachting. Do dalszego rozwoju tych wszystkich działań potrzebujemy doskonałych liderów, specjalistów w poszczególnych obszarach, właśnie takich jak Agnieszka, Konrad i Maciej. Ich doświadczenie oraz zrozumienie specyfiki brandu będą nieocenionym wsparciem dla redakcji” - mówi Katarzyna Dębek, redaktorka naczelna Forbes i Forbes Women.

Agnieszka Filipiak w mediach pracuje od 2008 r. Zaczynała jako dziennikarka w gospodarka.gazeta.pl, a następnie w wyborcza.biz i dziale gospodarczym "Gazety Wyborczej". Później w Ringier Axel Springer Polska kolejno jako wydawczyni newsweek.pl, wydawczyni forbes.pl oraz zastępczyni redaktorki naczelnej "Forbes Women". Jest autorką licznych korespondencji z krajów bałtyckich i Kaukazu Płd. Współautorka przewodników po Litwie, Łotwie i Estonii wydanych przez Wydawnictwo Pascal. Członkini założycielka Stowarzyszenia FemGlobal. Kobiety w polityce międzynarodowej. Ekspertka od krajów Kaukazu Płd.: Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji. Komentatorka polityki owych krajów w polskich mediach. Jest autorką newslettera o Kaukazie Płd. agfilipiak.substack.com.

Konrad Sadurski jest członkiem Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która działa w ramach trzykrotnie nominowanej do Pokojowej Nagrody Nobla sieci Junior Achievement Worldwide. Pracował jako redaktor prowadzący magazyn ekologiczny „Zielony Newsweek”, sekretarz redakcji „Newsweek Polska” i prowadzący podcast „Druga strona pieniądza”. Jest współtwórcą magazynu „Forbes Women Polska”. Wcześniej był sekretarzem redakcji „Gazety Wyborczej” i wieloletnim szefem jej działu ekonomicznego. Był mentorem w kilku edycjach programu “EmpowerPl” Boston Consulting Group. Jest członkiem jury konkursu „Etyka w finansach” organizowanego przez Związek Banków Polskich w ramach programu Obserwatorium Finansowego w Genewie.

Maciej Gajek jest dziennikarzem prasowym i telewizyjnym. W 2022 r. dołączył do redakcji „Forbesa”. Jako szef wydawców odpowiadał za zespół internetowy i oraz obszar paid. Wcześniej przez siedem lat był wydawcą serwisu online „Newsweeka” oraz redaktorem prowadzącym wydania specjalne. Koordynował także formaty wideo, współprowadził podcast „Instrukcja obsługi świata”. Pierwsze szlify zdobywał w prasie lokalnej w Warszawie. Pracował także w nieistniejącym już tygodniku „Ozon”. Potem przez lata w telewizji wydawał, prowadził i reżyserował programy na żywo i reportaże. Ma na koncie także przygodę z reality show o zakupach.

Komentarze

Powiązane

05.04.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny:5 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 5 kwietnia?
04.04.25, 14:00
| radio / audio » informacje | prasa » informacje
Odkryć ukryte i niedopowiedziane. Rozmowy Iwony Kutyny z finalistami Nagrody Woyciechowskiego 2024
W podcaście „Odkryć ukryte i niedopowiedziane” Iwona Kutyna, dziennikarka Radia ZET, rozmawia z finalistami konkursu o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2024.
04.04.25, 00:15
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 4 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 4 kwietnia?
03.04.25, 00:19
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 3 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 3 kwietnia?
02.04.25, 14:42
| TV / VOD » informacje | prasa » informacje
Poranny Ring 7:50. Startuje publicystyczny format wideo live Super Expressu
2 kwietnia br. „Super Express” (Grupa ZPR Media) rozpocznie emisję nowego codziennego formatu wideo na kanale Super Ring na platformie You Tube. Gospodarzami godzinnego programu publicystycznego „Poranny Ring 7:50” będą Marek Balawajder, Karolina Pajączkowska i Wiktor Świetlik.
02.04.25, 10:41
| prasa » informacje
Wielki test wiedzy o Unii Europejskiej. Nowy projekt edukacyjny Gazety Wyborczej
1 kwietnia br. ruszył nowy projekt edukacyjny “Gazety Wyborczej”. Uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych z całej Polski będą mogli sprawdzić swoją wiedzę 27 maja br. w Warszawie i Katowicach. 
02.04.25, 10:21
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 2 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 2 kwietnia?
01.04.25, 10:55
| prasa » informacje | internet » informacje
Wyborczy Panel Obywatelski. Obywatele i obywatelki komentują kampanię prezydencką
31 marca br. ruszył projekt – Wyborczy Panel Obywatelski, organizowany przez "Wyborczą". Ponad 20 osób z różnych części Polski będzie na bieżąco komentować przebieg kampanii prezydenckiej.
31.03.25, 14:54
| prasa » informacje
Numizmat z wizerunkami Bolesława Chrobrego i Jana Pawła II z czwartkowym Super Expressem
3 kwietnia br. wraz z „Super Expressem” (Grupa ZPR Media) do kupienia będzie kolekcjonerski pozłacany numizmat z wizerunkami Bolesława Chrobrego i Jana Pawła II.
31.03.25, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 31 marca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 31 marca?