17.11.23, 16:48

Wirtualna Polska wesprze strażników puszczy w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP

Wirtualna Polska wesprze strażników puszczy w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP, fot.: materiały prasowe

Wirtualna Polska współpracuje z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Funduszem Obywatelskim im. Henryka Wujca. Wspólnie realizują projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce. To kolejny projekt wpisujący się w realizację zobowiązań zawartych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP na najbliższe lata.

Projekt ma wspierać grupy strażnicze - aktywistów ekologicznych działających na rzecz lasów w różnych regionach Polski. Dzięki wsparciu finansowemu Wirtualnej Polski i Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca, wolontariusze mogą skorzystać ze szkoleń i podnoszenia swoich kwalifikacji. Mają też zapewniony dostęp do konsultacji merytorycznych z prawnikami, którzy pomagają im w przygotowywaniu oficjalnej dokumentacji oraz do konsultacji z leśnikami, w zakresie sporządzania uwag do Planu Urządzania Lasu. Projekt realizowany będzie do marca 2024 roku.

W dzień ogłoszenia projektu opublikowano film z udziałem strażników z Fundacji Alarm dla Klimatu, Akcji Ratujmy Las Mokrzański i Stowarzyszenia Puszcza Mazowiecka. Zachęcają oni do dołączenia do grup strażniczych i ochrony polskich lasów.

W czasach postępujących zmian klimatycznych ochrona lasów to kluczowe zadanie, które wszyscy mamy do wykonania. Współpraca Wirtualnej Polski przy inicjatywach takich jak ta pozwala rozpowszechniać ważne tematy poprzez nasze medialne zasięgi. Oprócz wsparcia i promocji działających już wolontariuszy, w ramach akcji chcemy zachęcać innych do wstąpienia w szeregi strażników” – mówi Agata Chaber, specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju i komunikacji w Wirtualnej Polsce.

Wirtualna Polska Holding kontynuuje realizację zadań opisanych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju. W ubiegłych latach spółka posadziła 1 ha lasu w miejscowości Olędy koło Siedlec i wzięła pod ochronę 1,5 ha zagrożonego wycinką lasu w Bochotnicy, w woj. lubelskim. W strategii na lata 2022-2025, opisane zostały trzy główne obszary działań – środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny. Wśród najważniejszych celów są: niezależność mediów, zielona energia, edukacja klimatyczna, różnorodność oraz cyberbezpieczeństwo.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 11:52
| internet » informacje
Klub Świadomej Konsumentki. Nowy projekt serwisu WP Kobieta
Redakcja serwisu WP Kobieta uruchamia Klub Świadomej Konsumentki, w którym czytelniczki będą mogły za darmo testować różne produkty i dzielić się swoimi opiniami.
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.