28.10.21, 12:00

Podcast Rozmowy Metza w ofercie Empik Music

Zapowiedź podcastu
Fot.: materiały prasowe

Piotr Metz rusza ze swoim autorskim podcastem „Rozmowy Metza” na platformie Empik Music. W nowym formacie dziennikarz porozmawia m.in. z Królem, Hanią Rani, Grabażem, Fiszem, Organkiem, Czesławem Mozilem i Nergalem. Bohaterem odcinka specjalnego jest Elton John.

Piotr Metz, jeden z założycieli i wieloletni dyrektor muzyczny RMF FM, a do niedawna także jeden z czołowych dziennikarzy Trójki, powraca z autorskim podcastem „Rozmowy Metza”. Zgodnie z założeniem samego prowadzącego, to coś więcej niż wywiady wokół najnowszych płyt – to okazja do lepszego poznania artystów, ich przemyśleń i doświadczeń. Każdy odcinek podcastu to pół godziny szczerej, niespiesznej rozmowy z gośćmi, którzy fascynują swoją twórczością i charyzmą. Dziennikarz zapowiada, że najnowsze muzyczne projekty będą stanowić jedynie punkt wyjścia do dyskusji o inspiracjach, artystycznych planach i po prostu – o życiu. „Płyty są przede wszystkim do słuchania, a nie opowiadania o nich. Propozycja z Empik Music zainteresowała mnie głównie dlatego, że w odróżnieniu od współczesnych standardów medialnych „im krócej, tym lepiej”, rozmowy miały trwać w założeniu co najmniej 30 minut” – tłumaczy autor „Rozmów Metza”.

Podcast zadebiutował 24 października, a bohaterem pierwszego odcinka jest Król. Kolejne premierowe „Rozmowy Metza” udostępniane będą cyklicznie, w każdy piątek, wyłącznie w aplikacji Empik Music.

Premierze podcastu towarzyszy odcinek specjalny z udziałem sir Eltona Johna. Muzyk jeszcze w 2018 r. zapowiedział pożegnalną trasę koncertową, która miała zakończyć się w 2020 r. Z powodu pandemii i innych komplikacji tournée „Farewell Yellow Brick Road” potrwa jeszcze dwa lata, a artysta nie próżnuje w przerwach od występów. Czas izolacji wykorzystał w sposób twórczy, a efektem muzycznych eksperymentów jest album „The Lockdown Sessions”. 27 października do aplikacji Empik Music trafi zapis spotkania z Eltonem Johnem poświęconego płycie, której muzyk wcale nie planował.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.