28.10.21, 12:00

Podcast Rozmowy Metza w ofercie Empik Music

Zapowiedź podcastu
Fot.: materiały prasowe

Piotr Metz rusza ze swoim autorskim podcastem „Rozmowy Metza” na platformie Empik Music. W nowym formacie dziennikarz porozmawia m.in. z Królem, Hanią Rani, Grabażem, Fiszem, Organkiem, Czesławem Mozilem i Nergalem. Bohaterem odcinka specjalnego jest Elton John.

Piotr Metz, jeden z założycieli i wieloletni dyrektor muzyczny RMF FM, a do niedawna także jeden z czołowych dziennikarzy Trójki, powraca z autorskim podcastem „Rozmowy Metza”. Zgodnie z założeniem samego prowadzącego, to coś więcej niż wywiady wokół najnowszych płyt – to okazja do lepszego poznania artystów, ich przemyśleń i doświadczeń. Każdy odcinek podcastu to pół godziny szczerej, niespiesznej rozmowy z gośćmi, którzy fascynują swoją twórczością i charyzmą. Dziennikarz zapowiada, że najnowsze muzyczne projekty będą stanowić jedynie punkt wyjścia do dyskusji o inspiracjach, artystycznych planach i po prostu – o życiu. „Płyty są przede wszystkim do słuchania, a nie opowiadania o nich. Propozycja z Empik Music zainteresowała mnie głównie dlatego, że w odróżnieniu od współczesnych standardów medialnych „im krócej, tym lepiej”, rozmowy miały trwać w założeniu co najmniej 30 minut” – tłumaczy autor „Rozmów Metza”.

Podcast zadebiutował 24 października, a bohaterem pierwszego odcinka jest Król. Kolejne premierowe „Rozmowy Metza” udostępniane będą cyklicznie, w każdy piątek, wyłącznie w aplikacji Empik Music.

Premierze podcastu towarzyszy odcinek specjalny z udziałem sir Eltona Johna. Muzyk jeszcze w 2018 r. zapowiedział pożegnalną trasę koncertową, która miała zakończyć się w 2020 r. Z powodu pandemii i innych komplikacji tournée „Farewell Yellow Brick Road” potrwa jeszcze dwa lata, a artysta nie próżnuje w przerwach od występów. Czas izolacji wykorzystał w sposób twórczy, a efektem muzycznych eksperymentów jest album „The Lockdown Sessions”. 27 października do aplikacji Empik Music trafi zapis spotkania z Eltonem Johnem poświęconego płycie, której muzyk wcale nie planował.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
17.06.24, 12:04
| radio » informacje
Euro 2024 w Polskim Radiu. Transmisje, relacje i specjalny serwis
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Publiczny nadawca przygotował także internetowy serwis specjalny.
17.06.24, 10:33
| radio » informacje
O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM
17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.
17.06.24, 09:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Szybka piłka w Radiu Zet. Piłkarska kampania promująca Moonsy
Konkurs "Szybka piłka" na antenie Radia ZET oraz szerokie działania w prasie i Internecie na czele ze stronami sportowymi Onet.pl czy drukowaną wersją Przeglądu Sportowego – tak w czasie Euro 2024 promować będą się Moonsy – proteinowe chipsy z soczewicy.
17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.