05.09.16, 10:00

Europejska premiera Powidoków Andrzeja Wajdy w Rzymie

Logo dystrybutora "Powidoków" - Akson Studia
Fot.: materiały prasowe

„Powidoki” Andrzeja Wajdy będą miały europejską premierę w ramach Festiwalu Filmowego w Rzymie – Festiwal La Festa del Cinema odbędzie się w dniach od 13 do 23 października br. Do polskich kin film trafi 13 stycznia 2017 roku.

Andrzej Wajda, jeden z największych mistrzów światowego kina, w swoim najnowszym filmie „Powidoki” przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, w którego wcielił się Bogusław Linda.

"„Powidoki” to portret wybitnego artysty, który w czasach socrealizmu, pozostał wierny własnej wizji sztuki, charyzmatycznego człowieka, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów" - powiedział Andrzej Wajda.

W roli Władysława Strzemińskiego wystąpił jeden z najbardziej lubianych i cenionych aktorów polskiego kina - Bogusław Linda, który u Wajdy wystąpił w takich filmach jak „Pan Tadeusz” czy w nominowanym do Oskara dla najlepszego filmu zagranicznego „Człowiek z żelaza”. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, znany m.in. ze swojej pracy przy „Pianiście” Romana Polańskiego, która przyniosła mu César Award, Europejską Nagrodę Filmową i nominację do Oskara.

Festiwal w Rzymie  postanowił uczcić 90. urodziny zdobywcy Złotej Palmy. Z tej okazji zostanie przygotowana uroczysta konferencja w prestiżowym Teatro della Musica, której gościem honorowym będzie Andrzej Wajda. Towarzyszyć mu będą twórcy filmu m.in.: Bogusław Linda i Paweł Edelman. Na tym wyjątkowym wydarzeniu swoją obecność potwierdzili zdobywcy Oskarów Meryl Streep, Tom Hanks oraz Oliver Stone.

Komentarze

Powiązane

16.11.23, 20:46
| internet » e-commerce | kultura » książki
Rosną przychody Legimi. Spółka nie wyklucza kolejnych podwyżek
Firma Legimi działająca w modelu subskrypcyjnym na polskim rynku e-książki, realizuje strategię rozwoju związaną ze wzrostem przychodów ze sprzedaży.
15.11.23, 15:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » muzyka
Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records
Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik.
13.11.23, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Ogłoszono laureatów Nagród Mediów Publicznych 2023
W niedzielę, 12 listopada br. podczas uroczystej gali Nagród Mediów Publicznych 2023 statuetki w czterech kategoriach odebrali: Filip Zylber i Piotr Śliskowski, Maria Pomianowska , Krzysztof Masłoń oraz Jarosław Jakubowski.
08.11.23, 08:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
Maria Pomanowska, Piotr Baron i Marek Piekarczyk nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2023 w kategorii Muzyka
7 listopada br. podczas konferencji prasowej, zostały ogłoszone nazwiska nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023.
28.10.23, 09:49
| reklama & PR » informacje | kultura » muzyka
Portraits of Nature Aleksandry Świgut. VeloBank wydał płytę w ramach programu VeloTalent
„Portraits of Nature” to tytuł płyty z muzyką Edvarda Griega i Fryderyka Chopina wydanej w ramach pilotażowej edycji programu VeloTalent, który promuje młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt międzynarodowej kariery.
23.10.23, 21:00
| kultura » książki
Pierwszy milion Szczepana Twardocha
Wydawnictwo Literackie poinformowało, że łączny nakład sprzedanych książek Szczepana Twardocha przekroczył właśnie milion egzemplarzy.
23.10.23, 09:38
| radio » informacje | kultura » informacje
Strefa Rozmów Radia 357 na Inside Seaside. Wśród gospodarzy Niedźwiecki, Strzyczkowski i Olszański
Radio 357 zorganizuje Strefę Rozmów Radia 357 podczas Inside Seaside, które poprowadzą dziennikarki i dziennikarze współorganizatora festiwalu.
18.10.23, 19:00
| kultura » informacje
Nagroda Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera 2023. Lista nominowanych
Kapituła Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera pod przewodnictwem ks. Adama Bonieckiego, wyłoniła troje nominowanych w każdej kategorii.
12.10.23, 20:53
| kultura » książki
Trudna sztuka latania. Autobiografia Martyny Jakubowicz od Wydawnictwa ZNAK
„Trudna sztuka latania” intymna autobiografia Martyny Jakubowicz tonie tylko opowieść o muzycznej karierze, ale przede wszystkim o życiu, miłości i trudnych wyborach.
11.10.23, 19:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
V edycja Katowice Music Colours Festival na żywo na internetowej stronie Radia Katowice
21 października br. w Studiu Koncertowym Radia Katowice im. Jerzego Haralda odbędzie się V edycja Katowice Music Colours Festival. Wystąpią kwartet Ziemia oraz grupa KaZióGra.