dlaczego

Około 2 milionów studentów rozpoczyna rok akademicki w piekle
Raport „dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?” w magazynie „?dlaczego”

Magazyn studencki „?dlaczego” w odświeżonym layoucie oraz bardziej atrakcyjnej, dynamicznej i przejrzystej formie trafił do sprzedaży wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego. W magazynie nowe działy, tematy i jeszcze więcej porad dla studentów.

Największy płatny magazyn dla studentów rozpoczął mocnym uderzeniem. Zgodnie z ideą „?dlaczego – odpowiada z każdej strony” pismo przygotowało raport o siedmiu grzechach głównych polskich uczelni i promuje październikowe wydanie hasłem: „Dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?”.

Październikowe „?dlaczego” to nie tylko nowy, bardziej młodzieżowy layout, ale też nowe działy i rubryki oraz nowoczesny sposób podawania atrakcyjnych dla studentów informacji. Magazyn podzielony jest na sześć działów:

• Szorty – to nowy dział, w którym co miesiąc można znaleźć gorące i najaktualniejsze informacje na temat studiowania. Od numeru październikowego jest w nim nowy cykl – Uczelnia Miesiąca – prezentujący uczelnie państwowe – w tym numerze UAM w Poznaniu. W Szortach co miesiąc także wywiady – w październiku rozmowa z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim m.in. o tym, co chce zrobić dla studentów i jak ocenia polskie szkolnictwo wyższe. Ponadto cała masa newsów i praktycznych informacji – w październikowym numerze dotyczących np. studiowania równoległego.

• Raport – odnowiony dział prezentujący gorący temat numeru. Raport już od października pojawia się w zupełnie nowym layoucie. Został wyodrębniony z całego magazynu dzięki czcionce, kolorystyce stron i składowi. W październiku „Siedem grzechów głównych polskich uczelni”. Częścią składową raportu jest pierwszy i jedyny do tej pory wywiad z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – prof. Michałem Seweryńskim.

• Reflektor – dział reportaży i analiz, w którym co miesiąc poruszane są kontrowersyjne dla studentów, choć nie tylko, sprawy i problemy. W październikowym numerze zastanawiamy się, po co młodzi ludzie pchają się na castingi oraz jak ze zwykłych czynności zrobić wyjątkowy happening.

• Kariera – to profesjonalny instruktaż dla młodych ludzi mówiący o tym, jak skutecznie i szybko zrobić karierę. W dziale pokazujemy m.in. ścieżki kariery zarówno młodych ludzi, jak i znanych twarzy. W październiku o swojej karierze opowiadają Irena Eris, Jacek Żakowski czy Grzegorz Miecugow. Znajdują się tu również praktyczne informacje dla pracujących lub chcących pracować studentów. W najnowszym numerze doradzamy, co zrobić, żeby zostać pilotem, jak dostać pracę w mediach oraz czy warto pomagać innym i zostać wolontariuszem w krajach Trzeciego Świata.

• Poradnik Extra – to najbardziej poradniczy dział magazynu. Dominują w nim rankingi, zestawienia, tabele, porównania, testy. Nadal wyróżnia się papierem, na którym jest drukowany, ale jego layout jest bardziej spójny z resztą pisma. Została zwiększona przejrzystość tabel, aby jeszcze bardziej ułatwić odnalezienie ważnych informacji. W październikowym numerze w Poradniku Extra można znaleźć m.in. ranking kont bankowych dla studentów, studencką listę płac, informacje dotyczące nowego prawa jazdy, test językowy, test zawodowy oraz test na inteligencję.

• ToTuToTam – nowy, unikatowy dział o szeroko pojętej tematyce lifestyle’owej i kulturalnej. Na każdej stronie znajduje się zdjęcie gwiazdy z okładki jako postaci komiksowej, z którą w „dymkach” przeprowadzany jest wywiad. To nowość na polskim rynku wydawniczym – magazyn „?dlaczego” jako pierwszy zastosował tę formę wywiadu. W październikowym numerze jest to wywiad z Borysem Szycem. W dziale oprócz wywiadu znajdują się informacje o wydarzeniach kulturalnych w całej Polsce. Nowością jest kalendarium wydarzeń na każdy dzień tygodnia danego miesiąca. Rozszerzony został City Guide, który w sposób jeszcze bardziej dynamiczny przekazuje mnóstwo ciekawostek o miastach wartych zobaczenia w jeden weekend. Do przewodnika została dołączona również mapka. ToTuToTam to także sport, film, rozrywka, multimedia, konkurs na Studentkę Miesiąca, wywiady z młodymi ludźmi świata kultury i sztuki oraz felietony Jarosława Kuźniara z Radia Zet oraz Krzysztofa Skiby.

Zmianie uległo też logo magazynu, które swoją formą ma dodać pismu drapieżności. Logo w zależności od potrzeb będzie zmieniało swoje kolory. Zmianie uległy również okładki gazety, które do wakacji miały zawsze białe tło – od teraz są kolorowe. W nowej wersji magazynu do wygrania co miesiąc mnóstwo nagród. W październiku aż 98!!!

Magazyn „?dlaczego” jest uznawany przez reklamodawców jako najlepszy nośnik trafiający do targetu studenckiego. Według danych Expert Monitor w 2005 roku wpływy z reklam w magazynie wyniosły 10 693 081 PLN, natomiast w okresie styczeń – maj 2006 – 4 962 400 PLN.

Kolejny rekord pobiły również serwisy www.dlaczego.interia.pl i www.dlaczego.korba.pl, które we wrześniu 2006 odnotowały ponad 100 tysięcy unikalnych użytkowników.

Najnowszemu wydaniu „?dlaczego” towarzyszy zakrojona na szeroką skalę kampania. Promocja obejmie swoim zasięgiem Internet, telewizję, radio, prasę, miejsca sprzedaży czasopisma, outdoor, autobusy oraz bezpośrednie działania na uczelniach.

W ośmiu największych miastach Polski: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie, we Wrocławiu i w Poznaniu – będą jeździły autobusy z reklamą: „Dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?”. Jest to typowa kampania wizerunkowa budująca świadomość marki i promująca październikowe wydanie magazynu „?dlaczego”.

Od 9 października „?dlaczego” będzie można zobaczyć również w 4fun.tv, telewizjach VIVA, MTV oraz w portalach Onet.pl, Pracuj.pl, Interia.pl, Wp.pl i Korba.pl. W radiu (WAWa, Bis, Roxy FM) również od 3 października emitowane będą spoty promujące najnowszy numer magazynu. W Multikinie w formie infotixów, czyli reklamy na monitorach przy kasach, plakatów i w formie spotów dźwiękowych w holach. Ulicami miasta będzie jeździł mobil z hasłem promującym najnowszy numer magazynu.

Reklama najnowszego numeru znajdzie się na autobusach w największych polskich miastach (Media Miejskie) oraz w sieci kin Multikino w całej Polsce. Równolegle z kampanią zostaną rozdystrybuowane na polskich uczelniach plakaty na rok akademicki 2006/2007.

Na uczelniach zostaną przeprowadzone działania skierowane bezpośrednio do studentów. Na największych polskich uczelniach rozwieszane są plakaty, rozdawane kalendarze na rok akademicki 2006/2007 oraz specjalne, 16-stronicowe wydanie magazynu „?dlaczego extra” – promujące magazyn „?dlaczego”.
Całość kampanii została przygotowana w ramach struktury Platformy Mediowej Point Group.
Cena magazynu pozostaje na tym samym poziomie – 5,99 zł, a nakład magazynu to 70 tys. egzemplarzy.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
12.06.24, 08:30
| radio » informacje
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.
12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.