dlaczego

Około 2 milionów studentów rozpoczyna rok akademicki w piekle
Raport „dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?” w magazynie „?dlaczego”

Magazyn studencki „?dlaczego” w odświeżonym layoucie oraz bardziej atrakcyjnej, dynamicznej i przejrzystej formie trafił do sprzedaży wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego. W magazynie nowe działy, tematy i jeszcze więcej porad dla studentów.

Największy płatny magazyn dla studentów rozpoczął mocnym uderzeniem. Zgodnie z ideą „?dlaczego – odpowiada z każdej strony” pismo przygotowało raport o siedmiu grzechach głównych polskich uczelni i promuje październikowe wydanie hasłem: „Dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?”.

Październikowe „?dlaczego” to nie tylko nowy, bardziej młodzieżowy layout, ale też nowe działy i rubryki oraz nowoczesny sposób podawania atrakcyjnych dla studentów informacji. Magazyn podzielony jest na sześć działów:

• Szorty – to nowy dział, w którym co miesiąc można znaleźć gorące i najaktualniejsze informacje na temat studiowania. Od numeru październikowego jest w nim nowy cykl – Uczelnia Miesiąca – prezentujący uczelnie państwowe – w tym numerze UAM w Poznaniu. W Szortach co miesiąc także wywiady – w październiku rozmowa z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim m.in. o tym, co chce zrobić dla studentów i jak ocenia polskie szkolnictwo wyższe. Ponadto cała masa newsów i praktycznych informacji – w październikowym numerze dotyczących np. studiowania równoległego.

• Raport – odnowiony dział prezentujący gorący temat numeru. Raport już od października pojawia się w zupełnie nowym layoucie. Został wyodrębniony z całego magazynu dzięki czcionce, kolorystyce stron i składowi. W październiku „Siedem grzechów głównych polskich uczelni”. Częścią składową raportu jest pierwszy i jedyny do tej pory wywiad z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego – prof. Michałem Seweryńskim.

• Reflektor – dział reportaży i analiz, w którym co miesiąc poruszane są kontrowersyjne dla studentów, choć nie tylko, sprawy i problemy. W październikowym numerze zastanawiamy się, po co młodzi ludzie pchają się na castingi oraz jak ze zwykłych czynności zrobić wyjątkowy happening.

• Kariera – to profesjonalny instruktaż dla młodych ludzi mówiący o tym, jak skutecznie i szybko zrobić karierę. W dziale pokazujemy m.in. ścieżki kariery zarówno młodych ludzi, jak i znanych twarzy. W październiku o swojej karierze opowiadają Irena Eris, Jacek Żakowski czy Grzegorz Miecugow. Znajdują się tu również praktyczne informacje dla pracujących lub chcących pracować studentów. W najnowszym numerze doradzamy, co zrobić, żeby zostać pilotem, jak dostać pracę w mediach oraz czy warto pomagać innym i zostać wolontariuszem w krajach Trzeciego Świata.

• Poradnik Extra – to najbardziej poradniczy dział magazynu. Dominują w nim rankingi, zestawienia, tabele, porównania, testy. Nadal wyróżnia się papierem, na którym jest drukowany, ale jego layout jest bardziej spójny z resztą pisma. Została zwiększona przejrzystość tabel, aby jeszcze bardziej ułatwić odnalezienie ważnych informacji. W październikowym numerze w Poradniku Extra można znaleźć m.in. ranking kont bankowych dla studentów, studencką listę płac, informacje dotyczące nowego prawa jazdy, test językowy, test zawodowy oraz test na inteligencję.

• ToTuToTam – nowy, unikatowy dział o szeroko pojętej tematyce lifestyle’owej i kulturalnej. Na każdej stronie znajduje się zdjęcie gwiazdy z okładki jako postaci komiksowej, z którą w „dymkach” przeprowadzany jest wywiad. To nowość na polskim rynku wydawniczym – magazyn „?dlaczego” jako pierwszy zastosował tę formę wywiadu. W październikowym numerze jest to wywiad z Borysem Szycem. W dziale oprócz wywiadu znajdują się informacje o wydarzeniach kulturalnych w całej Polsce. Nowością jest kalendarium wydarzeń na każdy dzień tygodnia danego miesiąca. Rozszerzony został City Guide, który w sposób jeszcze bardziej dynamiczny przekazuje mnóstwo ciekawostek o miastach wartych zobaczenia w jeden weekend. Do przewodnika została dołączona również mapka. ToTuToTam to także sport, film, rozrywka, multimedia, konkurs na Studentkę Miesiąca, wywiady z młodymi ludźmi świata kultury i sztuki oraz felietony Jarosława Kuźniara z Radia Zet oraz Krzysztofa Skiby.

Zmianie uległo też logo magazynu, które swoją formą ma dodać pismu drapieżności. Logo w zależności od potrzeb będzie zmieniało swoje kolory. Zmianie uległy również okładki gazety, które do wakacji miały zawsze białe tło – od teraz są kolorowe. W nowej wersji magazynu do wygrania co miesiąc mnóstwo nagród. W październiku aż 98!!!

Magazyn „?dlaczego” jest uznawany przez reklamodawców jako najlepszy nośnik trafiający do targetu studenckiego. Według danych Expert Monitor w 2005 roku wpływy z reklam w magazynie wyniosły 10 693 081 PLN, natomiast w okresie styczeń – maj 2006 – 4 962 400 PLN.

Kolejny rekord pobiły również serwisy www.dlaczego.interia.pl i www.dlaczego.korba.pl, które we wrześniu 2006 odnotowały ponad 100 tysięcy unikalnych użytkowników.

Najnowszemu wydaniu „?dlaczego” towarzyszy zakrojona na szeroką skalę kampania. Promocja obejmie swoim zasięgiem Internet, telewizję, radio, prasę, miejsca sprzedaży czasopisma, outdoor, autobusy oraz bezpośrednie działania na uczelniach.

W ośmiu największych miastach Polski: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie, we Wrocławiu i w Poznaniu – będą jeździły autobusy z reklamą: „Dlaczego na uczelniach jest jak w piekle?”. Jest to typowa kampania wizerunkowa budująca świadomość marki i promująca październikowe wydanie magazynu „?dlaczego”.

Od 9 października „?dlaczego” będzie można zobaczyć również w 4fun.tv, telewizjach VIVA, MTV oraz w portalach Onet.pl, Pracuj.pl, Interia.pl, Wp.pl i Korba.pl. W radiu (WAWa, Bis, Roxy FM) również od 3 października emitowane będą spoty promujące najnowszy numer magazynu. W Multikinie w formie infotixów, czyli reklamy na monitorach przy kasach, plakatów i w formie spotów dźwiękowych w holach. Ulicami miasta będzie jeździł mobil z hasłem promującym najnowszy numer magazynu.

Reklama najnowszego numeru znajdzie się na autobusach w największych polskich miastach (Media Miejskie) oraz w sieci kin Multikino w całej Polsce. Równolegle z kampanią zostaną rozdystrybuowane na polskich uczelniach plakaty na rok akademicki 2006/2007.

Na uczelniach zostaną przeprowadzone działania skierowane bezpośrednio do studentów. Na największych polskich uczelniach rozwieszane są plakaty, rozdawane kalendarze na rok akademicki 2006/2007 oraz specjalne, 16-stronicowe wydanie magazynu „?dlaczego extra” – promujące magazyn „?dlaczego”.
Całość kampanii została przygotowana w ramach struktury Platformy Mediowej Point Group.
Cena magazynu pozostaje na tym samym poziomie – 5,99 zł, a nakład magazynu to 70 tys. egzemplarzy.

Komentarze

Powiązane

05.12.23, 06:30
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Meloradio Olsztyn w górę
RMF FM umocniło swoją pozycję jako najchętniej słuchanej stacji w Olsztynie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. (Radom).
04.12.23, 17:00
| radio » badania rynku
Częstochowa: RMF FM liderem, duży wzrost Radia Zet
RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną stacja w Częstochowie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2023 r. do 30 października 2023 r. (Częstochowa).
01.12.23, 06:45
| radio » informacje
Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski
Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 
30.11.23, 17:45
| radio » informacje
22. edycja Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2023. Wspólne malowanie prac
3 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia, w ramach Akcji „Choinki Jedynki 2023” odbędzie się wspólne malowanie prac z udziałem Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Prace zostaną przekazane na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”.
29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.