| telewizja / VOD » badania rynku
Projekt Cyfrowizja: naziemni myślą o płaceniu
Aż 20 proc. w grupie widzów naziemnej telewizji cyfrowej rozważało możliwość płacenia za telewizję – wynika z badania „Projekt Cyfrowizja” domu mediowego MEC.
15.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Wciąż 200 tys. gospodarstw nieprzygotowanych do nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC. TVP planuje kampanię informacyjną
W połowie grudnia br. zmieni się standard nadawania programów dostępnych na trzecim multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Zmiana technologii nadawania umożliwi widzom odbieranie kanałów TVP w lepszej jakości. Przełączenie odbędzie się w dwóch etapach i będzie poprzedzone ogólnopolską kampanią informacyjną.
02.03.23, 10:19
| telewizja / VOD » informacje
Aplikacja CDA Premium dostępna w NTC
Spółki CDA oraz Emitel zawarły umowę na świadczenie usług dodatkowych w multipleksie ósmym. Dzięki współpracy aplikacja z filmami i serialami CDA Premium dostępna jest dla odbiorców MUX-8 telewizji naziemnej od 1 marca br.
24.01.23, 13:53
| telewizja / VOD » informacje
Alfa TVP i Belsat TV na szóstym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej
Telewizja Polska wprowadza do dystrybucji naziemnej dwa kanały - TVP Alfa i Belsat TV.
29.09.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP Kultura zamiast TVP ABC z ósmego multipleksu
Od 29 września br. program TVP Kultura ponownie jest dostępny z multipleksu ósmego Naziemnej Telewizji Cyfrowej w wysokiej rozdzielczości sygnału (HD).
05.07.22, 10:04
| telewizja / VOD » informacje
TVP ABC czasowo także na MUX-8
Od 4 lipca br. program TVP ABC jest dostępny w Naziemnej Telewizji Cyfrowej obok multipleksu pierwszego (MUX-1), również na multipleksie ósmym (MUX-8).
27.06.22, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Zmiana standardu nadawania. Nadawcy komercyjni będą domagać się rekompensaty
Nadawcy komercyjni uzgodnili wspólne stanowisko wobec zmiany harmonogramu refarmingu. Będą domagać się m.in. rekompensaty.
24.05.22, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska zwiększa zasięg swoich kanałów na Litwie. TVP World i Biełsat debiutują na litewskim rynku
W maju br. TVP World oraz Biełsat TV będą dostępne na Wileńszczyźnie dla widzów korzystających z Naziemnej Telewizji Cyfrowej. 
12.05.22, 07:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Rośnie gotowość na DVB-T2/HEVC w województwach objętych już zmianą
Wśród ogółu gospodarstw domowych korzystających wyłącznie z Naziemnej Telewizji Cyfrowej wskaźnik gotowości na zmianę standardu nadawania na DVB-T2/HEVC wzrósł z 57 proc.do 61 proc.w okresie od lutego do kwietnia 2022 r. – wynika z badania Krajowego Instytutu Mediów. Nadal jednak 1,53 mln gospodarstw w Polsce zagrożonych jest utratą sygnału.
22.03.22, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP uruchomiła infolinię o zmianie standardu nadawania Naziemnej Telewizji Cyfrowej
Telewizja Polska we współpracy z Emitelem uruchomiła infolinię o zmianie standardu nadawania Naziemnej Telewizji Cyfrowej. To kolejne rozwiązanie wprowadzone przez TVP mające na celu pomoc widzom w przygotowaniu się do nadejścia standardu DVB-T2/HEVC. 
22.02.22, 07:00
| telewizja / VOD » badania rynku
KIM: nie zwiększa się świadomość nadchodzącej zmiany standardu DVBT2/HEVC
56 proc. gospodarstw domowych korzystających z Naziemnej Telewizji Cyfrowej posiada odpowiedni sprzęt do odbioru sygnału w standardzie DVBT2/HEVC – wynika z pomiarów przeprowadzonych przez Krajowy Instytut Mediów na przełomie miesięcy listopad-grudzień 2021 r. 
20.01.22, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Elżbieta Jaworowicz, Rafał Patyra i Rafał Brzozowski twarzami kampanii TVP o zmianach w standardzie nadawania
Pod hasłem „Telewizja Polska przypomina, nowy standard się zaczyna” ruszyła ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna TVP dla widzów NTC, których od marca br. czeka zmiana standardu nadawania. Twarzami kampanii są: Elżbieta Jaworowicz, Rafał Patyra i Rafał Brzozowski. 
12.01.22, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Cyfrowa Polska apeluje: dofinansowanie wyłącznie zakupu dekoderów ryzykowne dla widzów i krajowej gospodarki
Ograniczenie mechanizmu dofinansowania jedynie do zakupu dekoderów w sposób jawny ogranicza wybór konsumentów (...) – wynika ze stanowiska Związku Cyfrowa Polska dotyczącego projektu ustawy wprowadzającego dofinansowanie na zakup dekoderów w związku z nadchodzącą zmianą sygnału Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
23.12.21, 15:50
Sprawdzam TV. TVP pomoże przetestować odbiorniki odbiorcom NTC
W piątek, 24 grudnia br. Telewizja Polska uruchomi planszę Sprawdzam TV, którą będzie można znaleźć na pozycji 28 Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Ma to związek z nadchodzącą zmianą standardu nadawania i umożliwi łatwe przetestowanie odbiornika wszystkim odbiorcom NTC.
17.11.21, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Czy ponad 2 mln gospodarstw domowych straci w 2022 r. sygnał Naziemnej Telewizji Cyfrowej?
W związku z nadchodzącą aktualizacją standardu nadawania Naziemnej Telewizji Cyfrowej na DVB-T2, Związek Cyfrowa Polska, apeluje do konsumentów, aby upewnili się, czy ich telewizory będą w stanie odbierać nowy sygnał, gdy w lipcu 2022 r. wejdzie w życie zapowiadana zmiana. 
01.10.21, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Jakie zmiany w ofercie i strategii operatorów oraz nadawców telewizyjnych może przynieść wdrożenie standardu DVB-T2 HEVC w 2022 r.?
Artykuł ekspercki Przemysława Broniszewskiego, Członka Zarządu, Związku Pracodawców Ogólnopolskich Mediów Telewizyjnych „MOC TV”. 
23.08.21, 11:39
| telewizja / VOD » informacje
TVP uruchamia serwis o zmianie standardu nadawania NTC
Telewizja Polska uruchomiła nowy serwis internetowy telewizjanaziemna.pl. Serwis powstał, by pomóc widzom przygotować się do nadchodzącej zmiany standardu nadawania NTC z DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC, która nastąpi w czerwcu 2022 r.
14.04.21, 10:06
| telewizja / VOD » informacje
Antena HD wystartuje 1 maja i pojawi się w portfolio Biura Reklamy TVP
ANTENA HD (dawniej pod nazwą SILVER TV), nowa stacja naziemna z portfolio MWE Networks, rozpocznie swoje nadawanie 1 maja br. Nowy kanał pojawi się w ofercie Biura Reklamy TVP.
16.02.21, 11:02
| telewizja / VOD » informacje
TVN i Emitel testują DVB-T2/HEVC w Gdańsku
TVN oraz Emitel rozpoczęły etap testów nadawania programów TV w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC w Gdańsku. Testy obejmą emisję programów TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD.
28.01.21, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVN testuje DVB-T2/HEVC
Spółka TVN oraz Emitel rozpoczęły etap testów nadawania programów telewizyjnych w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC. Testy obejmą emisję programów TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD – w czterech miastach w Polsce.
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.