| radio » informacje
Polskie Radio Chopin organizuje IV edycję Alternatywą konkursową
Polskie Radio Chopin organizuje Alternatywę Konkursową 2024 skierowaną do dzieci i młodzież do 18. roku życia. Wirtualny Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbędzie się po raz czwarty.
25.10.23, 10:33
| radio » informacje
Polskie Radio ponownie organizuje Maraton Chopinowski
Z okazji Święta Niepodległości oraz szóstych urodzin Polskiego Radia Chopin, przygotowano 26 godz. muzyki Chopina na żywo ze Studia Koncertowego Polskiego Radia. W sumie wystąpi ponad pięćdziesięcioro pianistów, a wykonaniom dzieł towarzyszyć będą projekcje obrazów z cyklu „Chopinowi – Jerzy Duda Gracz.
31.08.23, 12:00
| radio » informacje
84. rocznica wybuchu II wojny światowej na antenach Polskiego Radia. Specjalne audycje oraz transmisje
1 września br. przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Polskie Radio przygotowało okolicznościowe audycje oraz transmisje z obchodów upamiętniających tragiczne wydarzenia z września 1939 r. Publiczny nadawca zaprasza także do odwiedzenia specjalnych serwisów Polskiego Radia poświęconych II wojnie światowej.
01.08.23, 13:37
| radio » informacje
Polskie Radio upamiętnia Powstanie Warszawskie w specjalnych programach
Z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Polskie Radio przygotowuje program dedykowany temu ważnemu wydarzeniu w historii Polski. Anteny publicznego nadawcy radiowego włączają się w obchody, oferując słuchaczom materiały, archiwalne nagrania, rozmowy z ekspertami i historykami oraz transmisje obchodów uroczystości państwowych. 
29.06.23, 07:30
| radio » informacje
Anteny Polskiego Radia na czas wakacji z letnimi propozycjami. Najwięcej zmian w Dwójce
W wakacje poszczególne anteny Polskiego Radia przygotowały dodatkowe audycje, a także konkursy i liczne relacje z różnych wydarzeń.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
26.02.23, 23:00
| radio » wydarzenia branżowe
Wirtualny konkurs pianistyczny w Polskim Radiu Chopin
Polskie Radio Chopin zaprasza dzieci i młodzież do 18. roku życia do wzięcia udziału w trzecim wirtualnym konkursie pianistycznym im. Fryderyka Chopina – Alternatywa Konkursowa. Zadaniem uczestników jest wykonanie i zarejestrowanie w wersji audiowizualnej jednego dzieła Fryderyka Chopina w dowolnie wybranej kategorii repertuarowej.
07.11.22, 08:00
| radio » informacje
Polskie Radio organizuje Maraton Chopinowski
„Polskie Radio w rocznicę odzyskania niepodległości” – pod tym hasłem 3 listopada br. odbyła się konferencja, podczas której przybliżona została idea organizowanego przez publicznego nadawcę – Maratonu Chopinowskiego. Będzie to 28 – godzinny, nieprzerwany koncert muzyki Chopina, prosto ze Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
14.08.22, 14:05
| radio » informacje
Festiwal „Chopin i jego Europa w Dwójce
W Warszawie rusza 18. Festiwal „Chopin i jego Europa”. W programie wydarzenia, które potrwa do 31 sierpnia, znalazło się ponad 30 koncertów. Program 2 Polskiego Radia, współorganizator wydarzenia, będzie transmitować wybrane koncerty. 
30.06.22, 08:00
| radio » informacje
Wakacyjne propozycje Polskiego Radia na lato
Na wakacyjne miesiące publiczny nadawca przygotował specjalne programy, a także spotkania ze słuchaczami. Nowe cykle pojawią się m.in. w Jedynce, Dwójce czy Trójki i Polskiego Radia Chopin.
14.04.22, 15:00
| radio » informacje
Wielkanocne propozycje Polskiego Radia
Polskie Radio na nadchodzące Święta Wielkanocne przygotowało specjalną ofertę programową w której znajdą się m.in.: transmisje nabożeństw, świąteczna oprawa muzyczna, audycje specjalne, transmisje koncertów, słuchowiska oraz rozmowy z gośćmi. 
01.04.22, 20:22
| radio » informacje
II Alternatywa Konkursowa Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin organizuje II Alternatywę Konkursową, w której mogą wziąć udział dzieci i młodzież od 5. do 16. roku życia. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia br.
13.11.21, 09:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Katedra Fortepianu. II sezon serialu edukacyjnego Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin przygotowało II sezon serialu edukacyjnego „Katedra Fortepianu”. Aktor Jan Frycz oraz pianista Marek Szlezer omawiają wspólnie wybrane dzieła Fryderyka Chopina we wnętrzach Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie.
09.11.21, 15:00
| radio » informacje
Polskie Radio Chopin obchodzi czwarte urodziny
Polskie Radio Chopin (cyfrowa rozgłośnia Polskiego Radia) nadaje swój program od czterech lat. Z okazji rocznicy uruchomienia, stacja przygotowała niespodzianki dla słuchaczy. Jedną z nich jest recital fortepianowy Jakuba Kuszlika.
04.11.21, 07:00
| radio » informacje
630 godzin Konkursu Chopinowskiego w Polskim Radiu
Ponad 630 godzin transmisji, audycji, komentarzy i rozmów na antenach Polskiego Radia zostało poświęconych XVIII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina.
13.04.21, 18:08
| radio » informacje
Lekcja mistrzowska prof. Andrzeja Ratusińskiego
W Polskim Radiu Chopin, wystartowało nowe pasmo „Lekcja mistrzowska”. Jego bohaterem jest pianista prof. Andrzej Ratusiński. Emisja programu będzie się odbywać we wtorki i czwartki o godz. 14.00.
07.09.20, 08:00
| radio » informacje
Chopin. Odloty – przyloty i cykl W salonie Polskiego Radia Chopin w PR Chopin
5 września br., na antenie Polskiego Radia Chopin zadebiutuje autorska audycja Krzysztofa Teodorowicza, w której dyrygent, kompozytor i krytyk będzie snuł opowieść na temat  inspiracji chopinowskich w muzyce polskiej i europejskiej. Na antenę powraca też cykl koncertowy „W salonie Polskiego Radia Chopin”.
05.07.20, 22:09
| radio » informacje
Dziewięć nowych propozycji programowych Polskiego Radia Chopin
W wakacyjnej ramówce Polskiego Radia Chopin pojawi się dziewięć nowych propozycji, które mają ukazywać Chopina i jego twórczość w rozmaitych kontekstach. Nowe audycje mają w dużej mierze prezentować bogactwo muzyki Chopina i nieprzebrane możliwości jej interpretacji. 
20.06.20, 17:08
| radio » informacje
Dwa wyjątkowe koncert w Polskim Radiu Chopin w Święto Muzyki
Polskie Radio Chopin będzie obchodzić 21 czerwca Święto Muzyki”. W niedzielę pojawią się dwa koncerty: recital fortepianowy Jekateriny i Stanisława Drzewieckich oraz koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II z udziałem ponad 40 artystów z całego świata.
19.06.20, 16:45
| radio » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia Chopin z zapowiedziami propozycji antenowych
Polskie Radio Chopin rozpoczęło emisję specjalnego serwisu kulturalnego, w którym co tydzień będzie informować słuchaczy o najważniejszych propozycjach anteny na następny tydzień. 
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.