01.11.23, 22:22
| biznes i technologie » informacje
CPS GfK: rynek marek własnych w branży FMCG w Polsce jest warty już 48 mld zł
Rynek marek własnych w polskiej branży FMCG jest już warty 48 mld zł. W 2025 r. marki własne mają odpowiadać za jedną czwartą wszystkich wydatków polskich gospodarstw domowych na produkty szybkozbywalne – wynika z najnowszego raportu „CPS GfK. Private Brands 2023“.
13.07.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
GfK: Psi Patrol, Reksio i Myszka Miki napędzają sprzedaż FMCG. Segment warty już ponad 400 mln zł
Polski rynek produktów FMCG posiadających licencjonowaną grafikę z postaciami z bajek, filmów czy seriali wart jest już ponad 403 mln zł i z roku na rok rośnie - takie dane płyną z najnowszego raportu przygotowanego przez Panel Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
25.02.23, 22:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: Polacy ograniczyli zakupy kosmetyków
Kupując kosmetyki, polscy konsumenci wybierają głównie oferty korzystne cenowo. Największą popularnością cieszą się więc artykuły kupowane na promocjach lub oznakowane logo marek własnych. Ilościowo konsumenci kupują nieco mniej niż przed rokiem - takie dane płyną z najnowszych analiz Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
01.02.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: Polacy wydaja ponad 1,8 mld zł rocznie na mrożonki
Produkty mrożone cieszą się wciąż dużą popularnością wśród polskich konsumentów. Wartość zakupów gospodarstw domowych w tym segmencie przekroczyła już 1,8 mld zł w skali roku – wynika z analiz ekspertów Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
27.04.22, 08:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: polski rynek dużego sprzętu AGD wart prawie 11 mld. Suszarki bębnowe hitem
W 2021 r. wartość sprzedaży urządzeń dużego AGD w Polsce wzrosła o 19 proc. w porównaniu do 2020 r. i osiągnęła blisko 10,8 mld zł. Konsumenci najczęściej kupowali lodówki, pralki oraz kuchnie (kuchnie wolnostojące i piekarniki) – wynika z analizy przeprowadzonejprzez firmę badawczą GfK.
15.04.22, 07:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: Polacy kupują najtańsze produkty spożywcze i rzadziej sięgają po lokalną żywność
Ponad 40 proc. polskich nabywców deklaruje, że będzie kupować tańsze artykuły spożywcze. Konsumenci coraz rzadziej sięgają po polską i lokalną żywność. Na popularności tracą także trendy ekologiczne. Takie dane płyną z raportu „Current Consumer Mood” zrealizowanego przez GfK w marcu 2022 r.
29.01.22, 15:00
| internet » badania rynku
GfK: Mimo pandemii Polacy chętnie odwiedzają restauracje
Pandemia wciąż bardzo mocno wpływa na sytuację w branży gastronomicznej. Na koniec 2021 roku w Polsce działało ponad 63 tys. obiektów gastronomicznych, a wartość branży wyniosła 28,5 mld zł. Takie wnioski płyną z nowego „Raportu Gastronomicznego 2021” przygotowanego przez Panel Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
24.11.21, 07:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: produkty premium to obecnie znacznie więcej niż wyższa cena
Z analiz firmy badawczej GfK wynika, że wśród polskich nabywców zauważalnie wzrosło zainteresowanie produktami premium. Wyższa klasa nie wiąże się dziś jednak wyłącznie z wyższą ceną. Jako premium konsumenci postrzegają także marki, które m.in. wspierają ochronę środowiska, walczą z nadmiarem plastiku lub działają na rzecz lokalnej społeczności.
10.08.21, 07:00
| biznes i technologie » informacje
GfK: Polacy wracają do zwyczajów sprzed pandemii. Jesteśmy coraz bardziej eko
Po 2020 r., który znacząco zmienił trendy i koszyki zakupowe, przyszła covidowa odwilż. Polscy konsumenci w części wracają do starych zwyczajów - wynika z analizy Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.
18.08.20, 15:00
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
GfK Polonia: pandemia zmieniła obraz konsumenta. Przyzwyczajenia zmieniają się szybciej
W obliczu pandemii GfK Polonia sprawdziła, czy i w jakim stopniu ostatnie miesiące wpłynęły na kluczowe wartości i trendy konsumenckie. Jak pokazuje raport „TrendKey w Koronie” dotychczasowe zachowania i przyzwyczajenia konsumentów zmieniają się szybciej niż można się było tego spodziewać.
10.01.20, 08:00
| biznes i technologie » informacje
GfK Polonia: osiedlowe sieciówki rosną, hipermarkety tracą rynek
Co czwartą złotówkę wydawaną na FMCG w Polsce przejmują osiedlowe sklepy sieciowe, czyli małoformatowe sklepy sieciowe oraz supermarkety. Segment ten rośnie w Polsce w tempie 4,6 proc. rok do roku i pod względem wartości sprzedaży ustępuje już wyłącznie dyskontom. 
19.12.19, 08:00
| biznes i technologie » informacje
GfK Polonia: sklepy po sąsiedzku coraz bardziej popularne
Małoformatowe sklepy coraz bardziej zadamawiają się na polskim rynku - takie dane płyną z najnowszych analiz przygotowanych przez Panel Gospodarstw Domowych GfK Polonia. 
27.05.19, 10:10
| reklama & PR » artykuły
Ponad 3/4 klientów przegląda gazetki reklamowe sieci sklepów detalicznych
Porównując udziały wydatków nabywców na zakupy produktów sprzedawanych pod markami własnymi zauważalne są duże dysproporcje pomiędzy poszczególnymi sieciami handlowymi – wynika z badania GfK Shopping Monitor 2019. 
09.10.13, 08:50
| telewizja / VOD » badania rynku
VOD coraz popularniejsze. Wyniki badań użytkowników usługi VOD
Połowa internautów ogląda w sieci filmy i seriale. O 30% wzrósł od ub.r. udział tych, którzy akceptują reklamy w zamian za bezpłatny dostęp do programów. Co trzeci Polak, który nie ogląda telewizji, jest już e-widzem - pokazuje ostatnie badanie GfK Polonia dla Atmediów.   
Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy