29.05.08, 21:17

Paweł Kostrzewa dyrektorem programowym w Esce Rock

Z początkiem czerwca Paweł Kostrzewa obejmie stanowisko dyrektora programowego Radia Eska Rock.

Z początkiem czerwca Paweł Kostrzewa obejmie stanowisko dyrektora programowego Radia Eska Rock. „Będzie odpowiedzialny za realizację strategii programowej stacji po rozszerzeniu jej zasięgu nadawania na 18 rynków” - komentuje Bogusław Potoniec, dyrektor programowy Grupy Radiowej TIME. „Chcemy, by Eskę Rock budowały prawdziwe radiowe osobowości, ludzie z pasją, kochający radio i muzykę rockową. Są z nami Kuba Wojewódzki i Michał Figurski oraz fantastyczna ekipa, która budowała Eskę Rock od jej pierwszych dni, teraz dołącza do nas Paweł Kostrzewa – niekwestionowany autorytet wśród fanów rocka i muzyki alternatywnej” - uzupełnia Potoniec.

Paweł Kostrzewa swoją przygodę z radiem rozpoczął pod koniec lat 80. w trakcie studiów we Wrocławiu w Akademickim Studiu Radiowym ‘Nad Odrą’. Później pracował w Polskim Radiu Wrocław. W latach 1992 – 1997 był współtwórcą i pierwszym szefem muzycznym Programu Miejskiego Radia Wrocław. Od 1997 do 2005 roku był dziennikarzem muzycznym Programu Trzeciego Polskiego Radia (m.in. szef muzyczny i szef redakcji muzycznej). Jest autorem wielu audycji, m.in. popularnej codziennej audycji z muzyką alternatywną ‘Trójkowy Ekspres’. Kostrzewa to również animator młodej sceny rockowej, współorganizator wielu koncertów, autor serii płyt „Trójkowy Ekspres’. W latach 2005 – 2007 związany z programem Pierwszym Polskiego Radia (m.in. redaktor zamawiający ds. muzyki).  Autor kilkuset artykułów o rocku (Tylko Rock, Teraz Rock, Muza, XL, GW, Dziennik, Onet.pl). Współpracował z radiem BBC, TVP, Polsatem. Członek jury (TOP Trendy, Yach Film).  Prowadził dwa razy galę Fryderyki, koncert Debiuty na Festiwalu w Opolu, gospodarz gali Yach Film. Od 2004 roku dyrektor artystyczny festiwalu Union Of Rock w Węgorzewie. Od grudnia 2007 gospodarz i autor programu o muzyce alternatywnej ‘Alter ego’ w Onet.pl. Fan muzyki rockowej (był na kilkuset koncertach, przeprowadził wywiady z największymi gwiazdami rocka, takimi jak: Roger Waters, Pearl Jam, Radiohead, Oasis, Blur, Suede, Jane’s Addiction). Ponad 10 000 godzin przed mikrofonem radiowym. Interesuje się też kinem, literaturą i sportem (fan Manchester United). Jest absolwentem dziennikarstwa na UW.

Komentarze

Powiązane

12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.