18.05.08, 21:07

Polskie Radio kontra Minister Skarbu Państwa

Polskie Radio w związku z działaniami Ministra Skarbu Państwa "godzącymi w dobre imię Spółki" wydało specjalne oświadczenie.

Polskie Radio w związku z działaniami Ministra Skarbu Państwa "godzącymi w dobre imię Spółki" wydało specjalne oświadczenie, które cytujemy w całości poniżej.

Informacja przekazana mediom 15 maja br. przez Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada o złożeniu do Sądu (Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa IV Wydział Rodzinny i Nieletnich) wniosku o ustanowienie kuratora dla spółki Polskie Radio SA jest działaniem na szkodę Spółki, bowiem podważa zaufania do narodowej radiofonii publicznej.

Wakat w Radzie Nadzorczej PR SA w żaden sposób nie wpływa na  funkcjonowanie Polskiego Radia SA.  Zarząd normalnie wykonuje wszystkie swoje obowiązki, a  Statut PR SA pozwala Zarządowi na podejmowanie wszystkich bieżących decyzji. Nieprawdziwe więc jest uzasadnienie Wniosku, w którym czytamy, że powołanie kuratora „pozwoli przywrócić spółce jej normalne funkcjonowanie”. Spółka funkcjonuje normalnie!

Zarząd PR SA 20 lutego br. zwrócił się do Przewodniczącego KRRiT z prośbą o spowodowanie w możliwie krótkim terminie uzupełnienia składu Rady Nadzorczej PR SA. Przewodniczący Witold Kołodziejski zapewnił, że skład Rady będzie uzupełniony.

Przeświadczenie nasze, że min. Aleksander Grad działa świadomie na szkodę zarządzanej przez nas Spółki potwierdza wypowiedź Pana Ministra opublikowana  15 maja br. przez Polską Agencję Prasową: „Haniebnymi są działania i zachowania pana prezesa (Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego – PAP) i jego Zarządu, który na moją prośbę nie przekazał informacji o funkcjonowaniu radia”. Pan Minister wypowiedzią sprzeczną z faktami dezinformuje opinię publiczną. (Dysponujemy potwierdzeniem przyjęcia przez Ministerstwo Skarbu Państwa w/w dokumentów – co dedykujemy Panu Ministrowi Gradowi i załączamy do niniejszego Oświadczenia).

Zarząd Polskiego Radia SA, zgodnie z poleceniem Ministra Skarbu Państwa, przekazał w wyznaczonym terminie, tj. 30 kwietnia br.,  szczegółowe odpowiedzi na skierowane do Zarządu pytania. Z przedstawionych przez nas min. Aleksandrowi Gradowi dokumentów wynika, że w Spółce przeprowadzono restrukturyzację w wyniku której zmniejszono o ok. połowę liczbę stanowisk dyrektorskich, zmniejszono stan zatrudnienia, obniżono koszty funkcjonowania Spółki i w minionym roku wypracowano zysk wyższy niż w latach poprzednich. Sprawozdanie z działalności Spółki oraz jej bilans zostały pozytywnie zaopiniowane przez niezależnego audytora.
O przekazaniu do Ministerstwa Skarbu Państwa żądanych dokumentów  poinformowaliśmy 30 kwietnia br. opinię publiczna na specjalnej  konferencji prasowej.
Przypominamy też, że od 14 marca br. na naszej stronie internetowej
www.polskieradio.pl ogólnie dostępne jest sprawozdanie Zarządu Polskiego Radia SA z wykorzystania wpływów abonamentowych na realizację misji publicznej w 2007 roku.
Opinii publicznej pozostawiamy ocenę działań skierowanych przeciwko Polskiemu Radiu SA podejmowanych przez Ministra Skarbu Państwa.

 Zarząd Polskiego Radia SA
w imieniu Zarządu podpisał - Krzysztof Czabański

Komentarze

Powiązane

12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.