16.02.25, 14:11
Zaprojektowane po ludzku. Trzecia edycja kampanii społecznej Wyborczej
„Wyborcza” zainicjowała trzecią edycję kampanii społecznej „Zaprojektowane po ludzku”, promującą produkty, miejsca, usługi i obiekty przyjazne człowiekowi. Partnerem projektu jest Otodom, autor raportów „Szczęśliwy dom”.
Trzecia edycja akcji „Zaprojektowane po ludzku” ma skupić się na temacie „miejsc do życia”. Redakcja, kapituła konkursu oraz czytelnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytania o to, co kształtuje poczucie szczęścia ludzi w miejscach, gdzie mieszkają, odpoczywają, uczą się, robią zakupy czy spędzają wolny czas. Poruszone zostaną kwestie wpływu urbanistów i architektów na organizację przestrzeni życiowej, praw przysługujących mieszkańcom oraz źródeł wiedzy na ten temat. Zostanie także podjęta dyskusja o odpowiedzialności samorządów i deweloperów za tworzenie miejsc, które mają bezpośredni wpływ na jakość życia ludzi.
„To, że mówimy o projektowaniu po ludzku nie oznacza, że myślimy tylko o potrzebach ludzi żyjących tu i teraz. Dobry projektant ma też na względzie przyszłe pokolenia i – co nierozerwalnie się z tym wiąże – bierze pod uwagę potrzeby i możliwości naszego naturalnego środowiska” – mówi Natalia Mazur, dziennikarka “Wyborczej” prowadząca projekt “Zaprojektowane po ludzku”.
„Wyborcza” zaplanowała serię publikacji i podcastów oraz organizację konkursu i plebiscytu dla czytelników. Pierwszy artykuł z cyklu ukazał się 25 stycznia br. w magazynie „Wolna Sobota” oraz na stronie Wyborcza.pl.
W konkursie zostaną wyróżnione „szczęśliwe sąsiedztwa” – miejsca, w których życie staje się przyjemniejsze. Kapituła oceni zgłoszenia w dwóch kategoriach: MIEJSCE – PRZESTRZEŃ, obejmującej budynki, przestrzenie wspólne i miejsca służące lokalnym społecznościom, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, w różnej skali, oraz INICJATYWA – DZIAŁANIE, dotyczącej projektów wspierających budowanie relacji i zachęcających do współpracy. Swoich faworytów w plebiscycie na Wyborcza.pl wybiorą także czytelnicy. Zgłoszenia do konkursu i plebiscytu można przesyłać przez stronę Wyborcza.pl/zplkonkurs do 23 marca 2025 roku.
Eksperci w kapitule
Kapituła przyznająca wyróżnienie „Znak Zaprojektowane po ludzku” składa się z uznanych ekspertów, w tym architektek Agnieszki Labus i Agaty Twardoch, neuronaukowczyni Natalii Olszewskiej, specjalistek rynku mieszkaniowego Katarzyny Kuniewicz i Ewy Tęczak, architekta Roberta Koniecznego, ekonomisty Piotra Michonia, urbanisty Łukasza Mikuły, autora książek o architekturze Filipa Springera oraz redaktorki „Wyborczej” Natalii Mazur, która koordynuje projekt. Wyniki konkursu i plebiscytu zostaną ogłoszone w czerwcu podczas uroczystej gali, a laureaci otrzymają znak „Zaprojektowane po ludzku 2025” oraz nagrody pieniężne.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęZapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze