18.11.24, 01:00
Codziennik medialny: 18 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 listopada? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
DANE DNIA
Wieczorne pasmo seriali policyjnych Czwórki po ośmiu tygodniach emisji notuje świetną oglądalność – informuje nadawca. Premierowe odcinki wszystkich trzech pozycji emitowane są od poniedziałku do piątku, począwszy od 2 września br.
Otwierający pasmo serial „Policjantki i Policjanci”, emitowany o godz. 19:00, to już 21. sezon produkcji. Średni tygodniowy zasięg serialu w tym okresie wyniósł 2,3 mln osób (dane: Nielsen Media), przy średnich udziałach w rynku na poziomie 6,7 proc. oraz 6,6 proc. w grupie komercyjnej.
O godz. 20.00 emitowany jest II sezon „Uroczyska”, z udziałem takich gwiazd jak Przemysław Cypryański, Robert Gonera, Michał Milowicz, Kazimierz Mazur, Anna Iberszer czy Honorata Witańska, co tydzień gromadzi łącznie 1,8 mln widzów. Udziały Czwórki w czasie emisji serialu sięgają 6 proc. wśród wszystkich widzów i 5,6 proc. w grupie 16-59.
Najlepszy wynik – udziały w rynku na poziomie 7 proc. w grupie 4+ oraz 6,7 proc. w grupie komercyjnej – osiąga zamykający pasmo serial „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” (17. sezon) z Markiem Włodarczykiem oraz Anną Prus, Magdaleną Margulewicz, Kamilą Ścibiorek, Michałem Mrozkiem, Pawłem Izdebskim i Konradem Jałowcem w rolach głównych. Łączna widownia serialu sięga 2,5 mln widzów tygodniowo.
Producentem „Policjantek i Policjantów”, „Uroczyska” i „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” jest ATM Grupa.
CO SŁYCHAĆ (NIE TYLKO) NA WORONICZA?
O boże XD Zobaczcie reakcję Dominiki Długosz na próbę obrony konserwatywnych wartości Donalda Trumpa przez Zbigniewa Boguckiego pic.twitter.com/JjTTcR8BP7
— Tomasz Janusz (@TomaszJanusz) November 16, 2024
Był taki czas, kiedy mój Trabant był nagrodą w telewizji.
— HirekWrona (@HirekWrona) November 16, 2024
😂😂😂
To nie żart! Takim pojazdem poruszałem się przez 4 lata!https://t.co/0O8x8aEkUr
Posłuchajcie pani Hajdasz z audycji w Radiu Maryja, która jest szefową Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, i zobaczcie, jak pohańbili ten zawód, czym uderzyli w podstawy demokracji: "Gdy Koalicja 13 grudnia będzie miała swojego prezydenta, nic ich nie powstrzyma przed…
— Krzysztof Brejza (@KrzysztofBrejza) November 17, 2024
Od kilku dni czytam o „aferze” z festiwalem Camerimage, bo jego szef Marek Żydowicz stwierdził oczywistą rzecz, którą można opisać tak: że w twórczości liczy się talent, a nie płeć, więc dążenie na siłę do parytetów bez względu na jakość dzieła jest błędem. I nagle część światka…
— Przem.Szubartowicz (@PSzubartowicz) November 17, 2024
Od redakcji: prezentowane Tweety nie mogą być kojarzone ze stanowiskiem redakcji. Mają one informować, a czasem prowokować, lub prezentować różne poglądy.
KALENDARIUM
1933 – urodził się Larry King, amerykański dziennikarz,
1936 – odbyła się premiera komedii muzycznej „Ada! To nie wypada!” w reżyserii Konrada Toma,
1954 – w Monako rozpoczął nadawanie kanał Télé Monte Carlo,
1954 – urodziła się Krystyna Giżowska, piosenkarka,
1957 – urodziła się Ofra Haza, izraelska piosenkarka, kompozytorka, aktorka,
1966 – ukazał się pierwszy album długogrający zespołu Czerwono-Czarni pt. „Czerwono-Czarni”,
1967 – urodził się Paweł Stasiak, wokalista, członek zespołu Papa Dance,
1977 – zmarł Władysław Hańcza, aktor,
1978 – urodził się Matt Dusk, kanadyjski piosenkarz,
1991 – ukazał się album „Achtung Baby” irlandzkiej grupy U2,
1999 – odbyła się premiera filmu sensacyjnego „Dług” w reżyserii Krzysztofa Krauzego.
CYTAT SPRZED ROKU
"Trzeba bronić pluralistycznego rynku mediów. Trzeba bronić polskiej kultury, którą media publiczne przez ostatnie osiem lat nie tylko popularyzowały, ale w dużej mierze także finansowały. Każda produkcja Teatru Telewizji czy Teatru Polskiego Radia to są duże pieniądze płynące do twórców. Oni nie znajdą już takich mecenasów jak media publiczne. Do tego koncerty, płyty, nagrody dla wybitnych artystów. To, co oni planują, będzie po prostu ciosem w polską kulturę. (…) Ale nie można się poddawać: trzeba wszystko opisywać, nazywać. I trzeba bronić mediów publicznych. Rada Mediów Narodowych będzie to robiła do końca. Mogę zapewnić: wykorzystamy każdy możliwy instrument prawny" - Krzysztof Czabański, Prezes Rady Mediów Narodowych. ("Sieci", 13.11.2023 r.)
KONFERENCJE I SPOTKANIA BRANŻOWE
Chcesz zapowiedzieć ważna imprezę medialną lub start ważnego formatu? Kontakt: redakcja@portalmedialny.pl.
ZAPOWIEDZI MEDIALNE
24.11 - start programu "LEGO Masters. Kierunek Polska' w TVN i Max; powtórki w TVN 7
Chcesz zapowiedzieć ważna imprezę medialną lub start ważnego formatu? Kontakt: redakcja@portalmedialny.pl.
ZAPOWIEDZI CZYTELNICZE
Chcesz zapowiedzieć publikację książki? Kontakt: redakcja@portalmedialny.pl.
WARTO POSŁUCHAĆ!
Radio 357
9.00-12.00 Kieruj się nad na południe - Marcin Cichoński
Komentarze