28.03.08, 01:05

Na rynku pojawiła się Expertia.pl

Na rynku internetowym pojawił się portal Expertia.pl, czyli nowy projekt firmy Elamed – wydawnictwa czasopism branżowych. Od konkurentów różni się jednak skalą działalności oraz formą i poziomem merytorycznym zamieszczanych porad i informacji.

Na rynku internetowym pojawił się portal Expertia.pl, czyli nowy projekt firmy Elamed – wydawnictwa czasopism branżowych. Od konkurentów różni się jednak skalą działalności oraz formą i poziomem merytorycznym zamieszczanych porad i informacji.

Serwisy należące do kategorii „portale wiedzy” dzielą się na dwie grupy: jedne propagują ideę „internauci pomagają internautom”, inne zaś stawiają na ekspertów i to im każą odpowiadać na pytania użytkowników. Expertia.pl próbuje łączyć te dwa nurty i robi to wykorzystując różne formy: jest jednocześnie portalem społecznościowym, telewizją internetową oraz serwisem publikującym artykuły w formie elektronicznej. Przedsięwzięcie zostało już zauważone w kręgach naukowych: patronem portalu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. 

Expertia.pl powstawała przez kilka miesięcy. Najtrudniejszym wyzwaniem było dotarcie do ekspertów z bardzo różnych branż. Tematyka portalu obejmuje bowiem takie dziedziny, jak: medycyna, stomatologia, weterynaria, ratownictwo, moda i styl, kulinaria, praca i kariera. Ostatecznie jednak udało się uzyskać wypowiedzi kilkuset specjalistów, w tym takich postaci, jak: prof. Zbigniew Religa, Paweł Frątczak - rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, Kinga Rusin, Katarzyna Dowbor, Marek
Borowski, Stefan Niesiołowski, Zbigniew Wassermann, Joanna Senyszyn. Warto dodać, że wszystkie porady dostępne są w portalu całkowicie bezpłatnie.

Expertia.pl prezentuje materiały poradnikowe i są one realizowane jako filmy, co zdecydowanie odróżnia portal od innych serwisów tego typu. Oprócz wypowiedzi ekspertów w serwisie znajdziemy także dział Expertia TV, w którym można znaleźć reportaże, relacje z targów czy konferencji oraz sondy (np. zabawny materiał zrealizowany w Sejmie: „Politycy o strachu przed stomatologiem”).

Szczególnie ważną częścią portalu jest Baza wiedzy, zawierająca obecnie 16 500 tekstów specjalistycznych: raportów, analiz, prezentacji, felietonów (tylko część z nich jest odpłatna). Expertia.pl ma także swoją część społecznościową: zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj tworzyć własne wizytówki oraz kontaktować się ze sobą za pomocą poczty wewnętrznej. Najbardziej ambitni użytkownicy mogą także ubiegać się o status „eksperta portalu”, uzyskując w ten sposób prestiż i większe uprawnienia w serwisie. Twórcy Expertii zapowiadają dalszy rozwój przedsięwzięcia. Już niebawem użytkownikom
Patronem portalu jest udostępnione zostanie forum dyskusyjne, a w przygotowaniu są następne funkcje.

Komentarze

Powiązane

04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
11.03.24, 21:00
| internet » wydarzenia branżowe
Klarna przedłuża współpracę z Legią Ladies w 2024 r.
Klarna będzie kontynuować współpracę z drużyną Legią Ladies jako główny sponsor w sezonie 2023/2024.
11.03.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Galę transmitowała TVP Kultura
Joanna Kuciel-Frydryszak, Lech Janerka, L.U.C., Bartłomiej Topa, Krzysztof J. Czyżewski, Rafał Ochęduszko i Natalia Koziara-Ochęduszko oraz Mateusz Pakuła zostali laureatami VIII edycji plebiscytu O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. 
10.03.24, 16:28
| internet » ludzie
Agnieszka Siuzdak prezesem zarządu spółki Gazeta.pl
Zarząd Grupy Agora zdecydował o składzie przyszłego zarządu spółki Gazeta.pl – jednej ze spółek wydzielanych jako zorganizowana część przedsiębiorstwa. Od kwietnia br. prezeską Gazeta.pl będzie Agnieszka Siuzdak, a członkami zarządu zostaną Małgorzata Blada, Artur Birnbaum i Bartosz Wysocki.
07.03.24, 17:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Podcast Forbes Women w formie wideocastu i z trzema prowadzącymi
8 marca br. „Forbes Women Podcast” będzie miał premierę w nowej odsłonie – z trzema prowadzącymi i w formie wideocastu. Nowe odcinki będą dostępne w każdy piątek na Forbes.pl oraz w Onet Audio i będą prowadzone zamiennie przez Aleksandrę Karasińską, Katarzynę Gaweł i Dorotę Haller.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy