Przedwojenny Kraków. Najpiękniejsze fotografie - Krzysztof Żyra
Laureatka konkursu została Karolina Ferros. Serdecznie gratulujemy!
Na pierwszy rzut oka w Krakowie, przynajmniej w jego ścisłym centrum, niewiele się zmieniło od czasów międzywojennych. Na starych kadrach zatrzymało się jednak przede wszystkim codzienne życie mieszkańców miasta. Razem z nimi wybierzemy się na zakupy, wstąpimy do kawiarni, odpoczniemy w cieniu Plant czy na plaży pod Wawelem, weźmiemy udział w patriotycznych uroczystościach. Zobaczymy też Kraków, którego już nie ma, czyli żydowską dzielnicę Kazimierz. Co prawda do dziś stoją tam te same kamienice, te same synagogi czy cmentarze. Brakuje tylko tego, co było sercem dzielnicy – ponad pięćdziesięciu tysięcy krakowskich Żydów. Zostały tylko fotografie.
Album polecamy nie tylko miłośnikom historii międzywojnia i starych zdjęć. To także propozycja dla krakowian, którzy dawny Kraków znają już tylko z opowieści dziadków.
PODPOWIEDŹ DO KONKURSU>>>>>>>>>>>
#KONKURS SPONSOROWANY
Konkurs został rozstrzygnięty
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyOd wirtualnej rozrywki i (nie)etycznych zagrywek w marketingu po historie opowiedziane za pomocą liczb. Ruszyły zapisy na pierwszy tej jesieni webinar w ramach cyklu DIMAQ Voice.
Konferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze