25.06.24, 06:30

Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Jarosław Kuźniar gospodarzami podcastu Strefa wpływów

Jacek Czarnecki, fot.: materiały prasowe Polskiego Radia

21 czerwca br., w ofercie Polskiego Radia zadebiutował podcast polityczny „Strefa wpływów”. Renata Grochal, Jacek Czarnecki i Jarosław Kuźniar będą analizować najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia. Wspólny podcast polityczny Jedynki, Programu 3 Polskiego Radia i Polskiego Radia będzie udostępniany na stronie internetowej nadawcy oraz na platformach podcastowych.

„Podcast „Strefa wpływów” jest dowodem tego, że Polskie Radio bardzo poważnie traktuje „rosnący” rynek podcastów w Polsce. Chcemy wykorzystać to zainteresowanie, by dzięki ekskluzywnym treściom, które realizujemy, dotrzeć do nowych odbiorców. Należący do czołówki polskich dziennikarzy autorzy podcastu - Renata Grochal, Jacek Czarnecki oraz Jarosław Kuźniar gwarantują zarówno inspirującą jakość, jak i oryginalność. Właśnie takie projekty pokazują najlepiej, że Polskie Radio odzyskuje wiarygodność” – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Co tydzień w piątek, troje dziennikarzy Polskiego Radia: Renata Grochal, Jacek Czarnecki, i Jarosław Kuźniar będzie analizować najważniejsze wydarzenia polityczne minionego tygodnia - czasem z lekkim przymrużeniem oka, ale jak zapewnia Polskie Radio zawsze docierając do sedna.

„Ostatnie kampanie pokazały, że polityka wciąż rozpala wielkie emocje, a wybrańcy narodu nie zwalniają tempa i do wyborów prezydenckich wiele się jeszcze wydarzy. Chcemy, by nasi słuchacze i widzowie mieli poczucie, że trzymają rękę na pulsie najważniejszych wydarzeń politycznych. Będziemy analizować, co wynika z konkretnych politycznych decyzji, opowiadać o tym, co dzieje się za kulisami - zarówno u rządzącej koalicji, jak i opozycji. Myślę, że mieszanka naszych osobowości i charakterów może sprawić, że wyjdzie z tego całkiem ciekawe przedsięwzięcie” – mówi Renata Grochal.

Będziemy mówili nie tylko o wydarzeniach z pierwszych stron gazet, ale także o tych mniej głośnych, a bardzo istotnych z punktu widzenia naszych słuchaczy. Postaramy się też prostym językiem tłumaczyć niektóre zawiłe polityczne decyzje lub ich brak” – zapowiada Jacek Czarnecki, zastępca dyrektorki – redaktorki naczelnej Programu 1 Polskiego Radia.

„Ten rodzaj dziennikarstwa i publicystyki jest hitem amerykańskiej i brytyjskiej strefy audio. Dajemy słuchaczom szeroką perspektywę. Na życzenie - tam gdzie chcą. To dotyczy tematów sportowych i politycznych (…)” - dodaje Jarosław Kuźniar.

Premierowe odcinki „Strefy wpływów” będą dostępne co tydzień, w piątek na podcasty.polskieradio.pl, Youtubie oraz na najważniejszych platformach podcastowych. Fragmenty „Strefy Wpływów” pojawią się również w piątki o godz. 18:00 na antenie Polskiego Radia 24.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.