24.06.24, 18:30

PTWP zadebiutuje na głównym rynku GPW 26 czerwca

Logo PTWP, fot.: materiały prasowe

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji PTWP S.A, podmiotu dominującego w Grupie PTWP. Do obrotu na głównym rynku GPW zostaną dopuszczone akcje serii A i B. Debiut na rynku regulowanym odbędzie się 26 czerwca 2024 r.

Od maja 2013 r. akcje spółki są przedmiotem obrotu na rynku NewConnect. Przeniesienie notowań na rynek główny GPW nastąpi bez emisji nowych akcji. „Już od pewnego czasu naszym celem było dołączenie do spółek z głównego rynku. Przez ostatnie lata znacząco rozwinęliśmy naszą działalność praktycznie w każdym segmencie. Jesteśmy w pełni gotowi do debiutu zarówno pod względem finansowym, jak też operacyjnym. Nasze portale znajdują się w top 3 mediów biznesowych w Polsce, dynamicznie rozwijamy również sektor autorskich wydarzeń i eventów na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Jednak mamy apetyt na więcej i chcemy rozwijać się jeszcze szybciej, zarówno organicznie jak i poprzez akwizycje” – mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP. „Regularna wypłata dywidendy oraz wysoka pozycja gotówkowa na koncie świadczą o dobrej sytuacji finansowej spółki PTWP i całej Grupy” – dodaje Kuśpik.

Stan środków pieniężnych na koncie Grupy PTWP na koniec I kwartału 2024 r. wynosił blisko 24 mln. Oznacza to, że PTWP posiada środki wystarczające na realizację projektów i celów rozwojowych, w tym planów akwizycji nowych podmiotów. W czerwcu br. Zarząd spółki PTWP zarekomendował przeznaczenie 5,8 mln zł zysku za 2023 r. na wypłatę dywidendy. Oznacza to wypłatę 4,69 zł brutto na jedną akcję. Decyzja o wypłacie dywidendy zostanie podęta przez akcjonariuszy Spółki podczas ZWZ 28 czerwca br.

Grupa PTWP rozwija swoją działalność w segmencie wydawniczym, koncentrując się na branżowych portalach dostarczających czytelnikom specjalistyczne treści. Aktualnie wszystkie serwisy internetowe (18 tytułów) przyciągają średnio miesięcznie ok. 20 mln unikalnych użytkowników.

Grupa PTWP sukcesywnie rozwija także działalność w zakresie organizacji wydarzeń oraz zarządzania obiektami Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. W 2023 r. Grupa zrealizowała prestiżowe wydarzenia dla biznesu, na czele z Europejskim Kongresem gospodarczym, a także kongresy i konferencje, takie jak Kongres Wyzwań Zdrowotnych, Forum Rynku Zdrowia, Property Forum, PRECOP 28 czy Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Zarządzane przez Grupę obiekty: Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odnotowały wysoki poziom obłożenia wydarzeniami o różnych formatach.

Od początku stawiamy na organiczny rozwój, jednak cały czas wierzymy w rynek kapitałowy, który w momencie zwiększonych potrzeb finansowych pomoże nam w dalszym skalowaniu biznesu. Liczę również, że obecność na głównym rynku zwiększy płynność i obroty na naszych akcjach, a więksi inwestorzy dostrzegą nasz potencjał i realną wartość” - podsumowuje Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP.

Komentarze

Powiązane

16.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
15.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
14.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.07.24, 06:30
| prasa » informacje
Czułość. Wolność. Równowaga. Akcja społeczna Wysokich Obcasów i Wyborczej
Rozpoczęta 5 lipca br. nowa akcja społeczna „Czułość. Wolność. Równowaga” to inicjatywa „Wysokich Obcasów” i „Wyborczej”. Akcja potrwa rok.
11.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.07.24, 11:00
| prasa » informacje
Forbes Women rozpoczyna akcję 50 po 50
„Forbes Women” rozpoczyna inicjatywę „50 po 50”. W kolejnym numerze magazynu zostanie opublikowana lista kobiet po 50. roku życia, które odniosły sukcesy w różnych dziedzinach. Redakcja czeka na zgłoszenia.
10.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.