24.06.24, 08:30

Ruszyło Lato z radiem. Stacja zapowiada pikniki i konkursy

Zapowiedź programu, fot.: materiały prasowe

21 czerwca br. ruszyła kolejna edycja „Lata z radiem”. W piątek o godz. 9.00 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia zabrzmiała po raz pierwszy w tym roku „Polka Dziadek”. Podczas wakacji dziennikarze Jedynki będą odwiedzać polskie miasta i spotykać się ze słuchaczami podczas pikników rodzinnych. 

„Lato z Radiem na antenie Programu Pierwszego będzie pełne emocji, radości i oczekiwania na spotkania ze słuchaczami. Codziennie będziemy proponować moc atrakcji. Nie zabraknie emocji podczas sportowych zmagań na paryskich olimpijskich arenach – nie zabraknie ich też na antenie Jedynki. Zaproponujemy rywalizację w iście sportowym stylu – do wygrania romantyczny wyjazd dla dwojga do Paryża. Tych, którzy będą się chcieli z nami spotkać zapraszamy już w lipcu na nasze Pikniki Rodzinne. W tym roku w trasie Lata z radiem towarzyszyć nam będzie Telewizja Polska – wspólnie zapraszamy na koncerty, pikniki i oczywiście na spotkanie z naszymi dziennikarzami” – mówi Magda Szturemska, zastępczyni dyrektorki – redaktorki naczelnej Programu 1.

Tegoroczna edycja „Lata z radiem” będzie ma być pełna muzycznych niespodzianek, spotkań i wspólnej zabawy. 21 czerwca na pierwszą audycję „Lata z radiem” zaprosił poprowadził Roman Czejarek. W ekipie Lata z radiemprogramu są także tacy również znani i lubiani dziennikarze jak:- Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Patryk Michalski, Małgorzata Abgarowicz, Patryk Bedliński i Maciek Walecki.

Podczas tegorocznej trasy „Lata z radiem” tematem przewodnim będzie woda. Dziennikarze radiowej Jedynki powędrują wzdłuż rodzimych rzek i jezior oraz zawitają nad Bałtyk. W trakcie „Lata z radiem” poruszane będą także kwestie ekologii i dbałości o zasoby.

Dziennikarze Jedynki przygotowali także mnóstwo propozycji antenowych, m.in. konkurs „Romantyczny Paryż”, który powstał w nawiązaniu do rozpoczynających się 26 lipca Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Nagrodą główną będzie tygodniowy pobyt dla dwojga właśnie w Paryżu. Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać swoje zgłoszenie za pomocą specjalnego formularza, który zamieszczony będzie na specjalnej stronie. W trakcie audycji zostaną zadane pytanie konkursowe, na które należy odpowiedzieć za pomocą wiadomości tekstowej (SMS). Każda poprawna odpowiedź będzie punktowana, a zadaniem uczestników będzie zdobycie jak największej liczby punktów. Dziesięć osób przejdzie do II etapu. Zwycięzcę wybierze Kapituła Konkursu.

Kryminały i lektury Jedynki 

Kolejną propozycją będzie zabawa literacka „Lato z Dreszczykiem”, polegająca na współtworzeniu przez słuchaczy opowiadania kryminalnego. Na specjalnej stronie został zamieszczony pierwszy fragment oraz opis bohatera. Zadaniem słuchaczy będzie dopisywanie kolejnych fragmentów tej historii. Swoje propozycje można przesyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie internetowej. W każdy poniedziałek począwszy od 24 czerwca w audycji „Lato z radiem”, prezentowany będzie wybrany fragment, który jednocześnie stanie się dalszym ciągiem publikowanego opowiadania. Jego zakończenie będzie można poznać wraz z końcem tegorocznej trasy „Lata z radiem”.

Podczas wakacji na antenie Jedynki nie zabraknie także literatury. Od 24 czerwca w „Lekturach Lata z radiem” zaprezentowane zostaną wybrane opowieści kryminalne polskich autorów. Jako pierwsza – powieść szpiegowska Igora Brejdyganta „Uwolniona”. Słuchacze Jedynki zmierzą się także z zagadkami słownymi w „Skojarzeniach”, a do kolekcji wakacyjnych pamiątek trafi, m.in. maskotka tegorocznej edycji. Dziennikarze wyruszą też w podróż szlakami dziedzictwa kulinarnego, pełnego wyjątkowych polskich produktów i smakołyków.

W ramach tegorocznej edycji „Lata z radiem” trasa koncertowa i pikniki rodzinne, odbywać się będą we współpracy z Telewizją Polską.

 Audycja „Lato z radiem” będzie emitowana od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 12.00.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.