19.06.24, 16:00

Górska o Klimacie. Nowa audycja Pauliny Górskiej w Trójce

Paulina Górska, fot.: Andrzej Świetlik

W ramówce Trójki debiutuje audycja „Górska o Klimacie”. Program uzupełni ofertę programów dotyczących zagadnień świata natury („Księstwo Ptaków”, „Królestwo Roślin”). Nowy format, którego gospodynia będzie Paulina Górska, emitowany będzie w każdy poniedziałek o godz.12.00.

Bardzo się cieszę z możliwości współpracy z Pauliną. Słuchaczki i słuchacze Trójki od dawna zasługiwali na opowieść o ekologii, tworzoną na bazie przekonania, że mamy obowiązek uratować świat dla nas samych, ale przede wszystkim dla naszych dzieci. Nasze wspólne zaangażowanie ma sens” - mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki.

Paulina Górska jest dziennikarką klimatyczną, prowadzi działalność w mediach społecznościowych i podcastach. Jest ekspertką w programie Climate Leadership prowadzonym przez Centrum UNEP/GRID i jurorką konkursów i festiwali, m.in. Liderek Zrównoważonego Rozwoju FORBES WOMEN, plebiscytu radiowej Czwórki „Nieprzeciętni”, Łódź Design Festival, Glamour Eco Awards i nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes", przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Trafiła na listę 100 Kobiet Roku 2022 magazynu „Forbes Women”. Propaguje i promuje świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste, współpracując z biznesem i instytucjami w całej Polsce. Absolwentka UMK w Toruniu i podyplomowych studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie.

Paulina Górska przygotowuje dla Trójki cykl audycji, które mają wspólny mianownik - odpowiedź na pytanie, co możemy zrobić, by nasze życie i decyzje, które podejmujemy każdego dnia - uwzględniały dobro nas wszystkich i nie szkodziły planecie. Choć świadomość problemów ekologicznych jest coraz większa to nadal (lub tym bardziej) potrzebujemy rzeczowej edukacji. Kiedyś wydawało się, że nasze zaangażowanie to przede wszystkim staranne segregowanie śmieci i rezygnowanie z używania plastiku. Jednak już wiadomo, że świadomość ekologiczna musi uwzględniać takie zagadnienia, jak bioróżnorodność, źródła energii, żywność czy rozwiązania dotyczące prowadzenia firm uwzględniające ochronę środowiska. O tym wszystkim Paulina umie opowiadać przekonująco i motywująco. Zwłaszcza ten drugi element jest bardzo ważny. Jeżeli mamy - jako ludzie - działać z poczuciem sprawczości, musimy realnie ocenić nasze możliwości. A jest ich nadal dużo" – mówi Agnieszka Szydłowska dyrektorka-redaktorka naczelna Trójki.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.