28.05.24, 10:11

Kino Polska. Zmiany, zmiany, zmiany

Logotyp kanału Kino Polska, fot.: materiały prasowe

3 czerwca br. kanał Kino Polska dedykowany wyłącznie polskim filmom i serialom, pojawi się w nowej odsłonie. Stacja zyska nową identyfikację wizualną i muzyczną, a na antenie zagości cykl filmowy „Kino pokoleń”, który zabierze widzów w podróż filmową od lat 80. do współczesności.

Na początku czerwca br., na antenie Kino Polska pojawi się nowa oprawa wizualna, bardziej nowoczesna i dostosowana do aktualnych trendów. Jej wprowadzenie ma na celu zarówno zachęcenie nowych widzów do odkrycia świata polskiej kinematografii, jak również mocniejsze zaakcentowanie filmowego charakteru kanału, który wpisany jest w jego DNA. Kanał zyska zarówno nową oprawę, jak również ofertę programową.

Stacja zmienia się dla widzów, proponując zupełnie nową odsłonę Kino Polska, chcąc dotrzeć także do młodszej publiczności. Poczynając od 9 czerwca w każdą niedziele miesiąca widzowie będą mogli oglądać specjalny cykl filmowy „Kino pokoleń”, dedykowany różnym generacjom. Stacja zabierze widzów w filmową podróż przez dekady polskiego kina, poczynając od lat 80. do współczesności. Wśród propozycji filmowych znajdą się m.in. takie produkcje jak: „Psy”, „Zabij mnie glino”, „Sztos”, „Fuks”, „Rozmowy kontrolowane” czy „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

W ramach nowej oprawy, Kino Polska zyskało nową paletę kolorystyczną, która ma odpowiadać na trend popularności stylu vintage. Elementem zmienionej oprawy jest również nowy logotyp Kino Polska, w którym nazwa kanału została zachowana, zyskując odświeżony font i inną formę zapisu. Obok nazwy pojawił się też nowy sygnet, przedstawiający kadr. Nowy logotyp Kino Polska dodatkowo ma podkreślać filmowy charakter kanału i przypominać, że odwzorowując kadr dłońmi każdy z osób może spojrzeć na świat przez pryzmat twórcy szukającego odpowiedniego ujęcia.

Uniwersalna oprawa muzyczna

Wraz z odświeżonym wyglądem kanału zmieni się także jego oprawa dźwiękowa, która została dopasowana do nowocześniejszej oprawy wizualnej kanału, ale jednocześnie nawiązuje do dotychczasowego motywu muzycznego, utrzymując wśród widzów poczucie, że to dobrze znany im kanał, towarzyszący w filmowych wędrówkach. Nowa oprawa muzyczna jest uniwersalna, ma pasować do różnych nastrojów, jak również gatunków filmowych, jest lekka i pozytywna. Skomponowania jej podjął się muzyk i kompozytor Szymon Wysocki.

Wraz z wprowadzeniem nowej oprawy kanału chcemy zaintrygować zarówno naszych dotychczasowych widzów, jak i przyciągnąć uwagę nowych. Kręci nas polskie kino, dlatego chcemy zachęcić wszystkich do wyboru Kino Polska - tych młodszych, jak i starszych, przedstawicieli różnych generacji. Stacja pełni ważną rolę w budowaniu tożsamości różnych pokoleń i ich łączeniu, edukując młodszą widownię o ich korzeniach i historii, a starszym widzom przywołując lata ich młodości. W ten sposób budujemy wartość i siłę oddziaływania marki Kino Polska, której misja ma znaczenie dla kolejnych pokoleń” - mówi Patrycja Gałązka, Chief Marketing & Digital Officer w SPI International.

Nowa oprawa audiowizualna kanału Kino Polska zostanie wsparta wizerunkowo-produktową kampanią reklamową, która ruszy 3 czerwca i obejmuje media (Internet oraz prasa), autopromocję na kanałach telewizyjnych z portfolio Grupy Kino Polska oraz działania promocyjne u operatorów kablowych i satelitarnych. Kampania potrwa do końca czerwca.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.