22.05.24, 11:06

Anna Maruszeczko i Ludwika Włodek autorkami nowych programów w Jedynce

Logo Jedynki, fot.: materiały prasowe

Program Pierwszy Polskiego Radia wprowadza do swojej oferty programowej dwie nowości: „Blisko, coraz bliżej” Anny Maruszeczko i „Głosy kobiet” Ludwiki Włodek. Premierowe wydanie audycji „Blisko, coraz bliżej” zaplanowano w środę, 22 maja br., a „Głosów kobiet” w czwartek, 23 maja. Obydwie audycje będą emitowane o godz. 21.00 w paśmie „Spotkania w Jedynce”.

„Nasze nowe propozycje w paśmie „Spotkania w Jedynce" otwierają przestrzeń Programu Pierwszego na doświadczenia i historie kobiet” – zapowiada Paulina Stolarek – Marat, dyrektorka-redaktorka naczelna Jedynki. „Dzięki Ludwice Włodek, w „Głosach kobiet" pojawią się kobiety z całego świata oraz te, które analizują ich działania i wpływ na wydarzenia. Z kolei Anna Maruszeczko w „Blisko, coraz bliżej" podzieli się nowoczesnym, otwartym spojrzeniem na emocje i relacje. Jestem pewna, że te opowieści, wrażliwość i kompetencje autorek sprawią, że wieczór w Jedynce zyska nowy wymiar” – dodaje Stolarek-Marat.

„Blisko, coraz bliżej” to audycja o wzajemnych relacjach, bliskości oraz relacjach w związkach. Anna Maruszeczko na antenie Jedynki wraz ekspertkami i ekspertami będzie rozmawiać o tym, co znaczy bliskość i dlaczego nam do siebie jest dalej niż bliżej. Autorka programu poruszy także tematykę relacji w związkach małżeńskich i partnerskich oraz porozmawia o współczesnych dylematach rodzicielskich. W programie również o tym, jak zrozumieć świat nastolatków i o aktywnościach społecznych, które mogą zbliżać. Emisja premierowego odcinka zaplanowano w środę, 22 maja o godz. 21.00.

„Głosy kobiet” to cykl rozmów Ludwiki Włodek z ekspertkami, polityczkami oraz artystkami o ważnych i aktualnych kwestiach politycznych, międzynarodowych i kulturalnych. Ma to być jednak przede wszystkim próba zwrócenia uwagi na kulisy tych wydarzeń i ich uczestników, a w szczególności uczestniczek, o których często się nie mówi. Emisja programu na antenie radioej Jedynki, 23 maja o godz. 21.00. Audycja będzie emitowana co tydzień w czwartki.

Kim jest Anna Maruszeczko?

Anna Maruszeczko to dziennikarka multimedialna, przez lata związana z TVN oraz radiem TOK FM. Redaktorka naczelna magazynu dla kobiet „Uroda Życia”. Współpracuje, m.in. z ośrodkiem niezależnych treści i magazynem „NNO – Po stronie odpowiedzialności”. Autorka książek – zbioru historii kobiet oraz podcastu „Wojowniczki & Wojownicy”. Maruszeczko realizuje się szczególnie w tematyce społecznej i psychologicznej. Jest honorową członkinią Stowarzyszenia „100-lecie Kobiet”.

Kim jest Ludwika Włodek?

Ludwika Włodek to publicystka i dziennikarka oraz autorka wielu reportaży, m.in. z Azji Środkowej, Iranu, Afganistanu i Indii. Wykładowczyni w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka książek, w tym opublikowanej w 2012 r. „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów”.

Komentarze

Powiązane

18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
17.06.24, 12:04
| radio » informacje
Euro 2024 w Polskim Radiu. Transmisje, relacje i specjalny serwis
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Publiczny nadawca przygotował także internetowy serwis specjalny.
17.06.24, 10:33
| radio » informacje
O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM
17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.
17.06.24, 09:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Szybka piłka w Radiu Zet. Piłkarska kampania promująca Moonsy
Konkurs "Szybka piłka" na antenie Radia ZET oraz szerokie działania w prasie i Internecie na czele ze stronami sportowymi Onet.pl czy drukowaną wersją Przeglądu Sportowego – tak w czasie Euro 2024 promować będą się Moonsy – proteinowe chipsy z soczewicy.
17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.