20.05.24, 17:29

ALBI POLSKA w przetargu wybiera agencję Ancymony. Spoty pojawią się na trzech rynkach

KV kampanii, fot.: materiały prasowe

W efekcie wygranego przetargu, agencja Ancymony zrealizowała spot TV dla marki Albik na rynek polski, czeski i słowacki.

Albi Polska, z siedzibą w Krakowie od 2005 roku, jest oddziałem czeskiej firmy ALBI Česká republika a.s., specjalizującym się w grach planszowych dla dzieci i dorosłych oraz edukacyjnych książkach i zabawkach z serii „Czytaj z Albikiem”. To nagradzana seria interaktywnych książek z elektronicznym mówiącym piórem, dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Agencja Ancymony odpowiada za Big Ideę „Przenieś się do świata książek Albi”, przygotowanie scenariusza spotu skierowanego do różnych grup wiekowych, całościową produkcję oraz postprodukcję, a także projekt scenografii. W kreacji tego spotu kluczowe role odgrywają Anna Siwek jako producentka oraz Maciej Urbanek w roli reżysera, oboje związani na co dzień z agencją Ancymony. Operatorem był Paweł Labe, a montażem na planie zajął się Szczepan Barański (Ancymony).

Współpraca z Albi od samego początku dawała nam dużą swobodę kreatywną. Pomysł, który zaprezentowaliśmy, tak bardzo spodobał się w centrali firmy, że z jednego spotu dla oddziału polskiego, wypączkowały kolejne wersje na rynek czeski oraz słowacki. Mieliśmy pełną kontrolę nad każdym etapem produkcyjnym - od scenariusza, przez przygotowanie wszystkich elementów graficznych, projektów scenografii i makiet 3D, aż po reżyserię i postprodukcję finalnych plików TV. Na plan zaprosiliśmy trójkę młodych aktorów w wieku od 3,5 do 11 lat, którzy pomogli nam opowiedzieć historię świata magii, w który przenoszą nas produkty Albi. Praca na planie była wymagająca i pełna niespodzianek, ale dobre planowanie sprawiło, że dzień zdjęciowy wyszedł nam bardzo sprawnie. Ta realizacja utwierdziła nas w przekonaniu, że niewielkim, ale zgranym zespołem, jesteśmy w stanie zrealizować skomplikowaną i efektowną produkcję filmową” – mówi Maciej Urbanek, senior motion & art director w Ancymonach i reżyser spotu dla marki Albik.

30-sekundowy spot telewizyjny był obecny w TVP, TVN i na Polsacie. Agencja odpowiada także za 15-sekundową wersję do digitalu, a także wersje 20-sekundowe oraz 6-sekundowe na rynek czeski i słowacki.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Unilever w przetargu wybiera 38 Content Communication
Do grona klientów 38 Content Communication, dołączył Unilever – jeden z największych światowych graczy rynku FMCG. Agencja została wybrana w drodze przetargu i będzie odpowiedzialna za komunikację korporacyjną, przygotowanie i wdrożenie strategii PR, a także pozycjonowanie ekspertów w mediach.
17.06.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Platforma inwestycyjna BeGlobal klientem iProspect
Agencja iProspect (dentsu Polska) została wybrana do obsługi mediowej platformy inwestycyjnej BeGlobal. Działania agencji obejmą przygotowanie i egzekucję kampanii performance oraz afiliację. Współpraca ma charakter długofalowy.
16.06.24, 22:24
| reklama & PR » informacje
Piłkarze Luka Modrić i Bukayo Saka w kampanii Snickers
Z początkiem czerwca br. wystartowała najnowsza kampania Snickers, w której udział biorą gwiazdy piłki nożnej – Luka Modrić i Bukayo Saka. Marka chce pomóc wszystkich entuzjastom futbolowych emocji uniknąć „przypałów".
16.06.24, 16:36
| reklama & PR » informacje
Marka Eduscho zadowolona z wyników kampanii na TikToku
Druga faza kampanii marketingowej marki Eduscho, właśnie się zakończyła. Kreatywne podejście i wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, m.in. FOOH (Fake Out of Home) w mediach społecznościowych przyczyniło się do osiągnięcia wysokich wyników, m.in. w postaci zaangażowania użytkowników na platformie TikTok. 
16.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
BECKERS. Malowanie nabiera kolorów. PPG prowadzi kampanię promującą linię plamoodpornych farb
PPG rozpoczął kampanią promującą linię plamoodpornych farb BECKERS Designer Colour. Szeroko zakrojona komunikacja prowadzona pod hasłem „BECKERS. Malowanie nabiera kolorów” obejmuje telewizję, internet, w tym serwisy VOD oraz social media. 
16.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Rankomat.pl promuje polisę turystyczną jako gwarancję spokojnego urlopu
Multiporównywarka rankomat.pl rusza z letnią kampanią marketingową, w której skupia się na korzyściach wynikających z posiadania ubezpieczenia podróżnego podczas urlopu za granicą. W reklamach z udziałem ambasadora, Huberta Urbańskiego, marka podkreśla, że zakup polisy to przepis na spokojne i bezpieczne wakacje.
15.06.24, 20:00
| reklama & PR » informacje
Nowi twórcy internetowi w agencji Rokmates
Do agencji influencer marketingu Rokmates dołączyło dziesięciu twórców internetowych, wśród których są m.in. Torii, duet PK Sisters czy Coocharz.
15.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Klubik pełen punkcików. Akcja promocyjna marki Gerber
Agencja UNIQUE ONE, na zlecenie firmy Nestle, organizuje ogólnopolską akcję promocyjną dla marki Gerber.
15.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
GIGAnci Życia. Plus na Kartę wprowadza nowy format komunikacyjny
Wystartowała nowa kampania promocyjna Plusa na Kartę stworzona w oparciu o nowy format komunikacyjny – GIGAnci Życia. Kampania promuje nową ofertę Plusa, w której klienci mogą otrzymać 6400 GB.
15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.