10.05.24, 13:00

Isobel Yeung dołącza do CNN

Isobel Yeung dołącza do CNN, fot.: materiały prasowe

Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.

Isobel ma naprawdę wyjątkowe osiągnięcia w zakresie wpływowego, ambitnego raportowania i tworzenia filmów. Niezwykle rzadko można znaleźć wszechstronnie wykwalifikowanego dziennikarza z takim doświadczeniem i nagradzaną pracą w tak wielu krajach. Jest to rodzaj dziennikarstwa, który zawsze był podstawą tego, czym jest CNN i jesteśmy podekscytowani, że dołącza do naszego już wybitnego zespołu międzynarodowych korespondentów" – powiedziała Deborah Rayner, Senior Vice President of International Newsgathering w CNN.

Yeung przychodzi do CNN z VICE News, gdzie pracowała jako starszy korespondent i producent, tworzyła materiały, które pojawiały się na platformach VICE, a także HBO, Hulu i Showtime. W ciągu prawie 10 lat pracy w VICE relacjonowała szeroki zakres historii geopolitycznych, społecznych, kulturowych i praw człowieka z każdego zakątka świata, w tym z Afganistanu, Chin, Iraku, Libii, Filipin, Rosji, Syrii, Ukrainy i Jemenu.

W ciągu ostatniego roku Yeung działała pod przykrywką w Meksyku, aby zinfiltrować sieć chińskich gangsterów piorących pieniądze dla karteli narkotykowych, uzyskała dostęp do Iranu, aby relacjonować powstanie kobiet rok po śmierci Mahsy Amini, a także udała się na rosyjski obóz letni, gdzie nielegalnie wysłano ukraińskie dzieci. Ponadto, w ramach śledztwa prowadzonego dla BBC, relacjonowała z okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu w sprawie postępowania izraelskich sił bezpieczeństwa.

Za swoją pracę zdobyła wiele nagród dziennikarskich, w tym 10 nagród Emmy, Peabody Award, duPont-Columbia Award, Royal Television Society Television Journalism Award, wielokrotnie Overseas Press Club oraz nagrodę dziennikarza roku przyznawaną przez Foreign Press Association.

Urodzona i wychowana w Salisbury w Anglii, Isobel Yeung ukończyła Uniwersytet w Nottingham, studiując zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Chinach. Współpracę z CNN rozpoczyna od zaraz.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.