09.04.24, 06:30

Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy

KV kampanii Polskiego Radia Rzeszów, fot.: materiały prasowe

Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.

W poniedziałki po kilkuletniej przerwie na antenę wraca Andrzej Klee z audycjami "Klekotanie dinozaura" i "Muzyka z głośnika" (lata 50., 60., 70.). We wtorki - także po przerwie - wraca "Dźwiękosfera" Andrzej Sroki z muzyką alternatywną i nowymi brzmieniami. Natomiast wtorki po godz. 22.00 wypełni nowa audycja Bartosza Wilka "Północe" z klimatycznymi utworami północnej Europy. Na środowe wieczory powrócił już przed kilkoma tygodniami pasjonat mocnych brzmień Jerzy Szlachta z audycją "Rock Radio", mocne uderzenie pozostanie ze słuchaczami w programie "Muzyczne antypody" Piotra Zajdla w środy po godz. 22.00. W czwartki po "Liście Przebojów" stacja będzie emitować od godz. 22.00 jazzowy program "Cały ten zgiełk" Elżbiety Lewickiej oraz od godz. 23.00 audycję "Pomimofonia" Pawła Steczkowskiego z muzyką świata - ten podkarpacki (ostatnio warszawski) muzyk wrócił do rozgłośni nas po kilku latach przerwy. Podobnie wraca w piątki po godz. 21.00 z audycją "Blues Attack" - Wiktor Czura, ekspert klasycznych gitarowych brzmień i organizator festiwali bluesowych.

Piątkowy wieczór będzie miał na antenie Radia Rzeszów muzyczny charakter: od godz. 18.00 emitowana będzie regionalna "Podkarpacka Scena Przebojów" Roberta Bartusika, a po godz. 20.00 zaplanowano transmisje występów (głównie zespołów podkarpackich) z radiowego studia koncertowego im. Tadeusza Nalepy. Następnie wspomniamy "Blues Attack", a od godz. 23.00 do 1.00 emitowana będzie audycja z klasycznym rockiem "Songi, dźwięki i piosenki" Roberta Lenerta.

W sobotę po godz. 12.00 wraca nowa odsłona niemal trzygodzinnej audycji "DinoTop" pod nowym szyldem "DinoSobota", w której klasyczne utwory rock i pop okraszone zostaną autorskimi recenzjami i rozmowami z gośćmi specjalnymi. Sobotnie wieczory to "Klub muzyczny" z chilloutową nutą Piotra Malca (godz. 20.00-22.00) i taneczne granie Macieja Gnatowskiego pod hasłem "Sobota brzmi lepiej" (godz. 22.00-1.00). W niedziele od godz. 23.00 do 1.00 prezentowana będzie muzyka symfoniczna.

Do współpracy z rozgłośnią po kilku latach wraca Jerzy Krużel z audycją "Mikroklimat" poświęconą muzyce turystycznej, studenckiej i poezji śpiewanej - to niedziele o godz. 9.00. Na antenę wróciła już Lidia Biały, specjalistka od tradycyjnego, nie tylko podkarpackiego folkloru - prowadzi niedzielny "Plebiscyt kapel ludowych" oraz codzienne "Na ludową nutę" o godz. 5.30.

Tu i teraz publicystyka regionalna

Szeroko rozumiana publicystyka regionalna, specjalistyczna, edukacyjna i poradnicza to czas od poniedziałku do piątku od 9.00 do 12.00 w audycji "Tu i Teraz" oraz w paśmie popołudniowo-wieczornym po magazynie informacyjnym "Puls Dnia". Od poniedziałku do czwartku w godz. 17.00 - 20.00 na antenie pojawią się autorskie audycje publicystyczne, m.in. interwencyjna "Sprawa w Toku", medyczne "Szlachetne zdrowie", historyczne "Wojny, kampanie, militaria", społeczne "W poszukiwaniu prawdy" czy filozoficzne "Pisma i znaki". Czwartki po godz. 18.00 to blok programów dla młodzieży: "Świat młodych" i "Godziny rektorskie". Duża dawka publicystyki to niedzielne popołudnia w audycjach: senioralnej "Kiedy nadchodzi jesień", popularnonaukowej "Science" czy historycznej "Studio dokumentu". Od godz.16.00 w niedziele emitowany będzie magazyn "Okolice Kultury", a po nim o godz. 18.00 literackie "Ślady Pegaza", a o 19.00 w cyklu "Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów" stacja proponuje słuchowiska oraz transmisje spektakli ze studia koncertowego.

Jak podkreśla stacja, zmiany mają na celu uporządkowanie anteny, a nade wszystko - o pozyskanie i przyzwyczajenie nowego i dotychczasowego słuchacza do wybranych pasm publicystycznych (do godz. 20.00) i autorskich muzycznych (po godz. 20.00).

Komentarze

Powiązane

23.05.24, 10:16
| radio » ludzie
Andrzej Janisz powraca po dwóch latach przerwy na antenę Jedynki
Na antenę Polskiego Radia wraca Andrzej Janisz, dziennikarz i komentator sportowy związany z radiem od 1983 r. Dziennikarz w sobotę, 25 maja br. poprowadzi piłkarskie „Studio S - 13”, w którym zaprosi na relacje z ostatniej kolejki meczów Ekstraklasy.
22.05.24, 18:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Podcast Ja i moje przyjaciółki idiotki reaktywowany. Netflix partnerem dwóch pierwszych odcinków
Cykl Joanny Okuniewskiej „Ja i moje przyjaciółki idiotki” po dwóch latach od ostatniego odcinka, powraca. Pierwsze dwa odcinki powstały we współpracy z Netflix, z okazji premiery III sezonu serialu „Bridgertonowie”.
22.05.24, 11:06
| radio » informacje
Anna Maruszeczko i Ludwika Włodek autorkami nowych programów w Jedynce
Program Pierwszy Polskiego Radia wprowadza do swojej oferty programowej dwie nowości: „Blisko, coraz bliżej” Anny Maruszeczko i „Głosy kobiet” Ludwiki Włodek. Premierowe wydanie audycji „Blisko, coraz bliżej” zaplanowano w środę, 22 maja br., a „Głosów kobiet” w czwartek, 23 maja. 
21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.