13.03.24, 14:28

Polskie Radio dołączyło do platformy audioXi

Logo platformy audioXi, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio dołączyło do oferty platformy reklamy audio online audioXi. To kolejny nadawca radiowy i wydawca internetowy, który zdecydował się na sprzedaż swojego czasu reklamowego poprzez sieć audioXi.

Polskie Radio dołącza do audioXi ze swoimi wszystkimi stacjami dostępnymi online w playerze polskieradio.pl w tym rozgłośniami ogólnopolskimi: Jedynką, Dwójką, Trójką i Polskim Radiem 24 oraz takimi kanałami jak Polskie Radio Chopin, Radio Kierowców, Czwórka czy Polskie Radio Dzieciom.

Audio digital to niezwykle skuteczny format, cieszący się coraz większym zainteresowaniem reklamodawców. Przystąpienie do audioXi pozwoli nam na zaoferowanie reklamodawcom dotarcia do unikalnego grona odbiorców naszych stacji ogólnopolskich, kanałów tematycznych czy podcastów” – mówi Małgorzata Cegielska, Dyrektorka Agencji Reklamy Polskiego Radia. „Polskie Radio to istotny gracz na naszym rynku radiowym i internetowym, z ważnymi i misyjnymi programami, dysponujący wielkim archiwum dźwiękowym dostępnym na portalu Polskieradio.pl. Ta platforma i jej słuchacze to kolejny bardzo ważny element sieci audioXi, która rozrasta się z każdym miesiącem i skupia coraz więcej wydawców (…)” – dodaje Tomasz Ramza, Dyrektor Generalny Działu Sprzedaży Grupy RMF, która odpowiada za rozwój audioXi w Polsce.

To kolejny duży wydawca, który dołączył w tym roku do audioXi – w lutym do sieci przystąpiło testowo radio internetowe Open FM Wirtualnej Polski. Obecnie platforma skupia ponad 30 wydawców treści online. Sieć obejmuje marki radiowe, takie jak RMF FM, RMF MAXX, RMF Classic oraz stacje lokalne, m.in.: Nasze Radio, Radio Kolor, Radio Piekary, Radio Bielsko, Radio Express FM, PR Kraków, PR Gdańsk, PR Katowice, Radio Rekord oraz serwisy streamingowe i podcastowe, m.in. Open FM, RMF ON i sieć AdWave, w skład której wchodzi, m.in. serwis Deezer.

audioXi to pierwsza na polskim rynku sieć reklamowa skupiająca wydawców treści audio online, wystartowała w sierpniu 2023 r. Łączy reklamodawców z odbiorcami treści audio i ma wyróżniać się nowym na polskim rynku podejściem do zakupu reklamy dźwiękowej w internecie – oferuje dostęp do potencjalnych klientów o konkretnych cechach zdefiniowanych przez reklamodawcę, a nie obecność na danych stronach czy też kanałach radiowych online. Miesięczne invetory audioXi (czyli potencjalna miesięczna liczba emisji w całej sieci) w lutym 2024 r. wynosiło 422 mln.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 17:42
| radio » ludzie
Kamila Pirogow-Małdzińska szefową Działu Prawnego Grupy Eurozet
1 lipca br. stanowisko dyrektora Działu Prawnego Grupy Eurozet obejmie Kamila Pirogow-Małdzińska.
17.06.24, 19:00
| radio » informacje | internet » informacje
Prosto z Euro w WP SportoweFakty na czas Euro 2024
Redakcja WP SportoweFakty uruchomiła format „Prosto z Euro”, który prowadzą Marcin Gazda i Paweł Pawłowski. Nowy program to analizy i komentarze dotyczące nie tylko meczów, ale także kulisów całego turnieju.
17.06.24, 17:45
| radio » informacje
Marek Wiernik prowadzi Strefę Euro 2024 w Radiu dla Ciebie
W piątek, 14 czerwca br. po godz. 16:00 ruszyła nowa audycja „Strefa Euro 2024” na antenie Radia dla Ciebie (Warszawa).
17.06.24, 12:04
| radio » informacje
Euro 2024 w Polskim Radiu. Transmisje, relacje i specjalny serwis
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Publiczny nadawca przygotował także internetowy serwis specjalny.
17.06.24, 10:33
| radio » informacje
O prawie, lekturach, LGBT i fantastyce w wakacyjnych programach TOK FM
17 czerwca br. Radio TOK FM wprowadziło wakacyjną ramówkę w której znalazły się nowe audycje autorskie, a w nich tematy od fantastyki, przez prawa społeczności LGBT, po kanon lektur szkolnych.
17.06.24, 09:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Szybka piłka w Radiu Zet. Piłkarska kampania promująca Moonsy
Konkurs "Szybka piłka" na antenie Radia ZET oraz szerokie działania w prasie i Internecie na czele ze stronami sportowymi Onet.pl czy drukowaną wersją Przeglądu Sportowego – tak w czasie Euro 2024 promować będą się Moonsy – proteinowe chipsy z soczewicy.
17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.