01.03.24, 06:30

Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać

Magdalena Jurkowska, fot.: archiwum rozmówcy

Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.

Magdalena Jurkowska pochodzi z Nowego Sącza. To dziennikarka, redaktorka i prezenterka. Z Ostrowcem Świętokrzyskim związana jest od 2005 r., gdzie przeprowadziła się tuż po studiach dziennikarskich na WSD w Kielcach. Jurkowska przez pierwsze dziewięć lat pracowała w telewizji lokalnej, później krótko także w ostrowieckiej redakcji „Echa Dnia” i „Faktów Ostrowieckich”, wydawanych przez Polska Press. W Radiu Ostrowiec pracuje od blisko siedmiu lat, czyli początku istnienia stacji (2017 r.), gdzie przygotowuje i redaguje informacje, prezentuje je w serwisie informacyjnym, prowadzi rozmowy. Zajmuje się samorządem, polityką, tematami społecznymi, interwencją.

Jak zapewnia Magdalena Jurkowska, charakter i profil Radia Ostrowiec z pewnością nie ulegną zmianie. „Jesteśmy radiem lokalnym. Nasze hasło „Radio Ostrowiec to nie kolejne radio. To Twoje lokalne radio” pozostaje aktualne i nadal jest dla nas zobowiązaniem” – podkreśla w rozmowie z portalmedialny.pl Magdalena Jurkowska.

Rozgłośnia duże znaczenie przykłada do wiosennych wyborów samorządowych. „Kierunek mojej pracy w nowej roli wyznaczają obecnie dwa ważne zadania. Pierwsze związane jest z wyborami samorządowymi, czyli wyborami najważniejszymi dla lokalnych społeczności. Kampania wyborcza, opowiedzenie jej, przedstawienie kandydatów, ich programów naszym Słuchaczom jest priorytetem. Radio Ostrowiec od początku istnienia angażuje się w budowę społeczeństwa obywatelskiego, czego wyrazem jest udział w głosowaniu. Przygotowujemy więc również kampanię profrekwencyjną" – mówi nowa naczelna rozgłośni.

Jak podkreśla Jurkowska, koniecznym i bardzo ważnym zadaniem jest wzmocnienie osobowe redakcji Radia Ostrowiec. „Trwa nabór kandydatów na dziennikarzy. To wyzwanie, do którego przywiązuję dużą wagę, bo to ludzie są największą wartością stacji. Mam ogromną przyjemność pracować z zespołem profesjonalnych, wspaniałych ludzi z pasją, którzy się lubią, czerpią radość z tego, czym się zajmują. Szukamy reporterów, którzy mają w sobie ciekawość i odwagę, żeby pytać i szukać odpowiedzi. Cenię sobie bardzo lokalność RO, relację ze Słuchaczami. Ta więź jest silna na tyle, na ile pozwala nadawca i my naszych Słuchaczy słuchamy i chcemy mieć dla nich czas, dlatego wzmocnienie zespołu ma duże znaczenie. Pozwoli też myśleć o poszerzeniu oferty, o nowych audycjach” – mówi Magdalena Jurkowska.

Jak wskazuje nowa redaktor naczelna stacji, autentyczne radio to żywe radio, które dostraja się do swoich słuchaczy, pory dnia i pory roku. „Musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać. Przed nami wiosna i lato. Przygotowujemy się do odświeżenia oprawy pasm i audycji. Tym chcemy zaskoczyć wiosną, a na lato przygotować dla Słuchaczy nowe konkursy i zabawy” – zapowiada Magdalena Jurkowska.

Radio Ostrowiec od siedmiu lat w eterze

Radio Ostrowiec to rozgłośnia należąca do Dlf Invest. Stacja nadaje swój program z Ostrowca Świętokrzyskiego (woj. świętokrzyskie). Rozgłośnia emituje swój program od 5 czerwca 2017 r. na częstotliwości 95,2 MHz. Oferta programowa stacji to w tygodniu trzy pasma: 'Na dzień dobry”, 'W dobrym miejscu, dobrym czasie” oraz „Idealne popołudnie” oraz pasma weekendowe, a także wieczorne i weekendowe autorskie audycje muzyczne i rozrywkowe. Stałym elementem pasm i audycji są rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Co godzinę emitowane są serwisy z informacjami lokalnymi oraz z kraju i świata. Ofertę uzupełniają informacje kulturalne i drogowe.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy