26.02.24, 10:52

Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS

Logo AVIOS, fot.: materiały prasowe

Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.

Dekodery IPTV to miniaturowe komputery z systemem Android służące do przeglądania zasobów sieciowych” – mówi Andrzej Andruszków, prezes wrocławskiej spółki AVIOS. „Działająca tu usługa telewizji linearnej przez łącze szerokopasmowe to ich główna funkcjonalność, jednakże techniczne opcje są znacznie większe. Stąd możliwość osadzania serwisów VOD, emisji własnych materiałów wideo na życzenie odtwarzanych z naszych serwerów czy bezpośredniego dostępu do zewnętrznych streamów audio i wideo, w tym stacji radiowych właśnie” – dodaje Andruszków.

Streamy dostępne są w zakładce FREE na dekoderach KORBOX. Opcja jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników usługi bez względu na rodzaj wykupionego pakietu telewizji.

„Zakładka FREE to tak naprawdę przeglądarka internetowa. Jedyną różnicą jest fakt, że to my proponujemy tu zasoby do oglądania i słuchania” – mówi Marcin M. Drews, menedżer produktu AVIOS. „Pomysł zrodził się przypadkiem, gdy jeden z widzów zaczął używać dostępnej w menu dekodera klasycznej przeglądarki internetowej do słuchania stacji radiowych dostępnych online. Niestety, użytkownicy zbyt rzadko zdają sobie sprawę z możliwości, jakie daje im dekoder, i prawie nigdy nie podłączają do niego klawiatury i myszki, przez co wpisywanie adresów www i nawigacja po stronach internetowych przy użyciu pilota mogą być uciążliwe. Dlatego postanowiliśmy im to ułatwić, tworząc w menu miejsce, gdzie jednym kliknięciem, bez potrzeby wpisywania adresu, można włączyć ulubioną stację radiową. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę” – dodaje Drews.

Na liście znalazły się zarówno duże, ogólnopolskie stacje radiowe, jak i rozgłośnie regionalne, alternatywne, religijne czy studenckie. Jak twierdzą autorzy pomysłu, nadawcy podeszli entuzjastycznie do możliwości zaistnienia na platformie IPTV. AVIOS dostarczany jest bowiem do blisko 300 sieci partnerskich w całym kraju i dociera do ok. 100 tys. widzów.

„Odbiorcy końcowi to ludzie, którzy korzystają przede wszystkim z klasycznej telewizji linearnej i raczej nie sięgają po dodatkowe zasoby internetowe” – mówi Marcin M. Drews. „Kiedy jednak proponujemy im dostęp do takiego contentu na ich własnym telewizorze, chętnie otwierają się na nową możliwość. Stąd uwieńczony sukcesem projekt prezentowania naszym odbiorcom materiałów dostępnych wcześniej tylko na platformie Youtube, po którą widzowie AVIOS dotychczas raczej nie sięgali. Reasumując, to, co widz ma na własnym telewizorze dostępne jednym kliknięciem, zaczyna być chętnie słuchane i oglądane” – dodaje Drews.

Projekt FREE będzie rozwijany. Twórcy planują współpracę z polskimi szkołami filmowymi, chcąc promować ich działalność i emitować najlepsze etiudy studenckie.

Lista stacji obecnych w zakładce FREE na dekoderach KORBOX:

1. ESKA
2. ESKA2
3. Eska ROCK
4. VOXFM
5. RMF FM
6. RMF MAXX
7. RMF CLASSIC
8. RMF 24
9. Radio Nowy Świat
10. Polskie Radio Wrocław
11. Radio RAM
12. Radio Wrocław Kultura
13. moje rad.io
14. RADIO JAZZ.FM
15. Radio SmoothJazz
16. Radio Pawarota
17. Radio.Aktywne
18. Radio Rockserwis
19. Polskie Radio Londyn
20. Slonsky Radio
21. Radio Praga
22. Radio Safira
23. Radio Heaven
24. Radio Orbit
25. Radio Time Out
26. Radio LUZ
27. Radio REKORD
28. Radio 1.7
29. Radio PARADA
30. Radio Kujawy
31. Radio Konin FM
32. Radio Jasna Góra
33. Radio Meteor
34. Muzyczne Radio
35. Muzyczne Radio Best Of
36. Muzyczne Radio HitPlaneta
37. Muzyczne Radio TOP20 Hip-Hop
38. FTB Club
39. FTB Disco Polo
40. FTB Flash FM
41. FTB Trance
42. FTB Retro DJ
43. Radio Gozdawa
44. Radio DTR
45. Radio Bemowo
46. Radio Kuropatwa
47. Radio Prestige
48. Radio Arkadia
49. Radio Martynianka
50. LPU Radio
51. Radio SUPER
52. Radio Cezar
53. Interstacja
54. Interstacja Disco Polo
55. Interstacja Club
56. Interstacja Oldies
57. Interstacja Najnowsze Hity
58. Interstacja EuroDance
59. Radiostacja
60. Katolickie Radio Podlasie
61. Radio Anime 24
62. Radio Flash FM
63. MBOX
64. MBOX Disco Polo
65. MBOX Gold Hits
66. MBOX Club
67. MBOX Rock&Roll Stage
68. MBOX Chillout
69. MBOX Tylko Polska Muzyka
70. Radio Underground
71. DHT
72. DHT Kanał Taneczny
73. Radio Yanosik
74. Radio Yanosik 2
75. Radio Best
76. Chrześcijanin.pl
77. Chrześcijanin.pl Smooth Jazz
78. Chrześcijanin.pl Instrumentalna
79. Chrześcijanin.pl Dzieci
80. Chrześcijanin.pl Nowy Testament
81. Radio Larmo
82. Radio Strefa Muzy
83. RPM
84. HITRADIO

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy