23.02.24, 07:30

Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat

Zapowiedź "Blokiego Wschodniego", fot.: materiały prasowe

„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.

W niedzielę, 25 lutego o godz. 20:00 autorka serwisów informacyjnych Radia Nowy Świat zaprosi na swój pierwszy muzyczny program. Adrianna Calińska – Czaniecka mówi, że w audycji „Progresywni wirtuozi” (20:00-21:00) będzie można usłyszeć - Rock progresywny we wszystkich jego odsłonach - orkiestralne brzmienia z wykorzystaniem melotronów i syntezatorów, Scena Canterbury, ale także jazz- czy art-rock. Od klasyki z lat 60/70 po współczesnych przedstawicieli gatunku. Wirtuozerskie wykonania, szerokie instrumentarium, zmienne tempo i stylistyka.

Zaraz po niej na „Blok wschodni” (21:00-22:00) zaprasza Tomasz Ławnicki, znany m.in. z audycji „Cały nasz świat”, czeskiego cyklu emitowanego w każdą środę w porannym paśmie czy podcastu „Pod czeskim dachem”. Tym razem będzie miał dla słuchaczy nie tylko propozycje czeskiej sceny muzycznej, ale całego bloku wschodniego. „To będzie godzinna, muzyczna podróż po tak zwanych demoludach przed rokiem 1989. W audycji pojawią się utwory choćby z Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej, Węgierskiej Republiki Ludowej czy Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Zaśpiewają artyści i ci, którzy na co dzień pojawiali się wówczas w państwowych mediach, i ci, którzy z socjalistyczną władzą w swoich krajach mieli problemy i nierzadko byli skazywani na zapomnienie lub w ogóle nie dostawali szansy na zaistnienie” – mówi Tomasz Ławnicki, dziennikarz Radia Nowy Świat.

Audycje Adrianny Calińskiej-Czanieckiej „Progresywni wirtuozi” i Tomasza Ławnickiego „Blok wschodni” będą nadawane w te niedziele, kiedy Weronika Wawrzkowicz prowadzi poranne rozmowy w kawiarni „Wrzenie świata”. W kolejnym miesiącu będzie to 17 marca br. Pozostałe niedzielne wieczory są jak dotychczas zarezerwowane dla Weroniki Wawrzkowicz i jej audycji „Niezapominajki”.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy