22.02.24, 12:35

Specjalne wydania programów w Polskim Radiu dla Ukrainy w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę

Specjalne wydania programów w Polskim Radiu dla Ukrainy w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio przygotowało audycje specjalne w związku z dziesiątą rocznicą zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i drugą rocznicą pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz drugą rocznicą powstania Polskiego Radia dla Ukrainy.

20 lutego br. przypada dziesiąta rocznica krwawych wydarzeń na Majdanie, a także dziesięć lat od rozpoczęcia wojny Rosji przeciwko Ukrainie, która miała swój początek w Donbasie. 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę. Na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy będzie można usłyszeć specjalne audycje i relacje nawiązujące do tych tragicznych wydarzeń.

Polskie Radio w dniu napaści armii rosyjskiej na Ukrainę - jako pierwsze w Polsce, rozpoczęło emisję serwisów informacyjnych w języku ukraińskim oraz uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim. Z kolei Polskie Radio dla Ukrainy skierowane do ukraińskich uchodźców, którzy znaleźli w naszym kraju schronienie przed wojną oraz obywateli Ukrainy na stałe mieszkających w Polsce zostało uruchomione 17 marca 2022 r.

W związku z przypadającymi rocznicami, na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy usłyszeć pojawią się specjalne audycje i relacje nawiązujące do tych tragicznych wydarzeń. Do 25 lutego zaplanowane zostały rocznicowe wydania magazynów, reportaże i materiały poświęcone rosyjskiej agresji na Ukrainę. Na antenie pojawią się rozmowy z uczestnikami, świadkami tych wydarzeń, a także z ekspertami z Polski i z Ukrainy. W audycjach udział wezmą osoby z Mariupola, Kijowa i Charkowa. Gośćmi będą m.in. dr Piotr Andrusieczko - korespondent w Ukrainie i znawca tematyki wschodniej, Wołodymir Bałuch - więzień polityczny, krymski aktywista, Mykoła Małomuż - generał, były szef Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy, Mychaił Palinczak – fotograf – dokumentalista.

W programie usłyszeć będzie można wspomnienia dziennikarzy wojennych, poznać historie żołnierzy broniących Ukrainy i cywilnych wolontariuszy oraz ukraińskich fotografów. Wyemitowany także zostanie reportaż pokazujący trzy historie dziennikarek Polskiego Radia dla Ukrainy pochodzących z Charkowa, z Kijowa i ze Lwowa.

Tematyka związana z rocznicami pojawi się także na pozostałych antenach oraz na portalach Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy