23.02.24, 15:09

Specjalne propozycje programowe kanału TVP Kobieta w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie

Kadr z cyklu "Matki wojny", fot.: materiały prasowe

W drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie TVP Kobieta w cyklu „Matki wojny” oraz w specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze”, przypomni sylwetki ukraińskich kobiet zaangażowanych w działania wspierające rodaków. Na antenie pojawią się także wywiady z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, z którymi w Kijowie spotkała się dziennikarka - Anna Kostrzewska.

24 lutego miną dwa lata od rosyjskiej napaści na Ukrainę. Od wczesnej wiosny 2022 r., TVP Kobieta towarzyszyła ukraińskim kobietom i wojennym sierotom, dokumentując ich życie. Cykl „Matki wojny” został zrealizowany na zamówienie TVP Kobieta, narratorką jest Marta Manowska.

W sobotę, 24 lutego o godz. 19:30 TVP Kobieta wyemituje pierwszy odcinek programu, zrealizowany w ośrodku recepcyjnym „Przystanek dobrej nadziei” w Otwocku, gdzie powstał dom długoterminowego pobytu dla ukraińskich kobiet i dzieci. W środę, 28 lutego pół godziny po północy widzowie będą mogli obejrzeć drugi odcinek „Matek wojny”, w którym Marta Manowska odwiedziła miejscowość Sielpi – w woj. świętokrzyskim, gdzie 1,2 tys. kobiet i dzieci z Ukrainy znalazło schronienie.

Alla Nalyvaiko, bohaterka programu „Kobiety w drodze”, przed wojną pracowała w przemyśle filmowym, prowadziła fundację dla samotnych matek i sierot „Ukraine on the Palms”. Była szczęśliwą żoną, matką, córką, ale 24 lutego 2022 roku jej świat się zmienił. Alla, w przejmującej rozmowie z Martą Manowską, opowie o ucieczce przed wojną, bohaterskiej obronie Ukrainy i życiu na uchodźstwie. Rozmowa zostanie wyemitowana 21 lutego o północy w paśmie Inspiracji TVP Kobieta.

Dziennikarka Anna Kostrzewska spotkała się z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, które jako pierwsze kobiety w historii Ukrainy objęły resort spraw wewnętrznych, któremu podlega wojsko i siły zbrojne. Podzieliły się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami przed jakimi stoją oraz podsumowały dotychczasowe działania, powiedziały, jak wyobrażają sobie przyszłość Ukrainy. Wywiady zrealizowano w Kijowie w przededniu drugiej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie, wyemitowane zostaną 24 lutego w oprawie TVP Kobieta.

W tych dniach TVP Kobieta w mediach społecznościowych udostępni rozmowy i wizytówki Ukrainek z fundacji działających na rzecz weteranów, weteranek oraz sierot wojennych.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.