23.02.24, 15:09

Specjalne propozycje programowe kanału TVP Kobieta w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie

Kadr z cyklu "Matki wojny", fot.: materiały prasowe

W drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie TVP Kobieta w cyklu „Matki wojny” oraz w specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze”, przypomni sylwetki ukraińskich kobiet zaangażowanych w działania wspierające rodaków. Na antenie pojawią się także wywiady z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, z którymi w Kijowie spotkała się dziennikarka - Anna Kostrzewska.

24 lutego miną dwa lata od rosyjskiej napaści na Ukrainę. Od wczesnej wiosny 2022 r., TVP Kobieta towarzyszyła ukraińskim kobietom i wojennym sierotom, dokumentując ich życie. Cykl „Matki wojny” został zrealizowany na zamówienie TVP Kobieta, narratorką jest Marta Manowska.

W sobotę, 24 lutego o godz. 19:30 TVP Kobieta wyemituje pierwszy odcinek programu, zrealizowany w ośrodku recepcyjnym „Przystanek dobrej nadziei” w Otwocku, gdzie powstał dom długoterminowego pobytu dla ukraińskich kobiet i dzieci. W środę, 28 lutego pół godziny po północy widzowie będą mogli obejrzeć drugi odcinek „Matek wojny”, w którym Marta Manowska odwiedziła miejscowość Sielpi – w woj. świętokrzyskim, gdzie 1,2 tys. kobiet i dzieci z Ukrainy znalazło schronienie.

Alla Nalyvaiko, bohaterka programu „Kobiety w drodze”, przed wojną pracowała w przemyśle filmowym, prowadziła fundację dla samotnych matek i sierot „Ukraine on the Palms”. Była szczęśliwą żoną, matką, córką, ale 24 lutego 2022 roku jej świat się zmienił. Alla, w przejmującej rozmowie z Martą Manowską, opowie o ucieczce przed wojną, bohaterskiej obronie Ukrainy i życiu na uchodźstwie. Rozmowa zostanie wyemitowana 21 lutego o północy w paśmie Inspiracji TVP Kobieta.

Dziennikarka Anna Kostrzewska spotkała się z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, które jako pierwsze kobiety w historii Ukrainy objęły resort spraw wewnętrznych, któremu podlega wojsko i siły zbrojne. Podzieliły się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami przed jakimi stoją oraz podsumowały dotychczasowe działania, powiedziały, jak wyobrażają sobie przyszłość Ukrainy. Wywiady zrealizowano w Kijowie w przededniu drugiej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie, wyemitowane zostaną 24 lutego w oprawie TVP Kobieta.

W tych dniach TVP Kobieta w mediach społecznościowych udostępni rozmowy i wizytówki Ukrainek z fundacji działających na rzecz weteranów, weteranek oraz sierot wojennych.

Komentarze

Powiązane

17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy