21.02.24, 08:30

Radio Gdańsk – słuchaj od nowa. Wystartowała zmieniona ramówka Radia Gdańsk

Radio Gdańsk zaprezentowało nową ramówkę, fot.: materiały prasowe

W poniedziałek, 19 lutego br. pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, ruszyła nowa ramówka stacji.

Czasem warto zacząć wszystko od nowa i pójść inną drogą. Chcemy na nowo zdobyć sympatię Słuchaczy, dlatego zmieniamy się i przygotowaliśmy nowe propozycje programowe” – czytamy na stronie internetowej stacji.

Od poniedziałku do soboty od 6:00 poranny program „Dzień Dobry Radio Gdańsk” poprowadzą Magda Szpiner i Ewelina Potocka. Słuchacze zostaną zaproszeni do kontaktu i podzielenia się spostrzeżeniami na tematy ważne dla mieszkańców. Ranek zamykać będzie we wtorki, środy i czwartki „Strefa Aktywnego Słuchania”. Pojawią się tam konkursy z nagrodami.
Na antenie Radia Gdańsk nie zabraknie również publicystyki politycznej. Od poniedziałku do piątku o godz. 8:30 dziennikarze stacji będą przepytywać ”Gościa Dnia”. Z kolei w poniedziałki po godz. 9:00 na antenie pojawiać się będzie „Strefa Politycznie Kontrolowana”. Autorka programu Agnieszka Michajłow zaprosi do dyskusji czołowych polityków z Pomorza i Polski. Natomiast w piątki po godz. 9:00 w studiach w Gdańsku, Kościerzynie i Słupsku stacja będzie gościć samorządowców z Pomorza, a „Samorządowy Piątek” poprowadzą na zmianę Joanna Stankiewicz, Grzegorz Armatowski i Przemysław Woś.

Audycja „Ludzie i Pieniądze” emitowana będzie od poniedziałku do piątku o nowej porze – w godz. 10:00-11:00. Jej autorka, Iwona Wysocka, rozmawiać będzie z przedstawicielami świata biznesu, którzy tłumaczą na „ludzki język” zagadnienia związane z ekonomią i gospodarką.

Dla miłośników muzyki propozycję ma Kamil Wicik, który w czwartkowe wieczory po 23:00 zaprasza na „Klasyki Elektroniki”. Nową autorską audycję muzyczną przygotował Piotr Bonar, który poprowadzi w środy od północy „Wydział Metalowy”. Z kolei Tomasz Olszewski proponuje w piątki po godz. 22:00 swój program „Piosenki do Słuchania”.

Nie zabraknie również tematów kulturalnych. W poniedziałki, czwartki o godz. 15:40 oraz niedziele o godz. 8:10 emitowany będzie program „Jestem z Pomorza”. To audycja, w której stacja zaprezentuje sylwetki mieszkańców naszego regionu, którzy są ciekawymi osobowościami życia społecznego. Natomiast od poniedziałku do piątku po 21:00 na antenie pojawiać się będzie blok programów „Dobry Wieczór z Kulturą”. Pojawią się w nim m.in. „Dźwiękowy Skarbiec Radia Gdańsk” i „Radiowy Poradnik Medialny”. W soboty po godz. 13:00 emitowana będzie audycja „Radiowe AI” przygotowywana przez Wojciecha Luścińskiego, który poprowadzi słuchaczy przez świat zaawansowanych technologii i sztucznej inteligencji.

Nowa ramówka obowiązuje od 19 lutego br.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy