20.02.24, 10:50

Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo

Logo Warner Bros. Discovery, fot.: materiały prasowe

Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.

Spółka Warner Bros. Discovery pozyskała prawa do ośmiu serii programów, które zostaną udostępnione w sieciach linearnych na rynku europejskim. Wśród pozyskanych tytułów znalazły się dwie brytyjskie produkcje Prime Video, Amazon Originals - pierwszy i drugi sezon „The Grand Tour” oraz „Clarkson’s Farm”.

Pierwszy i drugi sezon "The Grand Tour" oraz "Clarkson’s Farm" zostały zakupione od Amazon MGM Studios Distribution dla polskich kanałów TTV oraz Metro, zaś "The Grand Tour" będzie dostępny również na TVN Turbo. We Włoszech premiera "The Grand Tour" odbędzie się na kanale MotorTrend, a "Clarkson’s Farm" zagości na antenie DMAX.

Osiem nowo pozyskanych serii to w sumie 180 godzin czasu ekranowego realizowanych programów bez scenariusza programów. Wśród zakupionych tytułów znalazły się takie programy, jak „The Repair Shop Australia” oraz „Teen First Dates”, których autorami są spółki produkcyjne grupy Warner Bros. International Television Production. „The Repair Shop Australia” będzie dostępny na darmowych i płatnych kanałach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii, Norwegii, we Włoszech oraz w Europie Środkowej. Z kolei „Teen First Dates” zostanie natomiast udostępniony w darmowych i płatnych sieciach w Norwegii i we Włoszech.

„Z przyjemnością ogłaszamy poszerzenie naszej oferty dostępnej w sieciach linearnych w Europie o osiem niezwykle ciekawych programów. Posiadają one wszystkie cechy niezbędne do tego, by zdobyć serca widzów. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy włączyć je do gamy produkcji dostępnych na wielu różnych kanałach i rynkach. Nieustannie staramy się pozyskiwać licencje na jak najlepsze treści dla naszych sieci, a urozmaicona i zapewniająca doskonałą rozrywkę gama realizowanych bez scenariusza programów idealnie wpisuje się w nasze dążenia do zapewnienia zróżnicowanych, charakteryzujących się wysokim poziomem jakości treści, które cieszą się uznaniem wśród widzów"- mówi Myriam Lopez-Otazu, ‪Group VP Content, WBD EMEA.

Program „Jungle Dads”, w którym łowca przygód Ed Stafford stara się wyrwać współczesnych ojców ze szponów komfortowej rutyny, został dołączony do oferty sieci linearnych we Włoszech, Hiszpanii, Francji, krajach skandynawskich, Niemczech, Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Ten konkretny tytuł został pozyskany od WBITP’s Twenty Twenty.

„Outback Crystal Hunters” to program, w którym widzowie poznają losy nieustraszonych, działających w ekstremalnych warunkach australijskiego buszu poszukiwaczy kamieni szlachetnych, starających się odkryć warte miliony dolarów żyły wartościowych depozytów. Będzie on prezentowany w sieciach linearnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, na Węgrzech, w krajach Beneluksu, państwach skandynawskich oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. Producentem serialu jest spółka Prospero Productions.

W programie „My Strange Addiction: Still Addicted” widzowie towarzyszą osobom zmagającym się na co dzień z dziwnymi, nietypowymi zachowaniami. Trafi on do oferty WBD w krajach Beneluksu, państwach skandynawskich, we Włoszech, na półwyspie Iberyjskim, w Turcji, Polsce, Rumunii, na Węgrzech oraz w RPA. Program został wyprodukowany przez Exit Four TV, a pozyskano go od spółki Rive Gauche.

Ostatnim z zakupionych programów jest „Hunters Down Under”, przedstawiający przygody wywodzących się z różnych środowisk poszukiwaczy kamieni szlachetnych, którzy w niezwykle ciekawy, odważny i wręcz fanatyczny sposób oddają się walce o nieuchwytne skarby. Został on wyprodukowany przez Wildbear Entertainment, a jego pierwszy i drugi sezon były już transmitowane w Wielkiej Brytanii i krajach Beneluksu. Premiera trzeciego sezonu jest przewidziana na ten rok. Wszystkie odcinki zostaną także zaprezentowane w tym roku w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych.

Komentarze

Powiązane

17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy