19.02.24, 12:47

Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki

Piotr Matwiejczuk, fot.: Piotr Łysakowski

16 lutego br. został powołany nowy wicedyrektor Dwójki (Polskie Radio). Piotra Kędziorka, redaktora naczelnego będzie wspierał Piotr Matwiejczuk. Jednocześnie będzie on szefem Polskiego Radia Chopin. To dziennikarz z wieloletnim stażem, który po kilku latach wraca do Polskiego Radia.

Piotr Matwiejczuk to dziennikarz, krytyk i publicysta muzyczny. Jest absolwentem Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę dziennikarską rozpoczął na początku lat 90. Doświadczenie zdobywał, m.in. w Polskim Radiu Olsztyn oraz od 2002 r. w Dwójce, prowadząc autorskie audycje muzyczne, publicystyczne, bloki programowe oraz transmisje koncertów. Jest autorem audycji reportażowo – historycznych oraz opracowań muzycznych słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia. W latach 2012-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego pisma „Muzyka w Mieście”, którego był współtwórcą. Z kolei w latach 2019 – 2021 szefował „Ruchowi Muzycznemu”.

Dwójka to jedyna stacja radiowa w Polsce, którą można bezbłędnie rozpoznać już po kilku sekundach. Jej specyfika – mam na myśli przede wszystkim muzykę – pozostaje niezmienna od lat 90. XX wieku i chciałbym, by taka pozostała. Uważam natomiast, że należy zastanowić się nad innym niż w ostatnim czasie rozłożeniem akcentów. Jestem pewien, że wraz z zespołem szybko znajdziemy złoty środek” – mówi Piotr Matwiejczuk.

„Piotr (Matwiejczyk - przyp. red.) jest cenionym głosem Programu 2, ma niezwykłą umiejętność - bardzo cenną dla radiowego dziennikarza - wokół swoich audycji potrafi zbudować społeczność słuchaczy. Często zresztą pojawiają się głosy dopominające się np. powrotu jego kultowej audycji 4 Struny Świata. W Piotrze cenię także to, że poza olbrzymimi kompetencjami, ma otwartą głowę, szerokie horyzonty i jest znakomitym partnerem do dyskusji” – mówi Piotr Kędziorek, redaktor naczelny Dwójki.

Nowym sekretarzem programu został Michał Nowak, dotychczasowy dziennikarz Dwójki.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy