14.02.24, 16:33

Paulina Stolarek szefową Jedynki. Magda Szturemska i Jacek Czarnecki jej zastępcami

Paulina Stolarek, fot.: materiały prasowe

Program Pierwszy Polskiego Radia ma nowych dyrektorów. Stanowisko redaktorki naczelnej objęła Paulina Stolarek była redaktorka naczelna Radia Zet. Nowymi wicedyrektorami zostali Magda Szturemska z Jedynki i Jacek Czarnecki -- dotychczas związany z Radiem Zet.

Zaprosiliśmy do współpracy osoby, które dzięki swojej niezależności, rozumieniu radia, a także zmieniającego się rynku medialnego są w stanie sprawić, że Program Pierwszy Polskiego Radia będzie pierwszym wyborem dla wielu słuchaczy. Jedynka to antena z ogromnym potencjałem, świetnym zespołem i historią. Wierzymy więc, że połączenie tej siły z doświadczeniem nowych menadżerów jest szansą na powrót najlepszych standardów publicznego radia i wzmocnieniem jego oferty” – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

Paulina Stolarek to dziennikarka radiowa i prasowa. Z wykształcenia romanistka. W 2016 r. była dyrektorką Trójki. Później związana z miesięcznikiem „Zwierciadło”, w którym pełniła funkcję redaktorki naczelnej. Była także szefową polskich edycji miesięcznika „Marie Claire” oraz „Voyage”. Przez kilka lat była również redaktorką naczelną Radia Zet. W Trójce w 2016 r. była tylko ponad miesiąc szefową kanału. Po tym czasie złożyła rezygnację.

„Uważam, że radio publiczne ma przed sobą dobrą przyszłość: w czasie rewolucji technologicznych i zmian w świecie mediów, stacje publiczne, których siłą jest jakość programu, są potrzebne słuchaczom bardziej niż kiedykolwiek. Jedynka stoi przed szansą zdobycia nowych słuchaczy - wymagających, a zmęczonych agresywną formułą większości mediów komercyjnych. Jest przed nią perspektywa odbudowy wiarygodności, odpolitycznienia i unowocześnienia programu. To w połączeniu z misją, którą ma realizować Polskie Radio, z bogactwem jego zasobów, kompetencjami i talentami ludzi, którzy tu są, pozwala mi wierzyć, że Jedynka odniesie sukces. Taki prawdziwy sukces: będzie ambitną, europejską, żywą anteną, bliską słuchaczy, wyznaczającą radiowe standardy” – mówi Paulina Stolarek.

Powrót do mediów publicznych, a zwłaszcza do Radiowej Jedynki traktuję jako wielkie wyzwanie. Wiem jaka siła drzemie w tym radiu i w jego dziennikarzach. Mam nadzieję, że razem będziemy tworzyć wartościowy przekaz i zdobędziemy nowych słuchaczy” – dodaje Jacek Czarnecki.

Jacek Czarnecki to absolwent paryskiej Sorbony, doktor nauk humanistycznych, komentator telewizyjny, a także dziennikarz z ponad 30 – letnim stażem. Od początku lat 90. związany z francuskim RFI, Radiem Zet oraz Radiem Kolor. Przez pięć lat pracował w Programie 3 Polskiego Radia jako korespondent wojenny i reporter sejmowy. Autor publikacji prasowych i książkowych - publicystycznych, popularnonaukowych i naukowych. W 2012 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności (2016).

Moje całe życie zawodowe związane jest z radiem. Zaczynałam w Radiowej Jedynce i była to dobra szkoła dziennikarska - od biegania z mikrofonem po tworzenie pasm i stanowisko wydawcy. Współpracowałam z Polsatem, TVP INFO, RMF FM, Radiem dla Ciebie, gdzie zarządzałam zespołem i współzarządzałam anteną” – mówi Magda Szturemska.

Magda Szturemska w Programie Pierwszym zajmowała się publicystyką, w ostatnich latach kierowała Redakcją „Czterech Pór Roku” i „Lata z Radiem”.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Euro-zet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy