14.02.24, 19:37

TVP ABC świętuje dziesiąte urodziny

Urodzinowe logo TVP ABC, fot.: materiały prasowe

W czwartek, 15 lutego br. kanał TVP ABC będzie świętować swoje 10. urodziny. Z tej okazji mnóstwo zaplanowano Urodzinowy Maraton Konkursowy, a także specjalne wydanie „Studia ABC”.

Kanał TVP ABC na rynku telewizyjnym zadebiutował dziesięć lat temu. Skierowany jest przede wszystkim do dzieci i ich rodziców. Uzupełnieniem kanału jest wirtualny kanał TVP ABC 2, który ma zapewniać dzieciom w wieku 3-6 lat rozrywkę i naukę, Alfa TVP skierowany do nastolatków oraz aplikacja Kraina ABC, dostępna na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. W tej bezpiecznej dla dzieci przestrzeni funkcjonuje sześć stref: programy i seriale animowane TVP ABC, piosenki z autorskich programów, gry edukacyjne oraz usypianki. Udostępniane treści są bezpieczne i dostosowane do potrzeb najmłodszych i ich rodziców.

Własne formaty w ramówce TVP ABC

Od 2017 r. TVP ABC wyprodukowało ponad 20 audycji własnych .in..: „Cześć, czy mogę Cię zjeść?”, „Studio ABC”, „Alchemik”, ,,Przyjaciele”, „Zwierzaki Czytaki” oraz „Figu Migu na planecie Czochras”- specjalna propozycja dla dzieci głuchych i niedosłyszących. W 2023 r. TVP ABC wyprodukowało serial dla młodzieży,,Tylko nie piątek”. Antena rozwija ofertę teatralną dla najmłodszych i emituje spektakle - ,,Opowieść wigilijną”, ,,Misję Lolka Skarpetczaka” oraz ,,Kopciuszka”.

Na zlecenie TVP ABC wykonano polski dubbing do wielu seriali animowanych, takich jak: „Heidi”, „Super Wings”, ”Dino Ranczo”, ”Idefiks i Nieugięci” „Ronja, córka zbójnika”, „Przygody Tomka Sawyera”, ”Tajemnicze Złote Miasta”, czy „Inazuma Eleven Go”.

TVP ABC wspiera wydarzenia kulturalne, edukacyjne i sportowe oraz promuje nowości wydawnicze, włączając się w ten sposób w popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Na stronie abc.tvp.pl organizowane są maratony konkursowe z nagrodami. W 2021 r. została wprowadzona nowa oprawa kanału, w której wykorzystano Literaki, odświeżony został logotyp, a strona internetowa stała się bardziej nowoczesna i intuicyjna.

Urodzinowe atrakcje

Z okazji swoich 10. urodzin TVP ABC przygotowała specjalną ofertę programową. Z tej okazji w czwartek, 15 lutego premierowy zostanie wyemitowany urodzinowy odcinek ,,Studia ABC”, w którym widzowie dowiedzą się, jakie były początki anteny oraz poznają kulisy powstawania programów dla dzieci. Na antenie pojawią się też m.in. takie propozycje jak: ”Alchemik”, „Cześć, czy mogę Cię zjeść”, „Halo, halo!”, „Domisie”, oraz seriale animowane: ”Trefliki”, „Molang”, „Król Maciuś Pierwszy”, „44 Koty”, „Dino Ranczo”, ” Henrietta”, ,,Tangramiaki” i „Myszkieterowie”.

W tym dniu, na antenie kilka razy pojawi się specjalny urodzinowy teledysk, w którym widzowie będą mieli możliwość zobaczyć ulubionych bohaterów. Tego dnia rusza także Urodzinowy Maraton Konkursowy. Do 19 lutego na stronie internetowej stacji o godz. 9.00 publikowane będzie pytanie konkursowe wraz z regulaminem oraz informacją o nagrodzie. Na pytanie będzie można odpowiadać do godz. 20.00 danego dnia, w którym pojawi się pytanie. Z nadesłanych odpowiedzi stacja wyłoni po pięciu laureatów, którzy brali udział w zabawie każdego dnia.

Komentarze

Powiązane

17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy