19.02.24, 08:30

Benefit Systems z nową identyfikacją graficzną i cyklem wideocastów prowadzonych przez Jarosława Kuźniara

Logo Benefit Systems, fot.: materiały prasowe

Benefit Systems – twórca programu MultiSport – odświeżył identyfikacją wizualną i strategią produktową. W ramach specjalnej serii podcastów, prowadzący - Jarosław Kuźniar w towarzystwie ekspertów, poruszają temat wellbeingu, motywacji i nowoczesnych technologii wspierających pracowników i pracodawców.

Jak tłumaczy Benefit Systems, sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia COVID-19, wymusiły nowe podejście do potrzeb pracodawców i pracowników. Firmy zaczęły zwracać większą uwagę na kwestie kondycji psychicznej i szeroko pojętego work-life balance, a pracownicy zaczęli wymagać benefitów umożliwiających im dbanie o swój dobrostan. Te trendy miały swój znaczący wpływ na ofertę i strategię Benefit Systems.

W efekcie do portfolio twórcy programu MultiSport dołączyła platforma online MultiLife – czyli wellbeingowy system operacyjny oraz zmieniony MyBenefit, który z systemu kafeteryjnego stał się także digitalowym HR partnerem, służącym do zarządzania benefitami oraz wszystkimi procesami HRowymi po stronie klienta. Odzwierciedlaniem zmian w strategii produktowej jest także nowa identyfikacja graficzna. Firma po ponad 20 latach działalności zdecydowała się na zmianę identyfikacji graficznej, której bazą stało się logo dobrze znanego, flagowego produktu – programu MultiSport.

Rebranding Benefit Systems to dużo więcej niż lifting logo. To przede wszystkim zaprezentowanie wizji i misji naszej firmy, która od lat działa w duchu kompleksowej troski o wellbeing w miejscu pracy i poza nim. To przełożenie wartości, które są nam bliskie, w które wierzymy i którymi się kierujemy, na obszar komunikacji marketingowej ekosystemu naszych marek” – mówi Dorota Szostek-Rejowska, Dyrektor Marketingu Benefit Systems.

Obecnie tożsamość marki wyraża się w podwójnym archetypie Mędrca i Innowatora. Obok zmienionej identyfikacji wizualnej, firma stawia na wideocasty Benefit Systems, które będą udostępniane na platformie YouTube, a także w serwisach streamingowych, takich jak Spotify, Apple Podcast czy Voice House oraz na stronie internetowej marki. Cykl wideocastów pod tytułem „Wellbeing Summit” będzie się składał z dziesięciu odcinków – każdy z innym gościem specjalnym, poruszający inny temat powiązany z wellbeingiem. W celu promocji wideocastów zaplanowana została także kampania digitalowa obejmująca kanały Meta, YouTube i LinkedIn. Działania promocyjne ukierunkowane będą na dwie uzupełniające się grupy odbiorów: B2B, czyli pracodawców i zespoły HR oraz B2C, czyli użytkowników końcowych usług Benefit Systems – pracowników. Seria videocastów, jak i współpraca z prowadzącym – Jarosławem Kuźniarem oraz ekspertami, jest kontynuacją działań zainaugurowanych podczas konferencji Benefit Systems „Wellbeing Summit”. Za oprawę techniczną podcastów odpowiada Voice House.

Będzie też newsletter

Co dwa tygodnie, do wszystkich klientów oraz subskrybentów, Benefit Systems wysyłać będzie także specjalny newsletter „Wellbeing Lab”, w którym znajdą się artykuły, wywiady z ekspertami czy wyniki analiz oraz badań prowadzonych przez dostawcę benefitów pozapłacowych.

Newsletter to projekt, dla którego również zaplanowane zostały działania promocyjne w postaci wielokanałowej kampanii online, kierowanej do grupy odbiorców z segmentu B2B. Kampania obejmie działania SEM oraz SEO, Programmatic, a także promocję w kanałach Meta, LinkedIn oraz w serwisach Benefit Systems. Planowane są także działania z zakresu influencer marketingu z ekspertami zabierającymi głos na łamach newslettera.

Komentarze

Powiązane

23.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
T&Pm wygrywa przetarg na obsługę mediową Grupy Amica
T&Pm został zwycięzcą przetargu na obsługę mediową Grupy Amica –europejskiego producenta sprzętu gospodarstwa domowego.
22.04.24, 18:00
| reklama & PR » informacje
King of the Night. Energetyk BLACK w nowych szatach
Najnowsza odsłona kampanii King of the Night marki Black (FoodCare) ma podkreślać rynkowy sukces ostatnich lat.
22.04.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Lotna przygotowała projekt opakowań produktów SEKO
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna przygotowała nowe projekty opakowań dla jednej z linii produktowych marki SEKO należacej do firmy zajmującej się przetwórstwem i produkcją dań rybnych.
22.04.24, 15:10
| reklama & PR » informacje
Thirsty for more. Nowy design marki Pepsi duża kampania promocyjna
Marka Pepsi ruszyła z kampanią marketingową pod hasłem „Thirsty for more”. W ramach działań zaplanowano szereg aktywności mających na celu zachęcenie konsumentów do odkrycia nowej ery ikonicznego świata Pepsi. Aktywacja jest efektem globalnej transformacji marki, która przeszła największy rebranding od ponad 14 lat.
22.04.24, 13:34
| reklama & PR » informacje
Dziedzictwo Beko. Urządzenia na pokolenia w kampanii Beko
Firma Beko, producent artykułów gospodarstwa domowego na świecie, rozpoczęła kampanię „Dziedzictwo Beko”, której głównym celem jest ponowne zdefiniowanie standardów trwałości sprzętów AGD. W kreacji powaga miesza się z humorem, tworząc niekonwencjonalną narrację z ważnym przesłaniem.
22.04.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Tysiąc drapaków i tysiąc zestawów produktów Felix do zdobycia w Loterii Felix 2024
Marka PURINA Felix (Nestle Polska) powierzyła agencji UNIQUE ONE przygotowanie kolejnej loterii promocyjnej pod hasłem „Loteria Felix 2024”.
22.04.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
PayPo z szerszą współpracą z PR Calling
Firma PayPo działająca w sektorze usług BNPL (z ang. buy now, pay later) w Polsce adresowanych do sklepów internetowych, rozszerza współpracę z PR Calling.
22.04.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Bierz, co chcesz. Reto w najnowszej kampanii marki Desperados
Marka Desperados w swojej komunikacji zachęca do życia na własnych zasadach i wychodzenia poza utarte schematy. Bohaterem tegorocznej kampanii marki jest Reto. Działania wizerunkowe wspiera loteria „Bierz, co chcesz i wygrywaj, co chcesz”.
21.04.24, 18:50
| reklama & PR » informacje
Loteria Sephora Polska dla członków Klubu Sephora UNLIMITED. Do wygrania 2500 nagród natychmiastowych
Agencja UNIQUE ONE organizuje loterię promocyjną na 25. urodziny sieci sklepów Sephora Polska, która potrwa do 28 kwietnia br. 
21.04.24, 13:26
| reklama & PR » informacje
Kerris z obsługą mediową dla Andermatt Polska
Do grona klientów KERRIS dołączył Andermatt Polska, firma działająca w obszarze rozwoju, produkcji i dystrybucji biologicznych rozwiązań dla rolnictwa. Agencja odpowiada za kompleksową obsługę działań w obszarze performance marketingu i social ads.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy