16.01.24, 18:31

Legia w czyśćcu. Pięcioodcinkowa seria audio Przeglądu Sportowego Onet i Onet Audio

Zapowiedź podcastu, fot.: materiały prasowe

W Onet Audio oraz w serwisie Przegląd Sportowy Onet właśnie debiutuje seria dokumentalna audio „Legia w czyśćcu”. Seria powstała na podstawie reportażu dziennikarza Przeglądu Sportowego Onet Łukasza Olkowicza, który opisał, co doprowadziło do zapaści warszawskiego klubu oraz jak wyglądało jego uzdrawianie.

W pięcioodcinkowej serii reportażu „Legia w czyśćcu” autor opowie także o bohaterach: o legendzie - Jacku Zielińskim, o kapitanie Legii - Josue, o Koście Runjaiciu, który porządki w Legii zaczął od magazynku w ośrodku treningowym. Narratorem drugiego odcinka został Cezary Miszta - młody bramkarz, który wziął na siebie ciężar znacznie większy niż utrzymanie swojego klubu w Ekstraklasie. Dziennikarz analizuje także, co w Legii musiano zrobić, żeby spróbować wrócić do równowagi.

Dwa lata temu Legia piłkarsko niemal zbankrutowała. Zepsuła się w gabinetach i właśnie w gabinetach musiała zacząć naprawę. Kiedy jesienią 2021 r. spadały na nią kolejne plagi, stało się jasne, że na taki los zapracowała. Tamten okres stał się dla Legii jednym z najtrudniejszych w jej historii, a paraliż drużyny ku uciesze wielu wiódł ją wprost do pierwszej ligi. W pięciu odcinkach reportażu „Legia w czyśćcu” pokażemy, jak warszawski klub odpokutowywał za grzechy” – mówi Łukasz Olkowicz, autor reportażu, dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.

W pierwszym odcinku „Legia w czyśćcu” można posłuchać o dwóch twarzach Josue. W drugim autor zajmie się okresem, gdy Legii groził spadek do pierwszej ligi. Bohaterem trzeciego odcinka będzie Jacek Zieliński, który w krytycznym momencie zaczął układać zespół po swojemu. Kolejna część to akademia warszawskiego klubu i talenty, w których narastają wątpliwości, czy mają szansę przebić się do drużyny wicemistrzów Polski. Piąty, ostatni odcinek, to Legia zreformowana – pełne trybuny na jej meczach, porządki Kosty Runjaicia i plany na przyszłość.

Podcast „Legia w czyśćcu” będzie udostępniany w każdą środę od 17 stycznia w Onet Audio oraz na Przegląd Sportowy Onet. Narratorem jest jeden z najbardziej znanych głosów w Polsce - Jarosław Łukomski, który należy do najbardziej znanych polskich lektorów, czytał m.in. takie filmy jak: „Helikopter w ogniu”, „Milczenie owiec”, „Faceci w czerni”.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
12.06.24, 08:30
| radio » informacje
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.
12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.