09.01.24, 06:30

Radio 357 wspiera ponad 51 tys. osób. Piotr Stelmach: Nigdzie się nie wybieramy i nie pakujemy walizek

Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu, fot.: materiały prasowe

5 stycznia br. Radio 357 obchodziło trzecie urodziny. Projekt wspiera już ponad 51 tys. osób. Współtwórcy stacji zapewniają, że chcą dalej tworzyć Radio 357.

Trzecie urodziny poprzedził „Top Radia 357”, który jest jedną z najbardziej popularnych audycji w rozgłośni. Odbywa się tylko raz w roku - 1 stycznia. Jego trzecia edycja po raz pierwszy trwała trzy dni i od strony realizacyjnej była najbardziej wymagającym przedsięwzięciem, przeprowadzonym dotąd przez zespół Radia 357. Top nadawany był ze studia w Warszawie, Restauracji Gwarno pod Gubałówką oraz ze szczytu Kasprowego Wierchu.

Trzeci Top Radia 357 trwał 30 godzin, poprowadziło go 10 autorów, którzy zaprezentowali 302 utwory wybrane przez Społeczność Radia 357. Dodatkowe audycje towarzyszące prowadziły cztery osoby. Równolegle do audycji radiowej prowadzona była czterogodzinna transmisja video z Warszawy i Kasprowego Wierchu. W głosowaniu wzięło udział prawie 13,7 tys. patronów Radia 357 - o niemal 1,3 tys. osób więcej niż w zeszłorocznej edycji. Łącznie oddali 1 438 960 głosów.
Gospodarzem obu lokalizacji w Zakopanem były Polskie Koleje Linowe - współorganizator wydarzenia. Po raz kolejny Mecenasem Topu Radia 357 była Škoda, wspierająca także inne muzyczne wydarzenia Radia 357.

Trzeci Top poprzedził trzecią rocznicę startu Radia 357, które rozpoczęło nadawanie 5 stycznia 2021 r. ”Nic dziwnego, że podczas Topu zawsze wracają wspomnienia wydarzeń i emocji z początków radia. Jak choćby ten dzień, gdy z duszą na ramieniu przyszliśmy do mieszkania Marka Niedźwieckiego, aby zaprosić go do współtworzenia Radia 357. Strasznie chcieliśmy, żeby się zgodził, ale wiedzieliśmy, że nie jest to dla niego łatwa decyzja. I wtedy, podczas rozmowy na Orzyckiej, powiedział krótko: “Dobra, jestem z Wami”. Gdy wracaliśmy do windy ciekły nam łzy - wiedzieliśmy, że to punkt przełomowy i że coś się zaczęło na serio” - mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.

Każdy Top to także ważny moment dla społeczności patronów, wspierających Radio 357. „Topy zawsze były dla nas pewną cezurą - dawały paliwo, zakrzywiały czasoprzestrzeń, otwierały nowe etapy w naszej historii. W związku z ruchem w mediach w ostatnim czasie dostajemy wiele pytań o to, co dalej. Dlatego w tym szczególnym dniu chcieliśmy, żeby mocno wybrzmiała jedna ważna rzecz. Nasi słuchacze nas nie zostawili w 2020 roku, gdy nagle nasze życie stanęło na głowie. I też zadawaliśmy sobie pytanie “co dalej”? To słuchacze powiedzieli wtedy - róbcie radio, pomożemy i jesteśmy z Wami. My teraz też nie zostawimy naszych słuchaczy. Nie pozwolimy, żeby ich trzyletnie wsparcie po prostu zniknęło i żebyśmy sobie gdzieś wszyscy poszli. Nie ma o tym mowy. Mamy na pokładzie Marka Niedźwieckiego, Kubę Strzyczkowskiego i całą plejadę radiowców kochających tę robotę. Są fantastyczni, młodzi ludzie, którzy tu się rozwijają. To jest radio, w którym decydują słuchacze i autorzy - ale nigdy politycy. Chcemy dalej robić najlepsze radio na jakie nas stać. Jest cudnie, a będzie jeszcze lepiej. Nigdzie się nie wybieramy i nie pakujemy walizek” - mówi Piotr Stelmach, szef redakcji muzycznej Radia 357.

W trakcie Topów wiele osób decyduje się na rozpoczęcie regularnego wspierania Radia 357. Podczas Topu emitowane były wypowiedzi patronów, a liczba wspierających osiągnęła rekordowy poziom ponad 51 tys. osób. Obecnie radio wspiera 51,3 tys. patronów, a radio zasilane jest co miesiąc kwotą 970 tys. zł.

W tym roku po raz pierwszy Topowi towarzyszyła Gra o Top - uczestnicy mogli wskazać województwo, w którym odbędzie się Top Radia 357 za rok. W zabawę włączyło się 1140 patronów. Najwięcej głosów zdobyło województwo śląskie. „Dokładną lokalizację wybierzemy, biorąc pod uwagę mnóstwo podpowiedzi, które otrzymaliśmy. Na pewno poszukamy czegoś nieoczywistego i pasującego do kluczowej idei Topu - spotkania przy muzycznej ścieżce naszego życia” - mówi Piotr Stelmach.

Trzeci Top w skrócie

Wydarzeniem specjalnym, towarzyszącym Topowi, był koncert - w warszawskim Teatrze Komedia zagrał Midge Ure, lider zespołu Ultravox, współtwórca Live Aid i współautor utworu “Do They Know It’s Christmas?”. Koncert poprowadził Marek Niedźwiecki. Widownię teatru do ostatniego miejsca wypełnili Słuchacze i Patroni Radia 357. Top Radia 357 oraz audycje towarzyszące poprowadzili: Marcin Bisiorek, Ola Budka, Marcin Cichoński, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Mateusz Fusiarz, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło, Tomasz Smokowski, Piotr Stelmach, Daniel Wyszogrodzki.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.