22.12.23, 09:26

Irena Santor gościem RMF Classic. W Święta stacja odwiedzi lanckorońską Willę Tadeusz

Logo RMF Classic, fot.: materiały prasowe

Te Święta RMF Classic rozpocznie od wigilijnego spotkania z Pierwszą Damą Polskiej Piosenki – Ireną Santor, która będzie gościć w specjalnym wydaniu programu „NieDoMówienia” Artura Andrusa.

W latach 60. i 70. Irena Santor nagrała kolędy i pastorałki, które dla kilku pokoleń słuchaczy są wspomnieniem świąt z czasów dzieciństwa. Do tych nagrań i wspomnień artystka wróci w wigilijnych „NieDoMówieniach” Artura Andrusa (10.00-13.00). Kolejnym gościem, tuż przed pierwsza gwiazdką i wigilijną kolacją, będzie Bartek Kieżun, autor książki „Jerozolima do zjedzenia” (13.00-17.00). To będzie „kulinarna podróż w czasie” – próba odtworzenia kuchni i dań, które przyrządzali ludzie, żyjący ponad 2000 lat temu w okolicach dzisiejszego Betlejem. Od 17.00 w RMF Classic rozpocznie się koncert z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami, a o 20.00 zostanie wyemitowane specjalne wydanie „Operowej Niedzieli”, w którym zabrzmi album Aleksandry Kurzak – „Hej, Kolęda!” z gościnnym udziałem Sebastiana Karpiela-Bułecki.

W Pierwszy Dzień Świąt RMF Classic odwiedzi „Willę Tadeusz” w Lanckoronie (9.00-13.00) – najstarszy rodzinny pensjonat w Polsce, w którym bywali tacy artyści jak Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek, Andrzej Wajda czy Stanisława Celińska. Po południu (13.00-17.00) do studia zawitają Andrzej Piasek Piaseczny i gitarzysta Kacper Dworniczak z najnowszą świąteczną płytą „Jeszcze zanim Święta”. To będzie wspólne śpiewanie i rozmowy nie tylko o muzyce, ale także o tym, jak artyści spędzają Boże Narodzenie. Świąteczne wydanie „Piątki z literatury” (17.00-18.00) poświęcone będzie książkom i komiksom dla dzieci, ale oczywiście takim, które równie wielką frajdę mogą sprawić dorosłym. Z kolei od godz. 18.00 gościem świątecznego programu będzie Matt Dusk, kanadyjski artysta, który tuz przed Bożym Narodzeniem przejechał całą Polskę z cyklem świątecznych koncertów „A Very Sinatra Christmas”, a wieczór (od 21.00) upłynie w towarzystwie słynnej muzycznej rodziny Bocellich i ich albumu „A Family Christmas”, który Andrea Bocelli nagrał z synem i córką.

W Drugi Dzień Świąt RMF Classic odwiedzi, m.in. dwie wystawy: szopek krakowskich i warszawską „Kaplicę Sykstyńską” (10.00-13.00), a popołudniu (13.00-17.00) dziennikarze stacji opowiedzą o tajnikach pracy na planie filmowym zimą, m.in. zdradzą jak się robi śnieg. Po godz. 18.00 zaplanowano wielki finał „Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów” – przez cały grudzień po raz 12. słuchacze wybierali najpiękniejszą – ich zdaniem - świąteczną piosenkę. W trakcie programu rozlosowane zostaną też nagrody.

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
03.04.24, 06:30
| radio » ludzie
Szymon Kastelik i Jan Kielak w Radiu ZET
Od kwietnia br. do Działu Informacji Radia ZET dołączyło dwóch nowych reporterów. Szymon Kastelik został reporterem na Śląsku, a Jan Kielak w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy