21.12.23, 10:44

TVP na razie bez serwisów informacyjnych, specjalne wydanie Wiadomości w TV Republika

Fot.: Pixabay.com, licencja otwarta

20 grudnia br. zawieszono emisję wszystkich serwisów informacyjnych. Wyemitowano jedynie przywitanie Marka Czyża o godz. 19.30 zamiast „Wiadomości”. Z kolej TV Republika wyemitowała specjalne wydanie tego programu na swojej antenie.

TVP przez cały dzień nie emitowała programów informacyjnych. O 19.30 na ekranach pojawił się Marek Czyż. „Dzień dobry państwu. Jak państwo z pewnością zauważyli, zaszły pewne zmiany i mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień. Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. Czyjąkolwiek. Każdy polski obywatel, który finansuje media publiczne, ma prawo żądać od nich rzetelnej, profesjonalnej i uczciwej informacji. Dlatego proponuję państwu uczciwą umowę. Od jutra "Wiadomości" będą państwu prezentować fotografię świata i dnia. Fotografię, a nie obraz, bo to nie jest to samo. Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat, wyłącznie starannie dobranymi barwami. Zamiast propagandowej zupy, chcemy państwu zaproponować czystą wodę. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. To się właśnie od teraz zaczyna. Dziś nie będzie "Wiadomości", ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej. Niezawodnie o 19.30. Nazywam się Marek Czyż, serdecznie zapraszam" — powiedział o 19.30 Marek Czyż na antenie TVP1.

Z kolei na antenie TV Republika wyemitowano ze studia TVP specjalne wydanie „Wiadomości” z udziałem prezenterów tego dziennika. TV Republika na żywo emituje protesty pod siedzibą TVP. 

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

Polecamy