11.12.23, 13:27

Michalina Wójcik i Emilia Sala. Reprezentantki UW ze srebrem w mistrzostwach świata PR

Michalina Wójcik i Emilia Sala, Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW; fot.: materiały prasowe

W listopadzie br. 30 drużyn z Azji, Europy, Afryki i Ameryki Północnej rywalizowało ze sobą w organizowanym przez ICCO (International Communication Consultancy Organization) konkursie dla młodych, kreatywnych specjalistów Public Relations.

Pary składające się ze studentów kierunków związanych z PR i komunikacją rozwiązywały zadanie przygotowane przez tegorocznego partnera konkursu – Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Polegało ono na stworzeniu koncepcji kampanii skupionej wokół 13. Celu Zrównoważonego Rozwoju, a następnie zaprezentowaniu jej międzynarodowemu jury w formie wideo. Na przygotowanie pracy konkursowej uczestnicy mieli siedemdziesiąt dwie godziny.

Uniwersytet Warszawski reprezentowały studentki z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii (WDIB) Emilia Sala i Michalina Wójcik, członkinie Koła Naukowego Public Relations UW. „Naszą kampanię „LOVE ME BACK – The Planet” oparłyśmy na pomyśle odwzajemnionej miłości do planety, udowadniając, że miłość jest tożsama z działaniem. Bardzo się cieszę, że nasze spojrzenie na problemy środowiskowe i zamysł kampanii został doceniony przez jury. To wspaniałe uczucie móc pochwalić się międzynarodowym osiągnięciem w świecie PR” – mówi Michalina Wójcik. „Srebro w tak prestiżowym konkursie to dla nas ogromne wyróżnienie. Już podczas briefingu z przedstawicielem ONZ wiedziałyśmy, na czym chcemy oprzeć naszą kampanię. Presja czasu oraz pogodzenie pracy nad kampanią ze swoimi codziennymi obowiązkami nie było najłatwiejsze, jednak rezultat był wart każdego wysiłku” – dodaje Emilia Sala.

Public Relations łączy ludzi wokół celów organizacji, a tym razem w konkursie ICCO cel był wyjątkowo aktualny i istotny globalnie: budzenie świadomości konsekwencji zmian klimatycznych u młodego pokolenia. Jako juror miałam przyjemność i zaszczyt oceniać kilkanaście zgłoszeń od zaangażowanych młodych adeptów szkół PR z całego świata. Studenci PR z Indonezji, Emiratów Arabskich, Indii, Pakistanu i wielu innych podjęli trudne komunikacyjnie wyzwanie. Z powodów etycznych opisanych w regulaminie nie oceniałam polskiej ekipy. Jednak widziałam ich projekt i rzeczywiście wybijał się kreatywnością, ale i szczegółową operacjonalizacją. Z dumą mogę stwierdzić, ucząc już kilkanaście lat na UW, że kształcimy studentów PR na światowym poziomie: praktycznie i inspirująco. Cieszą takie globalne sukcesy obecnych studentek, które potwierdzają nasz poziom dydaktyki public relations” – mówi dr hab. Alicja Waszkiewicz-Raviv.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 19:45
| reklama & PR » informacje
Dentsu Polska: 18 proc. wzrost przychodów w I kw. 2024 r.
Dentsu ogłosiło wyniki finansowe Grupy za I kwartał 2024 r. Na poziomie globalnym Grupa dentsu odnotowała spadek przychodów o -3,7 proc. w porównaniu z I kwartałem 2023 r.
21.05.24, 16:15
| reklama & PR » informacje
Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY. Szpakowski i Borek w kolejnej odsłonie kampanii marki Tyskie
Pod hasłem „Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY” odsłony trwa kolejna odsłona platformy komunikacyjnej marki Tyskie (Kompania Piwowarska) przygotowanej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Dariusz Szpakowski i Mateusz Borek zachęcają do bycia na TY niezależnie od tego, której drużynie i w jaki sposób kibicujemy.
21.05.24, 14:47
| reklama & PR » ludzie
Eryk Skolarski nowym Head of Events w Garden of Words Group
W kwietniu br., do zespołu Garden of Words Group dołączył Eryk Skolarski, który objął stanowisko Head of Events.
21.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Platige Image inwestuje poza Polską. Firma otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image. Jak podkreśla firma, lokalizacje zapewniające korzystne systemy wsparcia dla filmowców mają kluczowe znaczenia dla przyciągania międzynarodowych produkcji VFX.
20.05.24, 17:29
| reklama & PR » informacje
ALBI POLSKA w przetargu wybiera agencję Ancymony. Spoty pojawią się na trzech rynkach
W efekcie wygranego przetargu, agencja Ancymony zrealizowała spot TV dla marki Albik na rynek polski, czeski i słowacki.
20.05.24, 15:15
| reklama & PR » informacje
Hand Made w wyniku przetargu poprowadzi letnią aktywację Peroni
Agencja Hand Made wygrała przetarg i poprowadzi działania w ramach letniej kampanii marki Peroni z portfolio Kompanii Piwowarskiej.
20.05.24, 13:45
| reklama & PR » ludzie
Adam Kręgielewski awansuje. Stanął na czele działu Concept Development w Labconie
Agencja Labcon (Group One) integruje zespoły koncepcyjne tj. strategię, kreację i creative production, tworząc jeden dział Concept Development. Na jego czele stanął Adam Kręgielewski - Head of Concept & Innovation.
20.05.24, 11:45
| reklama & PR » ludzie
Kuba Kossut Dyrektorem Generalnym Adlook
Spółka Adlook mianowała Kubę Kossuta na stanowisko Dyrektora Generalnego firmy (Global CEO).
20.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
UM rozwija współpracę z Froneri na europejskich rynkach
Agencja mediowa UM (IPG Mediabrands) rozszerza współpracę z Froneri, jednym z największych producentów lodów na świecie.
19.05.24, 13:09
| reklama & PR » informacje
Pils odświeża identyfikację i komunikację pod hasłem Nasz PrzePils na piwo
„Nasz PrzePils na piwo” to hasło kampanii reklamowej Lecha Pils promującej nowe opakowania piwa, prosto z Wielkopolski. Marka wprowadza na rynek butelki i puszki w nowej szacie graficznej, które mają podkreślać lokalność Pilsa.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy