11.12.23, 06:30

5. rewolucja. Nowy podcast Damian Kwieka w ofercie Radia Nowy Świat

Zapowiedź nowego podcastu Damiana Kwieka, fot.: materiały prasowe

Damian Kwiek, były dziennikarz Trójki, rozpoczął współpracę z Radiem Nowy Świat. Kwiek autorem nowego podcastu „5. rewolucja”, którego punkt wyjścia to idea nawiązująca do rewolucji przemysłowych.

Pierwszy odcinek „5. rewolucji” został udostępniony 8 grudnia br., zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji Radia Nowy Świat w zakładce „Podcasty extra plus”. Autorem formatu jest Damian Kwiek, obecnie związany z industry up.

To pierwszy tego typu podcast w ofercie Radia Nowy Świat, w którym autor będzie szukał odpowiedzi na pytania: jak wpływają na nas rewolucje przemysłowe, w jaki sposób zjawiska technologiczne zmieniają nasze życie oraz jak redefiniują miejsce i rolę człowieka? Damian Kwiek opowie o najnowszych cyberzagrożeniach i wyjaśni, co kryje się pod terminem przemysł 5.0 oraz jak warto podchodzić do potencjału sztucznej inteligencji. „W pierwszym odcinku “5. rewolucji” dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, ekspert w zakresie zarządzania, przybliży historię rewolucji przemysłowych, argumentując, że każda z nich wykraczała daleko poza produkcję. Dr Anna Gawrońska, która specjalizuje się w transformacji cyfrowej sektora medycznego, wskaże rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0, stosowane w szpitalach. Bo przemysł 4.0 i 5.0 to w rzeczywistości pomysły organizacyjne, techniczne i strategiczne, które mogą przydać się nam w każdej dziedzinie” – mówi Damian Kwiek z industry up.

Damian Kwiek wcześniej pracował, m.in. w Radiu Kraków, Trójce, CHIP-ie i Platformie Przemysłu Przyszłości. Teraz zajmuje się komunikacją, głównie dotyczącą branży przemysłowej i biznesu opartego o technologie.

Podcast „5. rewolucja” będzie się ukazywał w piątek, co dwa tygodnie w zakładce „Podcasty ekstra plus”. W sumie Radio Nowy Świat ma w ofercie podcastowej ponad 70 tytułów różnych autorów. Kilka z nich w ramach nawiązanej współpracy z Onetem znalazło się w aplikacji Onet Audio.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy