10.12.23, 16:00

Domowe historie. Olga Kalicka i Maciej Musiał w kampanii Electrolux zachęcającej do oszczędności zasobów planety

Kadr ze spotu z udziałem Macieja Musiała, fot.: materiały prasowe

Electrolux ruszył z kampanią „Domowe historie”. To kolejna odsłona działań marki zachęcających konsumentów do mądrego korzystania z zasobów planety i proekologicznych wyborów w życiu codziennym. Osią kampanii jest cykl osiem filmów z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała, w której serialowe małżeństwo, na przykładzie sprzętów Electrolux z linii EcoLine prezentuje rozwiązania pozwalające oszczędzać nie tylko zasoby planety. Kampanię wspierają działania w digitalu i w mediach.

Electrolux od kilku lat prowadzi szereg inicjatyw mających na celu promowanie działań ograniczających nasz wpływ na środowisko, ale też inspiruje i daje rozwiązania. Są to m.in.: cykl podcastów „Klimatyczne rozmowy”, uruchomiony dla tych, którzy chcą chronić planetę, ale nie wiedzą, od czego zacząć, ogólnopolski konkurs dla przedszkoli „Ogródki ze smakiem”, edukujący dzieci w zakresie ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia oraz cykl video „Niezmarnowane poniedziałki”, w którym znani i lubiani kucharze nie tylko mówią, że nie należy marnować jedzenia, ale też pokazują, jak to zrobić.

Electrolux rusza z nową kampanią pod nazwą „Domowe historie” edukującą ekologicznie i mówiącą o tym, jak świadome wybierać i korzystać z urządzeń AGD, by oszczędzać zasoby naszej planety. „Wzrost kosztów energii ma istotny wpływ na domowy budżet. Jednocześnie opublikowane niedawno przez Grupę Electrolux badania pokazują, że konsumenci pragną nie tylko urządzeń, które pomogą im obniżyć koszty energii, ale też marek bardziej przyjaznych środowisku. Poprzez naszą kampanię chcemy pokazać konsumentom, w jaki sposób można oszczędzać korzystając z funkcji w urządzeniach Electrolux. Często nawet nie mamy świadomości, że np. wystarczy zmienić program prania, by oszczędzić energię czy skorzystać z funkcji regeneracja w piekarniku parowym, by nie wyrzucać jedzenia i delektować się świeżym pieczywem. Nasza najnowsza kampania jest właśnie odpowiedzią na aktualną sytuację i potrzeby wielu Polaków” – mówi Ewelina Mizak, Senior Digital Specialist, Electrolux Poland.

Główną osią projektu jest miniserial z udziałem Olgi Kalickiej i Macieja Musiała. „Do projektu postanowiliśmy zaprosić znane serialowe małżeństwo. Dla Olgi i Maćka, tak jak dla osób z ich pokolenia, świadome postawy proekologiczne są ważne. W naszym filmowym cyklu chcemy pokazać i pomóc osobom, które stoją przed zakupem urządzeń do nowo zakupionych mieszkań, w świadomym wyborze, który będzie z korzyścią dla ich portfela, ale też przede wszystkim środowiska” – dodaje Olga Głębicka, Senior Marketing Specialist, Electrolux Poland.

Osiem zabawnych odcinków 

Serial składa się z ośmiu odcinków. Filmy w przystępny i zabawny sposób mają przekazywać treści dotyczące produktów i oszczędzania zasobów naszej planety. Każdy z nich skupia się na innym urządzeniu lub funkcji sprzętu AGD z linii Electrolux EcoLine. Jako uzupełnienie dla filmów, marka uruchomiła także stronę internetową, na której oprócz wszystkich odcinków serialu, znalazły się materiały edukacyjne poświęcone oszczędzaniu dla planety, opracowane przez ekspertów. Pierwsze artykuły dotyczące niemarnowania jedzenia zostały przygotowane przez Bank Żywności SOS w Warszawie.

Pomysłodawcą serialu jest agencja Great Minds (Garden of Words Group), która odpowiada również za koncept kreatywny, przygotowanie scenariuszów i nadzór nad produkcją wszystkich odcinków oraz współpracę z influencerami. Za strategię i działania PR oraz branded content odpowiada agencja Cut the Mustard. Zakupem mediów zajął się dom mediowy Zenith.

Komentarze

Powiązane

23.02.24, 17:30
| reklama & PR » informacje
Jest tyle wspomnień do zobaczenia… Urodzinowa kampania Vision Express
Agencja Walk Creative przygotowała urodzinową kampanię dla marki Vision Express w Polsce. Pierwszą odsłonę działań promuje spot pod hasłem „Jest tyle wspomnień do zobaczenia”.
23.02.24, 15:25
| reklama & PR » informacje
Misje jak co dzień. Carrefour Polska chce pokazać swoje przewagi nad konkurencją
Carrefour Polska zmienia swoją strategię komunikacyjną, wprowadzając nową koncepcję kreatywną opartą na idei “misji zakupowych”. Nowy koncept opracowany przez Saatchi & Saatchi pojawił się w całościowej komunikacji marki: kampaniach TV, digitalu, social mediach oraz materiałach in-store.
23.02.24, 12:43
| reklama & PR » informacje
Metrowe maskotki i wyjazd do bajkowego parku rozrywki w Paryżu do wygrania w loterii marki Lindt
Lindt & Sprüngli ponownie powierzył agencji UNIQUE ONE organizację wielkanocnej loterii promocyjnej „Loteria WielkaMOC spełniania marzeń z Lindt GOLD BUNNY”.
23.02.24, 12:42
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard dalej będzie wspierać firmę Sokołów
Sokołów przedłużył współpracę z Cut The Mustard na kolejny, szósty już rok.
22.02.24, 20:15
| reklama & PR » ludzie
Marek Lenz będzie odpowiadał za strategię rozwoju technologicznego Publicis Groupe
Marek Lenz objął nowo utworzone stanowisko Chief Technology Officera w Publicis Groupe. W tej roli będzie odpowiadał za rozwój wewnętrznych systemów i narzędzi służących automatyzacji i optymalizacji pracy, a także tworzenie oraz udoskonalanie usług i produktów technologicznych oferowanych klientom Grupy.
22.02.24, 18:30
| reklama & PR » informacje
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii Kliknij po efekt rozświetlenia
Pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York (L’Oréal Polska). Za warstwę kreatywną odpowiada agencja MullenLowe Warsaw.
22.02.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
24/7Communication w sieci Crisis Communications Network Europe
24/7Communication dołączyła do Crisis Communications Network Europe – sieci niezależnych, europejskich agencji komunikacyjnych i consultingowych, świadczących usługi i doradztwo w zakresie komunikacji kryzysowej.
22.02.24, 13:54
| reklama & PR » ludzie
Sylwia Kobus zespół przechodzi do Altavia Kamikaze + K2
Do agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączyła Sylwia Kobus, która objęła stanowisko Account Director. Kobus ostatnio pracowała w agencji Bluecloud Interactive, również jako Account Director.
22.02.24, 12:06
| reklama & PR » ludzie
Andrzej Dalkowski Dyrektorem Marketingu InPost
Andrzej Dalkowski, manager z 20-letnim doświadczeniem w zakresie marketingu, sprzedaży, brandingu i komunikacji, będzie odpowiedzialny za budowanie strategii marketingowej InPost w Polsce, zarządzanie komunikacją marketingową, digitalem i wsparciem działań sprzedażowych.
22.02.24, 11:03
| reklama & PR » informacje
Doceniaj to, co wspaniałe. Nowa platforma komunikacyjna marki Jacobs i zmiana identyfikacji wizualnej opakowań kaw
W lutym br. ruszyła nowa platforma komunikacyjna marki Jacobs pod hasłem „Doceniaj to, co wspaniałe”. Nowemu pozycjonowaniu marki towarzyszy również zmiana identyfikacji wizualnej opakowań kaw – na początek mielonych i rozpuszczalnych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.