30.11.23, 15:00

Matematyka jest wszędzie. IX edycja Festiwalu Matematyki od Wyborczej

IX Festiwal Matematyki, fot.: materiały prasowe

W sobotę, 2 grudnia br. w siedzibie Agory i „Wyborczej” w Warszawie (przy ulicy Czerskiej 8/10) matematyki odbędzie się dziewiąta edycja “Festiwalu Matematyki” skierowanego do dzieci, rodziców i nauczycieli. W tym roku impreza odbywać się będzie pod hasłem “Matematyka jest wszędzie”.

Festiwal jest skierowany do dzieci w wieku szkolnym, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli przedmiotów ścisłych. Na uczestników będą czekać stoiska tematyczne, warsztaty (nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i nauczycieli), łamigłówki, zagadki, gry i eksperymenty, a także konkursy z nagrodami. Festiwal potrwa od godz. 10.00 do godz. 15.00.

“Festiwal Matematyki” ma pokazać w praktyce, że matematyka stoi za wieloma zjawiskami, takimi jak nowe technologie, ale jest też obecna nawet przy tak pozornie niezwiązanych z nią czynnościach jak pieczenie ciasta czy gra planszowa. Różnorodność i kreatywność wydarzenia mają zainspirować rodziców i nauczycieli do zabawy z dziećmi, która kształci zdolności matematyczne. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli poznać najnowsze trendy w dydaktyce, nowoczesne sposoby myślenia o roli matematyki w dowolnych dziedzinach życia, a także metody, jak pomóc dziecku w nauce matematyki.

Podczas Festiwalu wystawionych będzie 17 stanowisk tematycznych. Wystawcami w tej edycji są: mFundacja (praktyczny wymiar geometrii – geoplany, tangramy, ozoboty); Akademia Logicznego Myślenia (stwórz własną łamigłówkę); ERBUD; EZO - Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz (atrakcyjne pomoce edukacyjne); Fundacja Uniwersytet Dzieci (przeprowadzanie eksperymentów); Genius (tu m.in. dzieci poznają japońskie liczydło soroban); Giganci Programowania (tajniki kodowania – Minecraft i Roblox); Karty Grabowskiego (nauka poprzez zabawę); Mały Inżynier (roboty z klocków Lego); MatFizChem, Marta Rogalska (autorskie matematyczne gry i quizy); Matplaneta (łamigłówki jako trening wyobraźni); Mathriders (autorska metoda nauczania, vouchery na zajęcia); Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania MPO (nauka segregacji odpadów komunalnych); MyśliMy Matematycznie (działania matematyczne na klockach LEGO Education MoreToMath); Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Supernauczyciel” (matematyczne gry planszowe i online); Vinci – Szkoła Twórczej Nauki (żonglując, dzieci zwiększają koncentrację).

Dodatkową atrakcję stanowić będzie Fotobudka FotoBoxik, gdzie dzieci będą mogły bezpłatnie zrobić sobie zdjęcia. Oprócz stoisk, wydarzenie wzbogacą różnorodne warsztaty, poprowadzone, m.in. przez dr Anetę Czerską, autorkę metody “Cudowne Dziecko” oraz duet muzyka Mikołaja Tabako i matematyka Łukasza Badowskiego z Instytutu Rozwoju Wyobraźni.

Wstęp na “Festiwal Matematyki” jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na wydarzenie prowadzone są w sieci.

Komentarze

Powiązane

21.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 lutego?
20.02.24, 16:30
| prasa » informacje
Gremi Media wprowadza dekalog stosowania AI w redakcjach
Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” oraz „Parkietu” i serwisów rp.pl i parkiet.com, wprowadza w redakcjach dekalog stosowania sztucznej inteligencji (AI). Ma on na celu promowanie etycznego i świadomego wykorzystania narzędzi AI przez dziennikarzy oraz uregulowanie kwestii związanych z bezpieczeństwem i prywatnością.
20.02.24, 14:02
| prasa » informacje
Kobieta i Życie z wydaniem specjalnym z przepisami czytelniczek na Wielkanoc
21 lutego br. na rynku prasowym ukaże się wydanie specjalne miesięcznika „Kobieta i Życie” – „Przepisy czytelniczek Wielkanoc" (Wydawnictwo Bauer).
20.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 lutego?
19.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 lutego?
18.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 lutego?
17.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 lutego?
16.02.24, 11:26
| prasa » informacje
2 tysiące osób wzięło udział w czterech polonezach zorganizowanych przez Gazetę Wyborczą
“Gazeta Wyborcza” od ponad 20 lat, organizuje poloneza dla uczniów i uczennic szkół średnich w Opolu, Płocku, Wrocławiu, a w 2024 r. po raz pierwszy także w Legnicy. Maturzyści tańczą wraz z władzami miast, władzami uczelni wyższych, a także ze specjalnymi gośćmi.
16.02.24, 09:44
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 lutego?
15.02.24, 11:12
| prasa » informacje
Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska 2024. Aż 171 zgłoszeń
Do tegorocznej rywalizacji w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską autorzy i autorki z polskich i niemieckich redakcji prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych zgłosili aż 171 materiałów. Do końca marca br. organizatorzy ogłoszą maksymalnie 30 prac nominowanych do ścisłego finału.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.