23.11.23, 12:00

20 Mikołajów i Mikołajek promuje Mikołajkowy Blok Reklamowy w Polsacie

Zapowiedź Mikołajkowego Bloku Reklamowego, fot.: materiały prasowe

6 grudnia br. o 18:45, tuż przed „Wydarzeniami”, Polsat tradycyjnie wyemituje specjalny Mikołajkowy Blok Reklamowy, z którego całkowity dochód, obliczany na podstawie wyników oglądalności, zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Polsat.

Mikołajkowy Blok Reklamowy przygotowywany przez Telewizję Polsat i Polsat Media, od dwóch dekad jest nieodłącznym elementem świątecznych aktywności, które wprowadzają w nastrój pełen ciepła, życzliwości i troski o innych. Podobne emocje wywołuje akcja, która w nietypowy sposób zachęca do pomagania – wystarczy, aby przed ekranami telewizorów zebrała się jak największa grupa widzów podczas emitowanego w Polsacie specjalnego bloku reklamowego.

W tym roku stacja do akcji zaangażowała kilkanaście gwiazd – prezenterów, artystów i dziennikarzy, by silniej podkreślić komunikat – im będzie nas więcej, tym większa kwota zostanie przeznaczona dla podopiecznych Fundacji Polsat. „Jesteśmy szczęśliwi, że w tegorocznym Mikołajkowym Bloku Reklamowym możemy liczyć na tak szerokie grono osób wspierających akcję” – mówi Prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc. „Wystarczy prosty gest, który ma ogromną moc, co potwierdza fakt, że w ciągu dotychczasowych edycji zebraliśmy od reklamodawców ponad 23 mln zł, które zostały przeznaczone na pomoc naszych podopiecznych, w tym rehabilitacje i remonty szpitali. Nie stałoby się to bez naszych darczyńców, a także widzów Polsatu, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i kolejny raz zachęcamy, by rozpocząć świąteczne przygotowania od wsparcia najmłodszych pacjentów” – dodaje Aldridge-Holc.

Historia Mikołajkowego Bloku Reklamowego sięga 2004 r., kiedy po raz pierwszy wyemitowano specjalny spot. Rolę Świętego Mikołaja najpierw przyjął Cezary Żak, później na lata Krzysztof Kowalewski, a następnie Piotr Gąsowski. Akcja stała się szansą na zwrócenie uwagi na podopiecznych Fundacji Polsat i mówienie o dzieciach, które potrzebują pomocy w walce o swoje życie i zdrowie.

W tym roku do stworzenia magicznego klimatu wykorzystano wirtualne studio, w którym wystąpiło aż 20 Mikołajów i Mikołajek, stanowiących plejadę gwiazd, czyli: Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Jurek Mielewski, Łukasz "Juras" Jurkowski, Karolina Gilon, Bartosz Kwiatek, Wiesław Nowobilski, Robert Janowski, Oskar Cyms, Karolina Szostak, Marcelina Zawadzka, Ilona Krawczyńska, Ela Romanowska, Patryk Cebulski, Maciej Dowbor, Misiek Koterski, Maciej Rock, Bożydar Iwanow i Magda Stużyńska. Towarzyszyły im animowane renifery i jeden prawdziwy Mikołaj prosto z Laponii. W promocyjnym filmie cała gromada dąży do uszczęśliwienia chłopca, który samotnie spędza Mikołajki. W finale wspólnie zachęcają do oglądania specjalnego pasma i przypominają, że świat reklamy to także miejsce na dzielenie się radością, ciepłem i uśmiechem. W spotach zapraszających do oglądania można zobaczyć również dziennikarzy Polsat News, Katarzynę Zdanowicz oraz Jarosława Gugałę, którzy już od kilkunastu lat są związani z akcją.

Spoty zachęcające widzów do obejrzenia Mikołajkowego Bloku Reklamowego będą emitowane na antenach Grupy Polsat Plus od 22 listopada. Akcja będzie dodatkowo komunikowana w Internecie, na nośnikach DOOH oraz na mediach społecznościowych Grupy Polsat Plus, w tym Fundacji Polsat, gdzie do wsparcia akcji zaangażowały się gwiazdy Telewizji Polsat, a także dziennikarze Polsat News i Polsat Sport. Reżyserem spotów jest Armin Kurasz, animacje do głównego spotu przygotowało Studio Produkcyjne Orka oraz dział autopromocji Telewizji Polsat.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.