29.10.23, 13:33

Wojtek Baranowski w piosence Wróć promuje usługę Alior Pay Alior Banku

Logo Alior Banku, fot.: materiały prasowe

W październiku br. ruszyła kampania marketingowa 360o promująca usługę Alior Pay. Alior Bank zaprosił do współpracy artystę Wojtka Baranowskiego i producenta Łukasza Dowgiałło (Luxona) oraz influencerów. W ramach kampanii powstała piosenka „Wróć” oraz teledysk do niej. Poza nowym podejściem do działań marketingowych marka wykorzystuje również tradycyjne kanały komunikacji - to jedna z największych kampanii marketingowych w historii Alior Banku.

Alior Pay to rozwiązanie, które umożliwia odroczenie zrealizowanych transakcji kartą, BLIKIEM, wypłat z bankomatów oraz tradycyjnych przelewów za pomocą aplikacji mobilnej Alior Mobile. Promocja usługi rozpoczęła się kampanią w telewizji, w kinach i serwisach VOD, gdzie wykorzystane zostały spoty 30” i 15”. Dodatkowo kampania wspierana jest reklamą w prasie, w radio, na nośnikach OOH (paczkomaty Inpost, sklepy Netto, kioski z prasą), a także w placówkach banku. Ponadto, prowadzone są szerokie działania CRM skierowane do klientów banku.

Za realizację kampanii ATL i BTL odpowiedzialna jest agencja PZL. Reżyserią spotu zajął się Antoni Nykowski, film wyprodukował dom produkcyjny Film Produkcja, a za postprodukcję odpowiedzialne było studio dźwiękowe Juice oraz postprodukcyjne Televisor.

W ramach działań promocyjnych w kanałach online’owych zrealizowano największą do tej pory kampanię digitalową Alior Banku. Strategia contentowa została oparta na głównej myśli kampanii, czyli idei powrotów. W oparciu o te założenia powstał pełnowymiarowy utwór muzyczny „Wróć”, nad którym pracowali wokalista i kompozytor Wojtek Baranowski oraz producent Łukasz Dowgiałło (pseud. Luxon). Piosenka jest zupełnie nową, autorską kompozycją, ale wykorzystuje fragmenty utworu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Do utworu powstał teledysk, w którym wystąpili znani twórcy internetowi.

W teledysku pojawili się: skoczek narciarski Dawid Kubacki, podróżniczka Agata Sacewicz, influencerka kulinarna Paulina Golec, rękodzielniczka Marzena Marideko i Łukasz Dominiak znany z komediowego profilu „Whos your daddy”. Teledysk został wyreżyserowany przez Igora Leśniewskiego i wyprodukowany przez dom produkcyjny Best Regards Production.

Uzupełnieniem kampanii w kanałach digitalowych są publikacje influencerów na Instagramie i TikToku oraz materiały na kanałach własnych Alior Banku. Wsparciem mediowm kampanii zajmują się Dom Mediowy Sigma BIS oraz Dom Mediowy Mets. Za strategię, ideę kreatywną oraz realizację kampanii contentowej odpowiada agencja Buzzgrow z Grupy PZL.
Po stronie banku, pod okiem Dyrektor Marketingu Magdaleny Lewickiej, nad kampanią pracował zespół marketingowy: Ewelina Gulbinowicz, Anna Jaworska-Winiarz, Marek Jaworski oraz Katarzyna Brylska.

Komentarze

Powiązane

23.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Jasne, że na bp! Nowa platforma komunikacyjna bp
Marka bp startuje z nową platformą komunikacyjną: "Jasne, że na bp!". VML odpowiada za strategię, produkcję spotu TVC, przygotowanie Key Visuali oraz działania digital i social media.
23.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Chromatique wygrał przetargi trzech marek należących do firmy Henkel
W maju br. agencja Chromatique wygrała przetargi firmy Henkel na współpracę projektową dla marek Somat i Perwoll, oraz realizację projektu dla marki E.
23.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Załatw to w Żabce. Sieć reklamuje swoje usługi
5 czerwca br. Żabka rozpoczęła kampanię pod hasłem: „Załatw to w Żabce”. Celem akcji jest przybliżenie klientom dostępnych usług, jakie oferuje sieć sklepów Żabka. Kampania będzie prowadzona, m.in. w telewizji, radiu, internecie oraz w sklepach i w aplikacji Żappka.
22.06.24, 22:00
| reklama & PR » informacje
Marka 4MOVE wspiera reprezentację Polski
Producent napojów izotonicznych 4MOVE został oficjalnym partnerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Marka zadba o odpowiednie nawodnienie biało-czerwonych podczas EURO 2024.
22.06.24, 14:38
| reklama & PR » informacje
Komfort wybiera Labcon do działań advocacy
Sieć sklepów Komfort rozpoczęło współpracę z agencją relevant stories Labcon, należącą do grupy marketingowo-technologicznej Group One. 
22.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Garnier promuje saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch
Agencja VML realizuje dla Garnier, marki L’Oréal, kampanię launchującą uniwersalne saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch.
21.06.24, 19:30
| reklama & PR » informacje
Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof
Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski, został ambasadorem marki Aluprof – dostawcy innowacyjnych systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. 
21.06.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Kuba Piotrkowicz nowym prezesem Going
Od czerwca 2024 r. spółka Going. ma nowego prezesa. Kuba Piotrkowicz w nowej roli będzie odpowiadał za strategię rozwoju platformy biletowej, jak i poszerzenie działalności o nowe segmenty i usługi.
21.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Good One PR członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła agencja Good One PR. To kolejna firma, która będzie współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
21.06.24, 16:32
| reklama & PR » informacje
Galaretkami WINIARY bohaterkami kampanii digitalowej
Marka Winiary w okresie letnim w którym wzrasta dostępność sezonowych owoców, promuje swoje galaretki.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.