19.10.23, 20:00
II sezon sitcomu 13 posterunek pokaże ZOOM TV
Zoom TV pokaże II sezon polskiego serialu „13 posterunek”. Kanał rozpocznie emisję produkcji 2 listopada br. Stacja będzie emitować po dwa odcinki serialu od poniedziałku do piątku od godz. 18:10.
Pierwszy odcinek „13 posterunku” został wyemitowany na kanale CANAL+ 24 grudnia 1997 r. W stałej obsadzie znalazła się plejada gwiazd: Cezary Pazura, Marek Perepeczko, Ewa Szykulska, Arkadiusz Jakubik, Aleksandra Woźniak, Agnieszka Włodarczyk i Piotr Zelt, a w rolach epizodycznych pojawiły się największe polskie gwiazdy lat 90. Produkcja obfitująca w żarty niepoprawne politycznie z miejsca zdobyła sympatię widzów i do dziś pozostaje jednym z najbardziej kultowych polskich seriali.
Pomysł na pierwszy polski sitcom narodził się w głowie Lwa Rywina. Producent postanowił zaangażować w projekt młodego reżysera, Macieja Ślesickiego, który miał już na koncie fabularne sukcesy – to on stał za filmami „Tato” i „Sara”. 31-letni reżyser postanowił, że miejscem akcji serialu powinien być posterunek policji, bo to właśnie policjanci są niewyczerpanym źródłem żartów. W ciągu zaledwie dwóch dni wymyślił koncepcję dla poszczególnych odcinków. Następnie samodzielnie zebrał ekipę współscenarzystów, którzy pomogli mu stworzyć dialogi i generować gagi zgodnie z hollywoodzką zasadą, że w udanym sitcomie dowcip powinien pojawiać się co 20 sekund.
Każdy odcinek serialu ma zamkniętą formułę, co umożliwiło twórcom wprowadzenie wielu postaci epizodycznych, w które wcielały się największe polskie gwiazdy. Próg „13 posterunku” przestąpili m.in.: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, Zbigniew Buczkowski, Piotr Fronczewski, Beata Tyszkiewicz czy Stanisław Mikulski.
„13 posterunek” pobił rekord oglądalności CANAL+ w trakcie trwania drugiej serii sitcomu - jeden z odcinków zobaczyło ponad 1,3 mln widzów.
Drugi sezon serialu będzie można oglądać na antenie Zoom TV już od 2 listopada. Stacja wyemituje po dwa odcinki od poniedziałku do piątku od 18:10.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyOd wirtualnej rozrywki i (nie)etycznych zagrywek w marketingu po historie opowiedziane za pomocą liczb. Ruszyły zapisy na pierwszy tej jesieni webinar w ramach cyklu DIMAQ Voice.
Komentarze