11.10.23, 19:00

V edycja Katowice Music Colours Festival na żywo na internetowej stronie Radia Katowice

Zapowiedź wydarzenia, fot.: materiały prasowe

21 października br. w Studiu Koncertowym Radia Katowice im. Jerzego Haralda odbędzie się V edycja Katowice Music Colours Festival. Wystąpią kwartet Ziemia oraz grupa KaZióGra.

Katowice Music Colours Festival to pełna paleta kolorów muzyki improwizowanej. Inicjatorem i dyrektorem artystycznym festiwalu jest śląski gitarzysta Grzegorz Kapołka. Główną ideą festiwalu jest prezentacja artystów z ogromnym dorobkiem, nowatorskich, sięgających po bezkompromisowe rozwiązania.

Podczas Music Colours Festival wystąpi kolektyw Ziemia założony w 2019 r. przez gitarzystę Oskara Tomalę. Plany koncertowe i wydawnicze przerwał zespołowi COVID, jednak na podstawie swobodnie wysyłanych do siebie podczas pandemii improwizacji, powstał minialbum „Catastropha”. W lipcu 2022 r. premierę miał debiutancki album kwartetu pt. „Ziemia Dniem” zrealizowany we współpracy z Albertem Karch. Znalazło się na nim siedem autorskich kompozycji, a koncert premierowy odbył się podczas festiwalu Jazz Jantar. Niedługo po tym odbyła się pierwsza oficjalna trasa koncertowa zespołu, podczas której muzycy odwiedzili Austrię, Chorwację, Czechy i Węgry. Zebrane doświadczenia doprowadziły zespół do finału konkursu Jazz Juniors w 2022 r., w którym zdobyli Grand Prix. Obecnie grupa pracuje nad kolejny albumem, z gościnnym udziałem saksofonisty Ireneusza Wojtczaka.

W ramach wydarzenia zagra również KaZióGra, czyli najnowszy projekt gitarzysty Grzegorza Kapołki tworzony we współpracy z basistą Dariuszem Ziółkiem i trębaczem Antonim Gralakiem, wspierany perkusją Alana Kapołki – syna Grzegorza. Nowy projekt to eklektyczny dialog czterech indywidualności muzycznych i nowa jakość sonorystyczna przez połączenie elektrycznej gitary i elektrycznej trąbki jak i wykorzystanie mocnych, nieoczywistych efektów brzmieniowych. Płytę nazwali „Colors” bo zapraszają słuchaczy na stylistyczną podróż - od jazzowej ballady, poprzez tony inspirowane rodzimą ziemią Grzegorza, Śląskiem, po jazz-rock; od barw ciepłych po zimno metalu. Klimat fusion wypełnia płytę, która pomimo stylistycznej prowokacyjności prezentuje spójną, pełną napięcia wizję. Dwa z utworów są pióra Dariusza Ziółka, reszta to kompozycje lidera.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Gitara i Blues, a współgospodarzem Miasto Katowice. Zaproszenia na festiwal będą do zdobycia na antenie Radia Katowice, a bez zaproszeń festiwal będzie do obejrzenia na żywo na stronie internetowej Radia Katowice.

Komentarze

Powiązane

21.02.24, 14:45
| radio » ludzie
Tomasz Kubat po 22 latach wraca do Radia ZET. Będzie warszawskim reporterem stacji
Na początku marca br. do zespołu Działu Informacji Radia ZET dołączy Tomasz Kubat. Zostanie reporterem warszawskim, odpowiedzialnym m.in. za relacjonowanie najważniejszych wydarzeń sejmowych.
21.02.24, 08:30
| radio » informacje
Radio Gdańsk – słuchaj od nowa. Wystartowała zmieniona ramówka Radia Gdańsk
W poniedziałek, 19 lutego br. pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, ruszyła nowa ramówka stacji.
21.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Łukasz Aftański przechodzi do Radia ZET. Będzie wydawcą
Od marca br. Łukasz Aftański dołączy do zespołu Działu Informacji Radia ZET. Będzie nowym wydawcą programu "Popołudniowy Gość Radia ZET", który prowadzi Beata Lubecka.
20.02.24, 12:23
| radio » ludzie
Katarzyna Borowiecka przejdzie z Radia 357 do Trójki
Katarzyna Borowiecka powróci do Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z Radiem 357 była związana od chwili startu rozgłośni.
20.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Adam Suprynowicz powrócił do Dwójki
Po kilkuletniej przerwie do zespołu Dwójki (Polskie Radio) dołączył Adam Suprynowicz – muzykolog i krytyk muzyczny.
20.02.24, 06:30
| radio » badania rynku
KBR: Polacy wpisują się w europejski model słuchania treści audio. 97 proc. Francuzów słucha treści audio
Polacy sukcesywnie poszerzają zainteresowanie różnorodnymi formami audio, podążając za europejskimi trendami konsumpcji mediów. Badania prowadzone we Francji i Wielkiej Brytanii wykazują, iż audio towarzyszy w życiu codziennym zdecydowanej większości odbiorców.
19.02.24, 15:30
| radio » informacje
Publicyści apelują w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlastyz RDC
Publicyści goszczący w programach warszawskiego RDC - Radia dla Ciebie, wystosowali “Apel w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlasty”.
19.02.24, 14:03
| radio » ludzie
Tomasz Sajewicz znów będzie korespondentem Polskiego Radia
Polskie Radio znów ma swojego korespondenta w Azji. Tomasz Sajewicz, który nieprzerwanie przez 18 lat był korespondentem w Chinach, wraca do Polskiego Radia. Dziennikarz rozstał się z firmą, gdy placówka w Pekinie została zawieszona przez poprzednie władze spółki.
19.02.24, 12:47
| radio » ludzie
Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki
16 lutego br. został powołany nowy wicedyrektor Dwójki (Polskie Radio). Piotra Kędziorka, redaktora naczelnego będzie wspierał Piotr Matwiejczuk. Jednocześnie będzie on szefem Polskiego Radia Chopin. To dziennikarz z wieloletnim stażem, który po kilku latach wraca do Polskiego Radia.
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.